Autor Tema: Prva plovidba, Belegiške ade-Tisa/Titel 29.06-09.07.2009  (Pročitano 6823 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Prva plovidba, Belegiške ade-Tisa/Titel 29.06-09.07.2009
« Odgovor #15 poslato: 11, 07, 2009, 23:43:54 posle podne »
glad je gadna stvar
ma imaju dozvolu

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Prva plovidba, Belegiške ade-Tisa/Titel 29.06-09.07.2009
« Odgovor #16 poslato: 11, 07, 2009, 23:52:13 posle podne »
Veterani u potrazi za nečim od čega bi napravili čorbu :)

Van mreže Danube scallywag

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 46
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva plovidba, Belegiške ade-Tisa/Titel 29.06-09.07.2009
« Odgovor #17 poslato: 12, 07, 2009, 00:02:21 pre podne »
Auuuu,matori krivolovci!!Uhvaceni na delu!!!

Друкаћемо их Чомбету да провери где они те мреже држе док су у Земуну... :diablo: :lol:

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva plovidba, Belegiške ade-Tisa/Titel 29.06-09.07.2009
« Odgovor #18 poslato: 12, 07, 2009, 07:25:30 pre podne »
brokeru :good:a i drzac zastavice je :good: :)

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Prva plovidba, Belegiške ade-Tisa/Titel 29.06-09.07.2009
« Odgovor #19 poslato: 12, 07, 2009, 23:58:36 posle podne »
brokeru :good:a i drzac zastavice je :good: :)

Pa to je natural fazon :)

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7044
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Prva plovidba, Belegiške ade-Tisa/Titel 29.06-09.07.2009
« Odgovor #20 poslato: 14, 07, 2009, 14:22:18 posle podne »
broker975fx,
Svaka ti čast na iscrpnom i nadahnutom izveštaju. On je ohrabrenje za sve nas koji još nemamo čime da plovimo. Hvala na podstreku.
Vidim iz nekih komentara da je to brod koji je pripadao izvesnom Klempi.
Kako sam ja nov na ovom forumu, ne znam ko je Klempa, ali brod je zaista lep i čini se funkcionalan. Vrlo je blizu onoga što ja imam u svojim skicama i planovima. Zato bi mi bilo drago ako bi mogao da daš malo više podataka o samom brodu (dužina, širina, gaz, motor, oprema, gde je napravljen i od čega, vrednost i td. - dosta toga se vidi i u izveštaju i na slikama, ali ipak ...) - verujem da će mi to pomoći da malo bolje procenim koliko to para treba spremiti da bi čovek mogao da uživa tako kao što si ti uživao sa svojom posadom.
Još jednom - hvala na lepom izveštaju i predivnim fotografijama.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Prva plovidba, Belegiške ade-Tisa/Titel 29.06-09.07.2009
« Odgovor #21 poslato: 14, 07, 2009, 17:23:37 posle podne »
Broker da li je stanca na slici midland Atlantik, ako jeste kako te sluzi. Da li moze da se puni na akku i da li ima mogucnost spoljne antene.

Mushu, stanica sa slike je Midland Atlantik, iskren da budem i nisam je nešto baš puno koristio tako da sam je do sada samo punio kući na punjač baterija inače naravna može da se puni i na 12V preko upaljača. Ono što me nervira to je što nemogu ništa da čujem dok mi radi dizel na pola metra od mene u kabini. Ovo ću probati da rešim tako što ću je preko ulaza za mic. uključiti u mp3 pa bi zvuk trebao da ide preko zvučnika. Sa dorćola dobacuje do iza pačevačkog mosta a sa druge strane do jedno 1175 km Dunava. Na vodi mislim da si lepo pokrio krug od jedno 5-6 km oko tebe. E sada kakva je u predaji to ne znam ali na ovom putu sam u jednom trenutku kada je krenulo gomilanje oblaka oko Surduka kulturno pitao za vremensku prognozu i u ekspresnom odgovoru je dobio sa nekog broda na 16 kanalu. Inače ima 88 kanala i na jedan klik prebacuješ sa recimo 88 na 16. Meni ovo za sada radi posao a i ovako je unutra samo za specijalne prilike ili ne prilike.

