Autor Tema: Termo izolacija -zaštita od kondenza  (Pročitano 12406 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Termo izolacija -zaštita od kondenza
« Odgovor #15 poslato: 27, 03, 2013, 08:46:47 pre podne »
Kod mene je ovo rešeno na vrlo specifičan način koji nisam do sada viđao, na stranicama i plafonu se nalaze hrastove daske širine 10-tak cm i debljine oko 2-3cm, ispod dasaka do lima se nalazi neki crni materijal koji nisam provalio šta je, liči na ono za krovove. Ovo datira iz vremena kada je brod izgrađen, znači u najbolju ruku 60-te (a po nekim procenama tih godina je brod uvezen i došao na službu u Mostogradnju a proizvodnja pre drugog Sv. rata). Ja sada kada sam radio prednju kabinu sam se odlučio da ne diram ovo što su tada uradili, svaka daska je teška kao tuč, imam utisak da bi brod olakšao za tonu kada bi poskidao te daske, ono što sam uspeo da utvrdim da kondensa nema. Preko tih dasaka sam i ultrapasa koji je bio na njima sam usravio novi sper i to je to.

Tamo gde je prepravljano i nešto rađeno u skorije vreme je klasika stiropor, flahovi goli. Meni je tad bila ideja da će šper se oslanja na flah pa se neće tu pojavljivati jer ne stoji da na njemu nema ničeg, jbg možda sam pogrešio

Van mreže moma-stosic222

  • Opaki rečni podnevni dremljivac
  • ***
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Termo izolacija -zaštita od kondenza
« Odgovor #16 poslato: 27, 03, 2013, 10:04:19 pre podne »
*
 yg  Postovanje svima 114

Ja sam na Sevi-2 u prednjoj ( dnevni boravak ) prostoriji i u komandnom delu, ugradio plafonske ili ( krovne luftere ) 20 cm. unutrasnjeg precnika, ciji poklopci "vise" na 14-ici ( prohrom ) sa navojem i okretanjem poklopca se sasvim zatvaraju ili koliko treba fiksiraju otvari lugtera. Nad spavacom sobom mi je terasni deo i dva nosaca od stabilnog stola su debelozidne cevi od 12 cm. unutrasnjeg precnika. Gornji delovi cevi se nalazi pod daskom stola i imaju na sebi prstenove sa zastitnom metalnom mrezicom i mrezom za komarce. U jednoj od cevi u plafonu spavace sobe, instalirao sam besumni elektromotor ( hladnjak iz kompjutera ), tako da je moguce i inicirati provetravanje, kada je za tim potreba, a otvori ( kada to treba ) sa donje strane cevi u nivou plafona spavace sobe se zatvaraju prilagodjenim cepovima. ok

Inace, vecina prozora se otvara i "na kant", tako da je potrebno luftiranje svakako moguce. U kuhinjskom delu, iznad plinskog sporeta ( sa rernom ), instalirao sam cunak ( 20X15 cm. ) sa prilagodjenim poklopcem, tako da se moze koristiti i u uslovima kise elektro aspirator sa dva jaka ventilatora 12v. Potpalublja su obezbedjena sa ventilacionim cevima i na nuznim mestima elektro ventilatorima. Motorno odelenje ima i sa leve i sa desne strane ventolacione kutije ( 30 X 15 )unutrasnjeg precnika za izvlacenje vazduha ( na vrhu krova sa elektro ventilatorima ) i kutije za ulazak vazduha 40X15 unutrasnjeg precnika, koje su kvalitetno zasticene od vode, bilo od kise ili od slucajnih talasa. Ventilacija motornog odelenja je povezana sa bravom za startovanje pogonskog motora i ventilatori neprestano rade, do god je motor u radu. Kada je motor iskljucen, onda je provetravanje "termosifonski", tojest hladni vazduh ulazi na dno motornog odelenja, a topli sam izlazi kroz ventilacione otvore sa vrha plafona motornog odelenja.

Na komandnom pultu, sve komore gde se nalaze elektro pribori, osiguraci i prekidaci su pod uticajem provetravanja ( kompjuterskim ventilatorima ).

Pozdrav  114

I bilo je i trajalo je. I svi bi da se ponovi, a ono traje i bez da se desi ... !

Van mreže KING

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • www.mojaladja.com
Odg: Termo izolacija -zaštita od kondenza
« Odgovor #17 poslato: 27, 03, 2013, 21:54:59 posle podne »
nisam ni sumnjao .Za nešto malo više ulaganja dobija se maksimum.Svaka čast. k5
od sada zimu provodim kao čuvar na Halas čardi.( RADNA VERZIJA IMENA)

Dogovor napravljen.