Autor Tema: ne menjam boje ali...  (Pročitano 4616 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
ne menjam boje ali...
« poslato: 15, 07, 2009, 09:10:48 pre podne »
...od skoro sam postao vlasnik  glisera, onih koje sam najvise prozivao :)...
gliser je slican Elan 402, korito cini mi se svajcarsko..pogon stari Jonhson 50 (trenutno u kvaru, nema varnice)...potrebno dosta sredjivanja ali mislim da cu samo osnovno da uradim za ovu sezonu pa na jesen lagano...
imam samo par slika na kojima se ne vidi bas najbolje ali cu uskoro postaviti jos kako bi dobro zapamtili i ostavili lagere po strani :)...
Samo da napomenem, ostajem veran deplasmancima i jedrenju, ubedili su me da je ovo najbezbednije za bebu, ne moze da se prevrne ( tako lako) a, ukoliko je potrebno, mogu brzo da dojurim nazad, gde god da odem...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #1 poslato: 15, 07, 2009, 09:49:22 pre podne »
Dobrodošao u klub ljubitelja talasanja! :taunt: :yahoo:
Čekam samo da ti središ tu 50-ku, pa ćemo onda da preispitamo tvoju vernost deplasmancima i jedrenju!!! :taunt: :taunt: :taunt:
Mislim da ćeš stalno "morati" da se žuriš nekuda...a kad vidim kako moj Zeko ide sa 25ks, tvoje gliserče sa 50ks ima da.....brrrrrr!!! :scare: :dance:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #2 poslato: 15, 07, 2009, 11:30:47 pre podne »
predje Jerri u ljute gliserase :)

Van mreže misaf

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 65
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #3 poslato: 15, 07, 2009, 11:57:52 pre podne »
Šta je to captjerry sa ambijentalne prelaziš rock & roll :stop: :nono: Za Johnsona probaj sa pacemakerom :taunt: Naravno šalim se, želim ti sreću, mada verujem da je bez dobrog vetra nema. Samo da ne zabrazdiš u turbo folk sa nekim Pershingom...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #4 poslato: 15, 07, 2009, 15:36:13 posle podne »
Sve ima svoje vreme i mesto. Jedrilica je za more i putovanja, avanturu. Čun je za ribarenje. Šiklja je pomoćni čamac nekom plovilu, splavu ili za dnevne izlete. Deplasmanac je za one koji imaju puno vremena a gliser je prevozno sredstvo kao i auto. Brzo stignes tamo gde si posao pa ti ostaje vise vremena za uzivanje. Sto puta je lepsi dan kad u putu do Šveba provedeš pola sata, u povratku isto toliko nego da u putu provedeš 5 sati nekim sporim deplasmancem. Prava stvar je gliser sa kabinom koji ti pruža komfor deplasmanca a vrlo si pokretan. Da ne pominjem bezbednost jer ni jedna barža, šlep ili putnički brod te ne mogu ugroziti. Za par sekundi si na drugoj obali ili si ih obišao. Ujedno, ako želiš laganu vožnju... moj čamac sa 360 KS troši 4 l na 1200 obrtaja pri brzini od 12 km/h. Ako Garminov protokomer ne laže, a ne laže. Procenite sad gospodo sta je isplativije i bolje. Ako želim do šveba putujem 3 h a mogu i za 15 min. Bolje je imati mogućnost izbora. Ako nije tako zašto onda skoro svi deplasmanci stavljaju sad jače motore, vade stare dizel motore, trude se da im čamac ide brže.
Juče sam na savi ispod ostružničkog mosta video desetak deplasmanaca i jedno 50-ak glisera. Ljudi se vozikaju, kupaju, uživaju... Iznad mosta druga situacija. Samo gliseri jer je dan kratak deplasmancima da bi presli preko dana tih 15 km uzvodno. Dakle, osim finansja ne vidim drugi razlog da se na reci ne upotrebljava gliser. I tu je samo u startu razlika. Uostalom, lep komforan i dobar deplasmanac nije ništa jeftiniji od glisera istih karakteristika.

