Autor Tema: Stigla SEA WOLF jedrilica.  (Pročitano 11983 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #15 poslato: 01, 04, 2013, 11:35:09 pre podne »
Civija,hajd ako mozes malo opsirnije,cenovnik,uslovi,itd...

Van mreže CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #16 poslato: 01, 04, 2013, 11:58:45 pre podne »
Zvuci kao reklama ali bas je onako kako pise na sajtu.
Ja za camac od 5m placam 20€ mesecno, stvarno ne znam koliko je za velike ladje - cini mi se da ima mesta.
Na marini ne smaraju sa tim glupostima clanarina, zakup mesta, garancije... Najavis se dodjes sklopis ugovor i to je to. Dobijes karticu za elektronsku bravu - obavezno upoznas Arija  jh
Inace marina nije klub alkoholicara - rade dva maximalno korektna cuvara. Parking postoji ali u sezoni (leto) je cesto zauzet pa moras parkirati ispred marine (ne mozes uci u "dvoriste") onda imas pesacenje do marine nekih 30ak metara. Inace postoji protir i na ulazu u parking. Do sada mi se nije desilo da nemam gde da parkiram.
U tom "dvoristu" je ovlasceni servis za johnson evinrude motore (rade i ostale marke) - majstori su coool. Sad sam kod njih radio servis pred sezonu (johnson 9,9) 3000din. Odradili su mi i kompletno sredjivanje karburatora i naplatili 1500 din - samo rapair kit (koji su koristili) za taj karburator je od 15$ na netu.
Sve su ovo moja iskustva, da li je uvek tako stvarno ne znam.

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #17 poslato: 04, 04, 2013, 21:01:38 posle podne »
Ici cu ovih dana do njih, pa cu javiti kakve su moje impresije....
Vozi Miskooooo.....

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #18 poslato: 26, 04, 2013, 03:17:00 pre podne »
Upoznao sam Arija (psa cuvara), ali i saznao da ima samo jedno mesto za mene. To mesto kosta 50e mesecno, tako da to nije ni blizu cene koju si ti postigao, valjda se nadvlace za cenu posto je samo jos jedno mesto. Ja im sigurno necu biti musterija, iliti ovca za sisanje.
Imam fore do polovine maja, nadam se da ce i reke do tada zauzdati sopstveni tok, pa da se vozikamo kao ljudi...
Vozi Miskooooo.....

Van mreže CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #19 poslato: 26, 04, 2013, 08:32:56 pre podne »
Mozda se nismo razumeli, ja za camac od 5m placam 20€ - tako sam i napisao.

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #20 poslato: 26, 04, 2013, 18:13:04 posle podne »
Razumeli smo se odlicno, moja jedrilica je 5.5 metara, tesko da je razlika u pola metara duzine 30e. Ipak su to srpska posla cini mi se kuku
Vozi Miskooooo.....

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #21 poslato: 26, 04, 2013, 19:56:33 posle podne »
Gleda se sirina a ne duzina sajkaca

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #22 poslato: 26, 04, 2013, 21:43:17 posle podne »
Tačno tako, ali nije ta jedrilica valjda 2.5 puta šira od čamca?
Ajde da zauzima 2 mesta, pa bi opet bilo 40.
Kod nas na marini se redovan čamac gleda kao jedno mesto, a ima brodića koji zauzimaju 1.5 ili 2 mesta.

Van mreže CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #23 poslato: 26, 04, 2013, 22:54:13 posle podne »
Potpuno razumem muke SCI-a kada sam trazio marinu trazili su mi od 40 do 80€ mesecno.
Mislim da je razlika u ceni zato sto tvoja jedrilica ne moze na vez medju camce vec mora medju one jahte.
Zankiki neznam kako je u NS-u ali ovde lupaju po usima samo tako.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #24 poslato: 26, 04, 2013, 23:57:04 posle podne »
Razumeli smo se odlicno, moja jedrilica je 5.5 metara, tesko da je razlika u pola metara duzine 30e. Ipak su to srpska posla cini mi se kuku

jesi bio na Sharku i Nautilus marini (ista marina ali dvoje gazda) ... mogu ja da poprisam sa njima da spuste malo cenu

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #25 poslato: 27, 04, 2013, 04:31:22 pre podne »
Pa za te pare koje si spreman da platis neces naci nigde.
Izabrao si prilicno skup hobi.

