NAUTIČKI E-SHOP > Nautičke radnje

PayPal

(1/4) > >>

VladaCedic:
Stigao je konačno čuveni PayPal i do nas mučenika.
Sada napokon imamo mogućnost da kupujemo preko interneta u inostranstvu,da koristimo Ebay i ostale sajtove.
Bilo bi lepo,da ko ima iskustva napiše nešto i o ovome. Koje kartice su nam potrebne,koje banke su najpovoljnije,pa onda kako ide proces kupovine iz inostranstva,nešto o šipingu (dostavi) ,carini,porezima,pdv-u.

Evo ja vec duže vreme imam želju da kupim ovu igračkicu http://www.prscomms.com/echo-sounders/fish-finders/sou-echo-550c
Pa koliko bi to izašlo sa svim taksama...

Ja sam čuo npr. da e bay uzima neki mali procenat od prodavca,tako da nije lose ako nadjete nešto preko Ebay-a kontaktirate direktno prodavca da kupite preko njih ako je moguće.
Npr. ovaj Garmin koji je moja želja na Ebay košta 320£  direktno na sajtu prodavca je 309£.

Unapred se izvinjavam moderatorima ako ova tema već postoji,ili ako je na pogrešnom mestu,i stoga ih molim da je premeste na odgovarajuće!

Kapetan:
tema je na mestu ... vec duze vreme kupujem preko PayPala (da sad ne objasnjavam kako  upavusi )...

1 potrebno je registrovati se na PAYPAL...
sada kada je Srbija u listi zemalja mnogo je lakse... ja sam recimo pisao BOSNIA AND HERCEGOVINA a u pojle provincija  upisivao SRBIJA SRBIJA SRBIJA... redovno se desavalo da paket ode u Bosnu i onda ovi u bosni skapiraju i proslede u Srbiju ... radilo je nepogresivo ...

kada se registrujete na paypal potrebno je uneti podatke sa vase VIZA ili MASTER kartice... e tu dolaze problemi, jedan deo srba nemam pojma da poseduje samo plastiku na kojoj je nalepnica na kojoj pise VIZA a da ta VIZA nema veze sa zivotom... viza kartica mora imat 16 cifara sa prednje strane



i 3 cifre sa zadnje strane , te tri cifre su "verifikacioni broj" koji ukucavate prilikom registracije...



u roku od 1-7 dana PayPal vam skine sa racuna neki iznos ispod 3 eura.. recimo 2.05 evra... vase je da cim vidite da vam je skinuo (dobili ste SMS, ili pogledate online banking) da isti taj iznos ukucate na verifikacionoj strani u PayPalu ...

ako ste im extra sumljivi , desava se  4587 (doduse jako retko)  posalju vam na kucnu adresu (isti kao na kartici) pismo u kome se nalatzi verifikacioni kod...

i to je to ...

2 kupovina
kada odaberete robu na nekom sajtu i odaberete da placate sa paypalom taj sajt ce vas direktno prebaciti na PAYPAL....
prvo i osnovno je da pogledate da li vas je zaista bacio na pay pal... (Adress filed treba da pocinje sa HTTPS://  pa PAYPAL.COM ...)
ako je to sve ok .. vase je da proverite na sajtu iznos (prcotate da li je to to) i onda kliknete da se slazete ...

i to je to ...

nista komplikovano ...

ujedno ako na sajtu pise da roba kosta 100 EUR , paypal ce vam toliko i skinuti bez provizije ka vama... prodavcima skida oko 3% sto rade i banke kad god provucete vasu karticu ...

Kapetan:
ujedno .... proveri Ebay TOP RATED SELERE ...

http://www.ebay.co.uk/itm/Garmin-010-00955-00-Garmin-echo-550c-Color-Dual-BM-Fishfinder-TM-Trolling-Transd-/380616186696?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item589e7e1b48

isti uredjaj al 30% jeftiniji  a0335

znaci proveri debelo gde i od koga kupujes... uvek kupuj kod proverenih prodavaca...

ljudi se pitaju da li ima ustede

ti si nasao za 309 funti, ja ti ga nadjoh za 214... a u srbiji 64.000 dinara pa sad vidi da li ima ustede... sa postarinom eto ga tebi u pola cene ... a Garmin ima world wide guaratee ako se ne varam...

popeye:
ko dostavlja robu, I kako naplaćuje ?

Kapetan:

--- Citat: popeye  10, 04, 2013, 23:05:06 posle podne ---ko dostavlja robu, I kako naplaćuje ?

--- Kraj citata ---

onaj kod koga kupujes taj odlucuje kako ce da posalje a ponekad imas pravo i ti da biras... PAYPAL nije radnja vec nacin placanja ....

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju