Autor Tema: Cena marina u Beogradu  (Pročitano 19019 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Cena marina u Beogradu
« poslato: 04, 05, 2013, 17:19:06 posle podne »
Citajuci razne postove ljudi koji traze marine seo sam da izracunam da li je cena marine realna... Prosecna cena za ladju od 7x 2 metra je oko 50 evra...

Ako marina ima 30 mesta za takve ladje i popunjenost od 70% mesecni prihod je 1050 evra (30X50X0.7)...

E sad od toga treba izvodjiti dve plate za cuvare recimo po 300 evra ... 1050 - 300 -300 = 450 evra
Sad treba odvojiti troskoce odrzavanja od recimo 150 evra (burici, daske, sijalice, kablovi , creva, slavine ...) = 450-150 = 300 evra
Komunalije od recimo 200 evra (struja voda internet)= 300-200 evra = 100 evra

pa od 100 evra koji su ostali treba oduzeti :

Taxe koje marine placaju kao pravno lice...
Amortizaciju sredstava , to jest povrat ulozenog novca za izgradnju marine....


Gde je uopste isplativost jedne marine ?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #1 poslato: 04, 05, 2013, 19:34:40 posle podne »
Не бих се сложио с том математиком.

Прво, мислим да трошак одржавања на месечном нивоу није баш толики. Не верујемни да су комуналије, чак и са интернетом, баш двеста евра.

Зашто овако мислим?

Зато што чим се одмакнете од Београда, место у марини је и до упола јевтиније, а при том, трошкови које смо набројали мање више се не разиликују.
Знате од раније, писао сам о томе, да је цена у Старом Сланкамену утврђена на 140 евра годишње. А и ми имамо чувара, видео камере, извучене струју и воду на понтонима до сваког веза. И ми плаћамо комуналије и остало...

Прошле године су ми нудили место у Инђији по цени од 100 евра годишње.

Дакле, овде у Београду, цена је висока јер је то цена места и цена живота у велеграду. Притисак на марине је већи него у мањим местима, па отуда и више цене.

Проверићу све ово и структуру трошкова код мене у марини у Сланкамену  па ћемо наставити на ову тему...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #2 poslato: 04, 05, 2013, 19:50:26 posle podne »
internet 2000 dinara, uz njega ide i kablovska 1000 dinara.. voda oko 1500 dinara , struja 6000 dinara , telefon 1500 dinara, komunalije smece 1000 dinara... to je vec 13.000 dinara ... ima tu jos troskova

Van mreže Zvonimir

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 142
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • NADJA
  • Brod tip: Ika Titel - s a m o g r a d n j a
  • Marina: Marina Karaburma - Visnjicki rukavac
  • Veličina: 10 meteri
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #3 poslato: 04, 05, 2013, 23:45:52 posle podne »
Kapetane zaboravio si zakup zemljista u priobalju i zauzece akvatorija koje se placaju drzavi pa po tvojoj racunici oni rade sa gubitkom.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #4 poslato: 05, 05, 2013, 00:20:43 pre podne »
Kapetane zaboravio si zakup zemljista u priobalju i zauzece akvatorija koje se placaju drzavi pa po tvojoj racunici oni rade sa gubitkom.

pa odprilike.... mada mislim da zakup zemljista i zauzece akvatorijuma niko ne placa...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #5 poslato: 05, 05, 2013, 00:23:22 pre podne »
Nautilus Marina !






Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #6 poslato: 05, 05, 2013, 17:03:56 posle podne »
Ne verujem da cuvare placaju vise od 200e, vecini privatnika je to plafon za radnike. U vecini marina je popunjenost gotovo 100%, tako da skinu oni vecu kintu i tu, odrzavanje retko gde da postoji sudeci po trulim daskama opasnim po zivot. Ono sto mi zovemo marine su vezovi. U Beogradu pljackaju narod, tvrdim, a jos hoce da nas ubede da je sve to m"ma dzabaka, radimo za crveni krst i doplacujemo iz sopstvenog dzepa".
Mnogi od nas ne traze ni internet, imam ga kuci i preko glave mi ga je, kao i televizija. Svi oni naplacuju nepotroseno, a zaracunato, zato su im i cene astronomske, ili je mozda u Beogradu skuplja lezarina, da ne kazem "vodarina"... upavusi
Vozi Miskooooo.....

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #7 poslato: 05, 05, 2013, 20:32:37 posle podne »
SCI ne govorim o marinama koje se raspadaju tipa marina karaburma, marina lepi mika i slince... vec o marinama koje su uredne i sigurne i po propisima

Van mreže Zvonimir

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 142
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • NADJA
  • Brod tip: Ika Titel - s a m o g r a d n j a
  • Marina: Marina Karaburma - Visnjicki rukavac
  • Veličina: 10 meteri
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #8 poslato: 05, 05, 2013, 22:08:25 posle podne »
Ne razumem kako se Marina karaburma raspada. Marina poseduje 24 h cuvarsku sluzbu, rade 4 cuvara pa su uvek odmorni i rade korektno, ima vodu struju, internet, skarpu, vitlo, kasete za odlaganje opreme. Pri tome ja za drzanje camca od 10 metara, vez 5,5 m i vez 3m, kasetu i god. clanarinu placam na god nivou oko 32.000 din. (mesecno  oko 2700 din. ili oko 25 eur.) Iatina je da svake cetiri godine promenim daske i po potrebi burice ali to je nista naspram 50 eur mesecno koliko se placa u nekim marinama. Pri tome svoje mesto na vezu i kasetu uvek mozes prodati koliko si platio. A u budnost i sigurnost nasih cuvara i sam si se mogao uveriti kada ti je vetar pokidao kanape i kad je tvoj ponton doplutao u Marinu Karaburma .                                                                                                                                                                                                 

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #9 poslato: 05, 05, 2013, 22:20:00 posle podne »
sve je to tacno i sve bi bilo super da se svi odnose prema svojim mestima kao ti i nesa... ali na svakom prstu imas 2-4 genijalca koji nece da menjaju svoje daske ... koji nece da menjaju svoje burice i slicno ... 2006 te sam prisustvovao haosu i produzivanju sipova... onda prosle godine ceo prst je pukao i sva sreca da nije bilo velike stete... i tako dalje ...

naravno sve ovo ostalo stoji ... i po meni to je jedna od najbolje organizovanih marina sa te strane, ali opet ako ne smes da zakoracis na ponton jer komsa nije menjao daske 5 godina ...

Van mreže Zvonimir

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 142
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • NADJA
  • Brod tip: Ika Titel - s a m o g r a d n j a
  • Marina: Marina Karaburma - Visnjicki rukavac
  • Veličina: 10 meteri
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #10 poslato: 05, 05, 2013, 23:40:44 posle podne »
I to smo resili ko ne popravi svoje mesto, izadje teh. komisija sacini zapisnik i vlasniku se da rok da to otkloni. Ukoliko to ne ucini sam uprava to uz racune odradi u njegovo ime i stavimu se na konto. Ko ne plati svoje dugove ne moze prici svom plovilu, a posle odredjenog roka sledi iskljucenje iz marine. Mesto se proda na licitaciji [po trzisnoj ceni, marina naplati svoj dug a gospodinu pripada ostatak novca. Mislim da svake godine u svakom pogledu napredujemo. Evo ovih dana je naprimer pokosena trava i prskano je protiv krpelja u krugu marine. Kada prodju praznici objavicu tacne podatke gde se vidi da mi od uplate nasih clanova nemamo profit vec se pokrivaju troskovi rada drustva. Inace ti podaci su javni, istaknuti na nasoj oglasnoj tabli i dostupni su svim clanovima drustva i onima koji to nisu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #11 poslato: 06, 05, 2013, 00:28:22 pre podne »
e svaka cast ipak se menja dosta stvari !
ja dolazim na tu marinu od 81 kada je ujka drzao prvi camac... za 30 godina ipak se vidi napredak !

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #12 poslato: 06, 05, 2013, 12:27:12 posle podne »
Ma dzaba vam u visnjici I zlatni pontoni kada ste u govnari u pravom smislu te reci, I ja sam u visnjici ali samo preko zime,jeste bezbedno I zasticeno ali sve ostalo je uzas. Tesko ce se u bgd a da bude na nekoj od centralnih lokacija naci privez za ispod 50 eur,to je tako a kome se to ne svidja moze u slankamen

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #13 poslato: 06, 05, 2013, 12:33:28 posle podne »
Ma dzaba vam u visnjici I zlatni pontoni kada ste u govnari u pravom smislu te reci, I ja sam u visnjici ali samo preko zime,jeste bezbedno I zasticeno ali sve ostalo je uzas. Tesko ce se u bgd a da bude na nekoj od centralnih lokacija naci privez za ispod 50 eur,to je tako a kome se to ne svidja moze u slankamen

i to je tacno ... ali postoje neki planovi za ciscenje koje je finansirala EU za 2014tu ... ali videcemo nije prvi put da se prica...

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Cena marina u Beogradu
« Odgovor #14 poslato: 06, 05, 2013, 18:10:06 posle podne »
Mislim da je pravilnija racunica npr...,
ako marina proda 30 mesta po 50 evra to je 1500 evra. Nije bitno da li ima 32 mesta ili 40.
Mislim da cuvanje nije vise od 400, plus video nadzor. Neke marine imaju i restoran, pa i tu nesto kapne.
Sa ostalim troskovima bih se slozio. Ako sve placaju racunica je  sha