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #26 poslato: 27, 04, 2013, 08:11:02 pre podne »
Sci, imas marinu Stenka tu je cena meni recena bila 2 € po cm sirine. Zatim Partizan tu imas vez za bovu jeftin, mozda 3000 din, a treba pitati i na marini drzavnoj na Adi i tu je za takav brod oko 3500 din.  Jedini problem je kad padne voda desava se da brodici sa vecim gazom ne mogu izaci iz rukavca.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #27 poslato: 27, 04, 2013, 15:30:20 posle podne »
Jedrilica je siroka 2 metra, tako da prica o velikoj sirini ne prolazi. Moj gaz je 20cm, takoda ni to nije problem. Spreman sam da platim normalnu, ali ne i pljackasku cenu za camac. A da li je hobi skup ili jeftin to je relativna stvar. Vozim camce ceo zivot tako da znam pomalo kolika je cena ovog "hobija".
Nego da se vratim na temu. tema je vezana za pronalazenje veza, ili marine za camac do dva metra sirine po prihvatljivoj ceni. Kapetane, popricaj ti sa ovim tvojim na Sharku i Nautilusu, mozda budes bolje srece od mene, kad sam bio dole nisam nasao nikoga, mada je to bilo pre mesec dana...
Odoh sada bajsem na Adu, pa cu da pogledam malo okolo... hvala momci na konstruktivnim resenjima ok 114
Vozi Miskooooo.....

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #28 poslato: 22, 06, 2013, 04:41:32 pre podne »
 U AJK-u me vozaju vec dva meseca, kao imace mesta, verovatno, mozda, samo da prosire marinu, zeza ih neka firma, ma hoce, samo ne sad, dodji za nedelju dana i tako se ja isetah dobrano do rukavca. Nije mi tesko, posto skoro svaki dan vozim bajs po gradu i Adi, pa mi to dodje kao produzena rekreacija. Posto je vodostaj ogroman nisam ni zurio sa spustanjem jedrilice u vodu.
Juce odem do Jedrilicarskog kluba Zemun. Pise ono standardno, "zabranjen ulaz osim za clanove kluba". Ne pise kako da postanema clan, ako ne mogu da udjem kao drug ne-clan. Ipak rizikujem i ulazim na sopstvenu odgovornost. Penjem se na brod, par ljudi lezerno pijucka pice, vidim nisu sluzbenici. Na kraj ukod sanka jeda nmi deluje kao sluzbenik da ne kazem konobar. Usao sam ovamo sa izgledom bicikliste, sa sve kacigom i rukavicama bez prstiju. "Nazivam dobar dan i predstavljam se dok pruzam ruku . "Mogao bi da bar skines rukavice kad dolazis", "ljubazno" odgovara domacin eek. "Ovo kao i da nisu rukavice, posto su bez prstiju, biciklisticke", kazem mu ja uz smesak, a vec mi je muka od njega. To je valjda ono cuveno srpsko gostoprimstvo. "A i ruke su ti znojave"nastavlja nadrndani da kazemo covek kuku. "Naravno kad vozim biciklu vec pedeset kilometara. Nego da ja vas nesto pitam pa da idem. Ima li mesta za jedrilicu ovde". Covek se momentalno izmeni. "Ima, ima, ako je jedrilica". "Pa naravno da je jedrilica, bar se meni tako cinilo kad sam je kupovao", pomazem mu inteligentnom. "Koji su uslovi veza"? Posle kraceg "razmisljanja" dobih odgovor. "400 evra i jos trideset za clanarinu. Placanje u dve rate. Ako ste zainteresovani ozbiljno reci cu "neznamnijakome" da vam pokaze pontone, samo morate doci ranije". Ok, hvala na informacijama, sad on meni prvi pruza ruku koja je gle cuda, znojavija od moje, velika je vrucina. "Nadam se da cemo sledeci put napraviti prijatniju komunikaciju, vidite, zanimljivo da je sad vasa ruka znojavija od moje, ali ja vama ipak pruzam ruku"", sad sam se ja smeskam sarkasticno. Okrecem se i odlazim, svidja mi se mesto na kome je klub, nije u matici, cena nije strasna, mada u AJK-u traze 300 e, ali me vozaju i odlazu non stop upavusi. Dunav je vetrovit, odmah mogu da dizem jedra. Sve mi se svidelo osim nadobudnog tipa koji vidi nekog zalutalog biciklistu i ponasa se veoma bahato i bezobrazno, jer misli da od njega nece imati nikakve koristi. Zasto ljudi nasu uvek ljudi, nego vole da pokazu da neki zaista poticu od zivotinja, po darvinovskoj metodi, nikada mi nece biti jasno. Najteze je biti covek, zato nekima taj "posao" nikako ne ide od ruke. I umesto da odem sa radoscu i mislima kako cu porinuti jedrilicu i uzivati na reci sail, ja odlazim sa mucnim osecajem u stomaku zbog coveka u pokusaju. Zalosno je sve to, ali i istinito. Zato ova zemlja tavori i u materijalnom, a jos vise u duhovnom smislu, a nekad smo bili veliki narod i jos veci ljudi.
Vozi Miskooooo.....

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #29 poslato: 22, 06, 2013, 08:45:03 pre podne »
A bre,jako si tanak sa zivci  lol.Taj,nazovi,konobar,te izveo iz takta,pa sta.On tu danas radi,a sutra ,mozda ,ne.Ko bre njega nesto pita,tamo,a tebi odmah presedne,aman.To je dobar klub i na dobrom mestu,te nemoj vise da obigravas po ataru,nego zavrsavaj posao,a sa konobari ces lako  114 114 114
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala