Autor Tema: Potrebna infirmacija  (Pročitano 6805 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Potrebna infirmacija
« Odgovor #30 poslato: 11, 06, 2017, 13:21:40 posle podne »
Миња, ако сам ја добро разумео, овде се ради о истеклој регистрацији чамца.
Казна запрећена законом била је од 5.000 динара па навише - колико, зависило је од одлуке судије.

Наиме, пракса је да полиција подноси пријаву за прекршај а онда суд утврђује износ. Често је то у висини трошка који би власник чамца имао приликом регистрације, тако да то уопште нису мале паре.

С друге стране, полиције на реци има веома мало. Немају они горива за вожњу, а и кад се возе, то је најчешће између мостова на Сави - да их грађани виде, да виде како држава постоји и брине о свом народу.

Не пишем све ово зато да бих вас одговорио од регистрације - напротив. И ја сам свој чамац регистрова, па то препоручујем сваком. Закон треба поштовати, чак и ако нам то не прија. Али човек увек треба да изврши процену реалног ризика.

Иако је данас дан прилично ветровит, верујем да може бити лепо на води, а шансе да вас заустави речна полиција, су мале, мада реално је то могуће.

Сами процените и одлучите.

И на крају, још један важан моменат: ваша супруга тражи да изађете на воду!
То вам је јединствена прилика да, ако баш будете имали пех да вас зауставе, док сте живи имате оправдање зашто је никад више нећете послушати!

За мене - то се зове оправдан и исплатив ризик...

Van mreže minjabolesnikov

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • www.mojaladja.com
Odg: Potrebna infirmacija
« Odgovor #31 poslato: 11, 06, 2017, 13:30:21 posle podne »
:)))) Mnogo istine u napisanom :)

Moj camac je bio i do sada, a i u buduce uredno registrovan. Nosim sve po PS-u, od prsluka, prve pomoci, signalizacije, bas sve. Jednostavno, registracije ukljucuje osiguranje trecih lica i samim tim registracijom osiguravam i druge od sebe.

Ovo je bas velika slucajnost da ja ne pogledam registraciju, a vozam se non stop.

Policija je u nekoj akciji ovde u NS. Ja sam ih prekjuce sreo, mahnuo im, nisu me zaustavili, a meni jos zao jer imam sve zivo (a i tada bih nagrabusio jer je registracija vec bila istekla).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Potrebna infirmacija
« Odgovor #32 poslato: 11, 06, 2017, 18:05:36 posle podne »
Meni se desilo jesenas, takodje sam pomešao datume. Zaustavila me je pogranična kontrola i izvršili su proveru u kapetaniji V. Gradište. Kapetanija je podigla prekršajnu prijavu.

Van mreže minjabolesnikov

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • www.mojaladja.com
Odg: Potrebna infirmacija
« Odgovor #33 poslato: 11, 06, 2017, 18:07:20 posle podne »
Bio malo na vodi, nisam izdrzao. :) Sutra po registraciju!




Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Potrebna infirmacija
« Odgovor #34 poslato: 11, 06, 2017, 18:36:27 posle podne »
Е, то је оно право!

Човек испуни жени жељу а при том га не ухвате у пракршају... За ово би требало попити неко пиво.