Autor Tema: brodom do zrenjanina  (Pročitano 3326 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže chief

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
brodom do zrenjanina
« poslato: 16, 03, 2013, 23:08:06 posle podne »
 25648

Ove sezone  bi najvjerojatnije plovio  od vukovara do Zrenjanina pa me zanima  pošto nikad nisam tu rutu plovio :

- kakav je plovini put  od dunava tisom do ulaza u begej  i koliko je to km ?
- koliki je  plovni put od tise begejom  do zrenjanina točno do tvornice dijamant ?
- koliko ima prevodnica ?
-koliki je  najveći mogući  gaz  ?
-na što moram obratiti prilikom plovidbe ?

Van mreže Whitesnake

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
Odg: brodom do zrenjanina
« Odgovor #1 poslato: 17, 03, 2013, 01:03:02 pre podne »
Pozdrav chief,
      Sto se tice plovnog puta nemoj da brines,Tisa ti je u proseku dublja od Dunava i nema nezgodnih sprudova kao Dunav.Inace Tisom bi isao samo 10 kilometara i nemas nikakvu ustavu sto se Tise tice...i tu ti je vec usce Begeja u Tisu.To je plovni Begej i on nije narocito sirok ali je prokopavan i po njemu idu i veliki brodovi cak dok je i Zrenjaninsko brodogradiliste radilo prolazili su i nezavrseni prekookeanski brodovi (bez kabina i paluba jer su mostovi niski za njih) pa prema tome jedino bi trebao da brines ako si vislji i veci od njih stri.Inace imas na Begeju samo jednu ustavu ispred Zrenjanina kod mesta Stajicevo.Posle Zrenjanina imas ustavu kod mesta Klek ali to te ne zanima...pa sretno   sail

Van mreže chief

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: brodom do zrenjanina
« Odgovor #2 poslato: 17, 03, 2013, 12:56:38 posle podne »
 25648
hvala kolega !

kolika je dužina plovidbe  od tise do zrenjanina ?

može gaz broda biti veći od 2.60 , ?

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: brodom do zrenjanina
« Odgovor #3 poslato: 17, 03, 2013, 13:28:20 posle podne »
2.60??
Da li je to jedrilica?
U Tisi koja je u proseku leti na plovnom putu duboka 5-6m mogu svi.
Begej je mnogo plici, svi sa gazom preko 1,5m strepe, a zna da bude trave kao da si u nekom kanalu.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Whitesnake

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
Odg: brodom do zrenjanina
« Odgovor #4 poslato: 17, 03, 2013, 14:25:24 posle podne »
Tako je Misha D to i jeste kanal Begeja koji je ranijih godina produbljivan da bi bio plovan.E sad sva trava u Begej dolazi iz kanala DTD sto leti zna da stvori pravi tepih na vodi.Meni je kuca na samoj obali  i vidim da i leti prolaze slepovi a oni natovareni imaju gaz bar 2,5-3 metra.Mada je on i jako muljevit (sigurno ima par metara mulja) jer kada prodju slepovi sva voda zna da pocrni.Jedino ako imas jedrilicu ne znam sta da ti kazem.....sto bi rekao nas pokojni velikan filma Danilo Bata Stojkovic u filmu Ko to tamo peva "Da se ja pitam ja bi proterao ovuda"  a0335 stri