Autor Tema: Koliko kosta farbanje camca?  (Pročitano 24228 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #60 poslato: 26, 12, 2017, 12:52:40 posle podne »
Najveći problem je nestručnost jednih ili bahatost stručnog majstora.

Pedantnost NAKON pravilno odbarane tehnologije farbanja je USLOV kvalitetne i dugotrajne zaštite farbanjem.

Nakon novouradjenog alu čamca, sve sam uradio kako treba sa pripremom i
Hempelovim Light Primerom, to se ni danas ne može skinuti ni čekićem posle 8 godina.

Ali to je bilo sve samo ne jednostavno niti jeftino.

Sve po PS-u, a prosto da prostije ne može biti.

Šmirglanje 1.
Odmašćivanje Hempelovim specijalnim odmašćivačem 2.
Rad u rukavicama 3. (svaki dodir prstom je mastan)
Hempel prajmer al baš ispoštovano sve: odnos, razredjivač, dizna, pritisak, 3 sloja!
Pravilan vremenski razmak izmedju farbanja, hladovina, temperature.

Posle par godina šogor ofarbao NOV tvrdi krov takodje aluminijum, ali Body prajmer, ppg bela boja.
Farbanje bez nadzora, u žurbi. Bilo lepo na oko ... Pola otpalo posle dve godine.  hebiga ..   kuku XKJHDGASED

Tako da .. farbanje je nauka uz pedantnost.

A da košta .. košta.
« Poslednja izmena: 26, 12, 2017, 16:56:09 posle podne mossi »

Van mreže Akers

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
  • Pronacicemo put ili cemo ga sami stvoriti...
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #61 poslato: 26, 12, 2017, 20:37:48 posle podne »
Izvinjavam se sto nisam svima blagovremeno odgovorio na poruke.
mossi u pravu si pedantnost i sve mora da se radi po PS-u i kao sto rece Dara ubamara ``Puno kosta``
``Farbanje je nauka uz pedantnost``

brocer975fx bitna je vrsta boje nije bitan proizvodjac ako si naneo zorkinu epoksi osnovnu preko nje mozes ici epoksi osnovnu bilo kog proizvodjaca jer su u osnovi sve iste samo je kavlitet razlicit.Moras paziti da ne nansese epoksi boju preko poliuretana ili uljanog laka jer ce je podici.

Istranka komplet kljuc u ruke 500-800 eura zavisi koliko je  ostecena.

oblak eurotecu je nanesen antifauling international 655 i vise puta mu je napomenuto da ga pokvasi da bi ga aktivirao bio je jul mesec temparature preko 40c a on ga nije planirao spustati u vodu u dogledno vreme, on to nije uradio a da je bilo kada pozvao i reklamirao objekat bi mu bio uradjen gratis ponovo i bio bi obestecen.Prvi put za njegovo nezadovoljstvo sam procitao ovde na forumu par godina kasnije.Tako da pise gluposti.

International je od 2005 godine do 2011 godine u Srbiju uvozio oko 200.000 litara godisnje ja sam sam od te kolicine sam trosio 125.000-150.000 litara znaci ja sam sam godisnje trosio 125 -150tona boje godisnje ko ne veruje neka pita dva International inspektora za Srbiju Darka Petkovica i Milivoja
Dukica
2010 sam u magacin vratio oko 3000  kanti international boje e to je boja koju vi sada kupujete na crno.Jer pristup svezoj International boji ima nas jako malo zato pazite sta kupujete.
Hempelova boja mi stize iz Umaga svake nedelje.

Sve sto se radi u svetu ja isto primenjujem u Srbiji cak smo u  nekim tehnikama  pripreme  ispred njih odnosno oni su to videli od nas.
Ja 80% posla radim za strane firme koje pri potpisivanju ugovora insistiraju na tehnikama standardima koji se primenjuju sada.Radimo za velike strane firme internet strucnjaci mogu da proguglaju imena kao sto su DAMEN ,IHC,SAS,Wessels i da vide sta rade te firme na njihovim sajtovima pa onda da pogledaju fotografije koje sam okacio i vide da su to isti objekti.
Recimo za za pripremu ravnih povrsina (dvodna,palube itd ) kupili smo dve sambe kojim se poliraju podovi u trznim centrima i umesto polirke stavili smirglu i sada bukvalno jedan radnik za par sati moze da pripremi preo 1000m2 plaube u kvalitertu i standardu.Jedna samba kosta 1500eura ali taj posao koji jedan radnik odradi za par sati radilo je desetak radnika ceo dan do iznemoglosti brusilicama.I u Srbiji ima dobrih ideja.