Pozdrav

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Prva plovidba, Belegiške ade-Tisa/Titel 29.06-09.07.2009
« Odgovor #22 poslato: 14, 07, 2009, 17:56:15 posle podne »
broker975fx,
Svaka ti čast na iscrpnom i nadahnutom izveštaju. On je ohrabrenje za sve nas koji još nemamo čime da plovimo. Hvala na podstreku.
Vidim iz nekih komentara da je to brod koji je pripadao izvesnom Klempi.
Kako sam ja nov na ovom forumu, ne znam ko je Klempa, ali brod je zaista lep i čini se funkcionalan. Vrlo je blizu onoga što ja imam u svojim skicama i planovima. Zato bi mi bilo drago ako bi mogao da daš malo više podataka o samom brodu (dužina, širina, gaz, motor, oprema, gde je napravljen i od čega, vrednost i td. - dosta toga se vidi i u izveštaju i na slikama, ali ipak ...) - verujem da će mi to pomoći da malo bolje procenim koliko to para treba spremiti da bi čovek mogao da uživa tako kao što si ti uživao sa svojom posadom.
Još jednom - hvala na lepom izveštaju i predivnim fotografijama.


Poštovani LSI,

mene je voda oduvek privlačila i u neku ruku genecki sam za nju i vezan ipak trebalo mi je dosta vremena dok nisam napravio taj prvi i najteži korak ali siguran sam da kad u ovo uđeš onda stvari postaju puno lakše. Što se lađe tiče po onoj staroj brod bira vlasnika tako se i ovaj susret desio sasvim slučajno. Starog vlasinaka verno je služila godinama pa se nadam da će tako i mene iako ima istine i u onaj da brod traži roba a ne vlasnika :). Brodić je rađen navodno po nacrtu Vandestad mada ja nisam našao da prave slično plovilo, ko će ga znati. Korito je blago V, Dužina je oko 8,5 m sa 2,75 m širine. Gaz na krmi je oko 0,8m. Što se pogona tiče tu je mali DMB dizel od 10 ks ali po potrebi tu je i Yamaha 9,9. Lično mislim da bi prava stvar za ovu lađu bio neki vanbrocki motror od jedno 15-20KS uz pomenutu Yamahu. Mislim da bi ova varijanta uz jedan agregat za struju bio dobro rešenje i u narednom periodu ću o tome malo više razmišljati. Ako sve bude kako treba negde u oktobru novembru ići će na suvo kod Capjerija na generalno sređivanje. Što se tiče generalne funkcionalnosti brodić je zaista vrlo prijatan i sve je tu gde treba, ja sam ga donekle osavremenio sa par uređaja i to je to. Ovde na forumu kao što si video ima puno finog i iskusnog sveta koji će ti sigurno puno pomoći da dođeš do svoje lađe tako da sve što te zanima slobodno pitaj siguran sam da ćeš puno odgovora dobiti.

Prijateljski pozdrav  :drinks:

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Prva plovidba, Belegiške ade-Tisa/Titel 29.06-09.07.2009
« Odgovor #23 poslato: 14, 03, 2010, 20:06:34 posle podne »
E pa ovo mi je taman došlo ko šlag na tortu za pravljenje plana puta do Tise i nazad. To planiram za kraj maja.

Hvala na prilogu. Kao da sam prešao pola puta. :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva plovidba, Belegiške ade-Tisa/Titel 29.06-09.07.2009
« Odgovor #24 poslato: 15, 03, 2010, 10:00:00 pre podne »
E pa ovo mi je taman došlo ko šlag na tortu za pravljenje plana puta do Tise i nazad. To planiram za kraj maja.