Eto, ote mi reč iz usta!!! :pardon: :taunt: :taunt:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #5 poslato: 15, 07, 2009, 16:41:51 posle podne »
Cap sa srecom,i da ti plovilo bude brzo,kadro stici i uteci.....onim bezobraznicima sa prackama :good:

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #6 poslato: 16, 07, 2009, 13:39:55 posle podne »
sa srecom :good:

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #7 poslato: 17, 07, 2009, 08:41:30 pre podne »
Hvala, Hvala....:)
juce sam razmisljao o Duletrovim recima dok sam se vracao sa lida....zurili smo  zbog bebe a cinilo mi se da camac ide nikad sporije...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #8 poslato: 17, 07, 2009, 21:46:45 posle podne »
" Slow down,and start living "  Ovo je reklamni slogan jednog od najpoznatijih proizvodjaca deplasmanaca,poznatog Linssen-a. Think about it!   :neo:

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #9 poslato: 17, 07, 2009, 22:43:50 posle podne »
Ni ja ne vidim brzinu kao nesto neophodno na vodi.
Kapiram Duleta kome su vikendi najzauzetiji, i gleda da sto bolje iskoristi svaki slobodan trenutak,
ali meni je bitnija plovidba kao takva, nego celodnevno sedenje na Shvebu, ili bilo gde...
Na plazu mogu da odem i kolima, a da plovim i uzivam u plovidbi, mogu samo polako  :smile:
MPE

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #10 poslato: 17, 07, 2009, 22:47:52 posle podne »
" Slow down,and start living "  Ovo je reklamni slogan jednog od najpoznatijih proizvodjaca deplasmanaca,poznatog Linssen-a. Think about it!   :neo:

Sve u redu, samo.... kreće salauka, nekome je pozlilo, neka druga muka te natera, a ti u Linssenu na sred klisure! A on ni makac preko 15km/h!

Lepi veliki gliser sa kabinom takođe može ići polako, ako ti tako odgovara, ali i brzo, kad zatreba! :good: :good:  
Ili jednostavno onda kad ti se ćefne!

Primećujem još jednu stvar kod većine vlasnika deplasmanskih plovila: većina se vrti u radijusu od 5-10km- i stalno ide i obilazi ista mesta!
Ja sam sa malim otvorenim gliserom za 2 sezone video i oplovio više Dunava nego što će većina deplasmanaca oploviti za 5 godina!
A kad se vratim sa Đerdapa, "zeznuo" sam većinu deplasmanaca za ceo život! Deplasmanci su, nažalost, odraz naših finansija, a ne njihovih kvaliteta.
Uostalom, kvalitetne deplasmance možemo skoro na prste nabrojati, sve ostalo su manje ili više uspele dereglije.
Jedan gliser sa kabinom, recimo neki Bayliner i slično, je superioran u svakom pogledu!

Priznajte, Dunav nije svuda jednako lep, lepo je kad prozujiš kroz dosadne delove, ostane ti više vremena da uživaš u lepim predelima! :dance:
« Poslednja izmena: 17, 07, 2009, 22:59:38 posle podne SALE NB »
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #11 poslato: 18, 07, 2009, 08:45:04 pre podne »
Sve u redu, samo.... kreće salauka, nekome je pozlilo, neka druga muka te natera, a ti u Linssenu na sred klisure! A on ni makac preko 15km/h!

evo ocu ja :)

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #12 poslato: 18, 07, 2009, 09:02:55 pre podne »
Samo ovaj Linssen tih petnaestak kilometara postiže uzvodno i to na pola gasa. Mislim nisam se vozio ali tako sam čuo :telephone:

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #13 poslato: 18, 07, 2009, 09:28:32 pre podne »
Juce sam se vozikao od Obrenovca do Boljevca pa nazad do Ostruznice pa opet do Obrenovca.Dosta glisera je bilo na vodi ali samo par skijasa a ostali su zurili da bi isli na pice od restorana do restorana.Gde je tu uzivanje u vodi

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: ne menjam boje ali...
« Odgovor #14 poslato: 18, 07, 2009, 10:45:36 pre podne »
Ja mislim da se ovde ne radi o tome ko sta voli, nego ko koliko moze. Poenta deplasmanca jeste u velicini i opremi koja vam omogucava da na vodi provedete dve nedelje, a da vam pri tome nista ne zafali.  Znaci klonja, tus, frizider,tank sa vodom, krevet naravno, veliki pramac (sa nekom finom cicom). To u domacoj radinosti moze da se dobije za desetak hiljada. Apsolutno se slazem da je sve to mnogo lepse na nekom Bayu koji pored svega navedenog ima i 200KS, pa ako ti se krstari krstaris, ako si u zurbi mozes da zuris, jos ako nisi iskompleksirano govedo pa da maltretiras sve oko sebe, onda stvarno mozes da uzivas. Naravno ako mozes da izdrzis porez i troskove za gorivo.

Glisere bez kabine vidim cisto kao jednodnevnu zezalicu uz toplo pivo. Meni se licno svidja ta zezancija, ali kad samo pomislim sta sve treba da vucem sa sobom smuci mi se, sidro, veslo, alat, kanape, klopu, pice koje ce za sat vremena biti bljutavo toplo ili da jos vucaram i plasticni frizider. Neka hvala. Meni je ovo ipak lepse. A sto se obilazaka splavova tice, sto da ne. sta je tu lose?

Ajd uzdravlje,


 
 
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.