Za sva pitanja mozete mi poslati poruku ovde na forumu ili na moje brojeve telefona ili na email.
Na mojoj vizit karti pise ``Pronaci ce mo put ili ce mo ga sami stvoriti``

Da rezimiram ja pisem onako kako bi trebalo raditi i kako se radi svuda u svetu da bi se dobio najkvalitetniji rezultat a svako je slobodan da radi kako misli da je najbolje a ja se u to ne mesam.
Akers doo
Prefesional paint

Peskarenje i Farbanje
Antikorozivna Zastita

Mob:0637519071
Mob:0637651257
Fix:022658849
Fax:022613403
email:lacalmd@yahoo.com

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #62 poslato: 27, 12, 2017, 01:32:20 pre podne »
Kako možemo da znamo da li je boja u roku trajanja, postoji li neki proveren način za to?

...i kako je ta boja vracena u magacin dospela na trziste? Jedino ako je International prodaje jasno naznaceno da je istekao rok trajanja.

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #63 poslato: 27, 12, 2017, 07:02:51 pre podne »
Ljubo sve je moguce. Taj ko treba da odlozi tu boju negde mora to da plati a taj ko uzme pare da je odlozi baci je na trziste i opet je dobar...sve to ide kako ne treba cim je jedan neposten u lancu trgovine

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #64 poslato: 27, 12, 2017, 08:01:19 pre podne »
U lancu trgovine nema poštenih, sve se svodi na zaradu.

Da ti imaš 3000 kanti boje za koju moraš da platiš da se negde uništi, ili možeš da je prodaš šta bi uradio? Ja znam šta bih ja, i nemojte da mi neko kaže da bi on drugačije....

E sad, to što nema kontrole koju bi verovatno država trebala da sprovodi, pa da ti se nešto tako ne isplati, to je priča za neku drugu temu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #65 poslato: 27, 12, 2017, 09:04:58 pre podne »
Ovi iz S.Mitrovice tu boju ne prodaju u prodavnici vec preko interneta a i ne prodaju je po punoj ceni vec visestruko ispod cene. Ono sto bi bilo posteno je da kazu poreklo boje i godiste pa ko hoce da kupi da kupi. Ja znam nekoliko ljudi koji su je koristili i svi su bili zadovoljni, doduse do tada im je vrh boja sa kojim su radili bila zorkina uljana a vecina stvari je malana nitrom koji se nadje. Jbg u ovoj zemlji se izvezu tone mesa Rusima koji onda te iste tone vrate jer je meso neispravno i onda to meso zavrsi u nasim najlegalnijim prodavnicama i to nam jedu deca a ovamo se cudite sto neko prodaje internacional sa isteklim rokom. Eno skoro lik na kp prodavao 3 u 1 i napisao da je rok istekao ali po americkom standardu rok krece kada se kantica otvori:)

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #66 poslato: 27, 12, 2017, 22:26:53 posle podne »
Posto sam trgovac necu dalje komenterisati rokove trajanja  sajkaca
A americki standard je ipak nesto vise kao sto je sve Njemacko najbolje na svjetu  sajkaca harm 114

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #67 poslato: 27, 12, 2017, 22:30:33 posle podne »
Nema na svetu tog "standarda" da rok trajanje počinje od otvaranja ambalaže.

Najsmešnije mi je kad neko kupi mleko pa kaže ima rok trajanja još 20 dana,
a otvorio ga juče. OK probaj ga za 3 dana pa mi kaži jel valja.  kuku 7645218764198 stri

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Koliko kosta farbanje camca?
« Odgovor #68 poslato: 28, 12, 2017, 08:30:15 pre podne »
Ipak ne treba da mešamo trgovce sa oglasima na kupujemprodajem....
Čovek je napisao šta je napisao pa ako prođe - prođe. Onaj ko nasedne na tu priču (američki standard, važi od otvaranja) možda i treba da bude preveslaT : tamburanje