Hvala na prilogu. Kao da sam prešao pola puta. :drinks:
Arso,pa nije Tisa preko sveta,mada zavisi dokle ste namerili uzvodno...
Ako spremate neki plan,najbolje otvorite ili nadjite slicnu temu pa da dam(o) po neki predlog.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Prva plovidba, Belegiške ade-Tisa/Titel 29.06-09.07.2009
« Odgovor #25 poslato: 15, 03, 2010, 11:04:39 pre podne »
arso obavezno konsultuj dedu za tisu on je cesto tamo

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Prva plovidba, Belegiške ade-Tisa/Titel 29.06-09.07.2009
« Odgovor #26 poslato: 15, 03, 2010, 22:42:03 posle podne »
Arso,pa nije Tisa preko sveta,mada zavisi dokle ste namerili uzvodno...
Ako spremate neki plan,najbolje otvorite ili nadjite slicnu temu pa da dam(o) po neki predlog.
[/quote]
_______________________________________________________________________

Goranče znam ja gde je Tisa. Ali do nje nikada nisam išao šamcem. Za mene je odlazak do nje doživljaj. Ja sam to zamislio na neki svoj način. Sada češljam po sajtovima da vidim kakva su iskustva drugih. Temu još ne nameravam da postavim pošto prvo moraju da se završe neke predradnje.

Posle ide sve ostalo.

Tvoju temu o putu do Đerdapa i nazad sam recimo baš propratio. Mogu da kažem da sam čitajući tvoj i nekoliko Olimpovih postova rešio da se malo razmrdam, da ne pecam na tih desetak mesta gde znam svako drvo već da krenem u istraživanje. Daće bog da me zdravlje posluži pa ću i ja godišnje  imati nekoliko krstarenja po našim rekama i kanalima.  :smile:

A dotle se treba pripremati na manjim relacijama, sticati iskustva i dopunjavati spisak opreme za veća putovanja.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Prva plovidba, Belegiške ade-Tisa/Titel 29.06-09.07.2009
« Odgovor #27 poslato: 16, 03, 2010, 00:19:32 pre podne »
Arso,pa nije Tisa preko sveta,mada zavisi dokle ste namerili uzvodno...
Ako spremate neki plan,najbolje otvorite ili nadjite slicnu temu pa da dam(o) po neki predlog.
_______________________________________________________________________

Goranče znam ja gde je Tisa. Ali do nje nikada nisam išao šamcem. Za mene je odlazak do nje doživljaj. Ja sam to zamislio na neki svoj način. Sada češljam po sajtovima da vidim kakva su iskustva drugih. Temu još ne nameravam da postavim pošto prvo moraju da se završe neke predradnje.

Posle ide sve ostalo.

Tvoju temu o putu do Đerdapa i nazad sam recimo baš propratio. Mogu da kažem da sam čitajući tvoj i nekoliko Olimpovih postova rešio da se malo razmrdam, da ne pecam na tih desetak mesta gde znam svako drvo već da krenem u istraživanje. Daće bog da me zdravlje posluži pa ću i ja godišnje  imati nekoliko krstarenja po našim rekama i kanalima.  :smile:

A dotle se treba pripremati na manjim relacijama, sticati iskustva i dopunjavati spisak opreme za veća putovanja.
[/quote]
Lepo je procitati neki tekst,malo cuti tudjih iskustava,ali nista nije ravno sopstvenom dozivljaju.Ukapirao sam,bas posle Djerdapa da nista nije nedostizno,prosto samo malo volje i tu si,sa ili bez kabine.
Kao sto rekoh ove godine bih voleo da udjem u Drinu,barem na kratko...

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Prva plovidba, Belegiške ade-Tisa/Titel 29.06-09.07.2009
« Odgovor #28 poslato: 16, 03, 2010, 00:28:45 pre podne »
I uci ces.  :good:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.