Autor Tema: ne menjam boje ali...  (Pročitano 4595 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #15 poslato: 18, 07, 2009, 11:54:46 pre podne »
Poenta deplasmanca jeste u velicini i opremi koja vam omogucava da na vodi provedete dve nedelje, a da vam pri tome nista ne zafali.  Znaci klonja, tus, frizider,tank sa vodom, krevet naravno, veliki pramac (sa nekom finom cicom).

Kad pogledaš novu hrvatsku brodogradnju, svi rade neke prerađene pasare, kopije istranki i dalmatinki, samo sa poludeplasmanskim koritima.
Meni je to fuj, ti čamci ne valjaju ništa, nit' su deplasmanci, niti pravi gliseri, ali činjenica je da većina svetskih proizvođača prati ovaj trend.
Tu ti se razlika između glisera i deplasmanca svodi na broj konja okačenih na dupetu! Staviš 10 ks i ploviš lagano, staviš 40 ks i glisiraš!
Kabina, klonja, tuš, krevet.... sve je isto! Razlika u ceni - samo cena motora, ali to povratiš za par sezona kroz uštedu u gorivu. Gliseri su ipak mnogo ekonomičniji.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #16 poslato: 18, 07, 2009, 15:09:59 posle podne »
Lepo si ovo rekao. Preradjene pasare i dalmatinke. Pokusaj da se bez ozbiljnog razvoja dobije gliser sa kabinom. Ja bih rado bio vlasnik PG-550 CABIN, ali nema se za novo. Lepo je kada imas mogucnost da za 15 min. stignes negde gde ti ovako treba sat i po, ali velika je zabluda da su gliseri ekonomicniji. To je kao kupovina u hipermarketu, odes da kupis dorucak, a vratis se sa korpom za ves, priborom za nokte, 5.1 zvucnicima i bezicnim telefonom. Nema veze sto to sve imamo u kuci, ali bilo je na popustu, prakticno dzabe. Tako je i sa gliserom, kao vozis se polako ako hoces, "sio mi ga djura", potrosis goriva koliko imas para. Pa ko moze da odoli vetru u lice. Ja ne. To je potpuno drugi pristup. Tada dan na vodi nije jeftina zabava, ali je odlicna zabava. Ko kako voli i ko koliko moze. Upravo iz tog razloga se nosim mislju da nabudzim neki camac kao tvoj ili Dzerijev (bez tende) pa kad imam para za gorivo uzivam u brzini, kad nemam ili planiram visednevni izlet, pasara i laganica.

"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #17 poslato: 19, 07, 2009, 01:31:42 pre podne »
Pa rekao sam da je gliser prevozno sredstvo.

ja tako i gledam na to...do sad mi nije trebao, sad kad je bebac tu, mislim da ce mi znaciti...


Glisere bez kabine vidim cisto kao jednodnevnu zezalicu uz toplo pivo. 
 

i tako....

Ja mislim da se ovde ne radi o tome ko sta voli, nego ko koliko moze.

...ja bas mislim suprotno...ceo svet je podeljen na deplasmance i brze camce, svako bira prema svojim mogucnostim (ne mislim na novac) i zeljama...mada mislim da to predstavlja i tip ljudi, njihov ukus...i o tome stvarno ne treba raspravljati...ja bih uvek pre doziveo vetar na licu neke jedrilice, krstasa nego na gliseru ali krstasi su za mora, da se otisnes preko bare zasta treba toliko dobro organizovati zivot da imas i para i vremena...
prakticno, pa i jedna i druga grupa imaju prednosti...u deplasmanca sa dizelom sipas 20l na pocetku sezone pa se tek krajem jula setis da pogledas koliko je u rezervoaru...sa gliserom si svakako bezbedniji ako gledas iz ugla da u svakom momentu mozes da izbegnes opasnost sto od samohotke, sastava, sto od oluje...za poludeplasmance se nikad nisam zanimao ali znam samo da mcgregora nikad necu da kupim, nit' je dobar gliser a tek je ocajna jedrilica....
ono sto je najgore, imali bilo gliser bilo spori camac, jeste koristiti ga cisto da bi dosli do neke kafane i vratiti se pijan k'o letva...i tako svaki dan....to nema veze sa nautikom...koliko samo ljudi znam koji imaju tako mocne brodove, sa svom pratecom opremom a nikad nisu otisli dalje od 10 km u radijusu...zato, nadji camac po svojoj meri, uzivaj sto cesce na njemu (on to voli), brini o njemu i ne slusaj price drugih...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #18 poslato: 19, 07, 2009, 03:58:47 pre podne »

prakticno, pa i jedna i druga grupa imaju prednosti...


 :good:

Upravo to, stvar je afiniteta.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #19 poslato: 19, 07, 2009, 12:12:59 posle podne »
.......i godina starosti (ili mladosti). Sasvim je prirodno da uz mlade ljudi od 20-25 god. vise idu gliseri nego (polu)deplasmanci,dok ovi drugi  vise idu uz nas 50-godisnjake.Covek godinama postaje komformista,pa mu trebaju vise stvari i sadrzaja na brodu, a sto tesko moze da se spakuje na gliser.Mozda je optimalno resenje koje bi zadovoljilo i komfor i brzinu ( u slucaju potrebe) poludeplasmanac. :)

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #20 poslato: 25, 07, 2009, 07:18:09 pre podne »
jos koja slicka sa moba...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #21 poslato: 26, 07, 2009, 12:56:17 posle podne »

Sve u redu, samo.... kreće salauka, nekome je pozlilo, neka druga muka te natera, a ti u Linssenu na sred klisure! A on ni makac preko 15km/h!

Ljudi,samo polako,ko je bio ili imao tu srecu da plovi linssenom moze da bude realan...
Glupost je porediti koji god gliser na svetu sa ovim brodom...Govorim iz iskustva :)