Autor Tema: Uradi sam Arduino, Raspberry pi... Od babe devojka...  (Pročitano 2241 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Uradi sam Arduino, Raspberry pi... Od babe devojka...
« poslato: 08, 10, 2020, 11:51:21 pre podne »
Cao ljudi,

videh par puta na forumu da se provlacila prica o slicnim projektima, prvenstveno mislim na Zankiki-a, radjenim u kucnoj radinosti ali nema neke centralne teme pa dodjoh na ideju da istu otvorim.

Dakle, ideja je da ovde kacimo ideje, resenja, pitanja, savete i slicno za sve diy projekte vezane za nautiku i arduino, raspberry pi.

Konkretno ja krecem krajem nedelje da pravim sms alarm za detekciju vode u koritu, planiram da zamenim analogne satove(temp vode, pritisak ulja, napon, struja) sa nekim malim sistemom koji ce sve prikazivati na dva ekrana(imam 2 motora) ...

Za pocetak molba za sve koji su radili slicne stvari da podele svoja iskustva, ideje...
Recim Zankiki juce na jednoj temi rece da je sam pravio AIS risiver, zvuci kao super ideja i planiram da se posvetim time u nekom trenutku.
Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Uradi sam Arduino, Raspberry pi... Od babe devojka...
« Odgovor #1 poslato: 09, 10, 2020, 12:04:17 posle podne »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Uradi sam Arduino, Raspberry pi... Od babe devojka...
« Odgovor #2 poslato: 09, 10, 2020, 20:01:05 posle podne »
Cao ljudi,

videh par puta na forumu da se provlacila prica o slicnim projektima, prvenstveno mislim na Zankiki-a, radjenim u kucnoj radinosti ali nema neke centralne teme pa dodjoh na ideju da istu otvorim.

Dakle, ideja je da ovde kacimo ideje, resenja, pitanja, savete i slicno za sve diy projekte vezane za nautiku i arduino, raspberry pi.

Konkretno ja krecem krajem nedelje da pravim sms alarm za detekciju vode u koritu, planiram da zamenim analogne satove(temp vode, pritisak ulja, napon, struja) sa nekim malim sistemom koji ce sve prikazivati na dva ekrana(imam 2 motora) ...

Za pocetak molba za sve koji su radili slicne stvari da podele svoja iskustva, ideje...
Recim Zankiki juce na jednoj temi rece da je sam pravio AIS risiver, zvuci kao super ideja i planiram da se posvetim time u nekom trenutku.

Остало ми брдо Малина већином тројки , и брдо разних сензора ... као и СИМ800 и 808 ...слао примаао СМСове,мереио температуре све редом ... Ако си у Београду јављај се :)

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: Uradi sam Arduino, Raspberry pi... Od babe devojka...
« Odgovor #3 poslato: 09, 10, 2020, 21:44:16 posle podne »
@broker975fx hvala za linkove, posluzice kad zavrsim ovo sto je sad na umu :)

@kapetan- ne da sam iz Bg, nego sam na 10 min od vase marine :)
Rad sam otkupiti sta ima zanimljivo od senzora i uredjaja, ali i da cujem utiske i sto vise nije u upotrebi?
Kao sto rekoh, meni to sve vec radi sa analognim satovima ali mi ovo zanimljivo da se igram :D
Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!