Autor Tema: Stigla SEA WOLF jedrilica.  (Pročitano 12005 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Stigla SEA WOLF jedrilica.
« poslato: 14, 03, 2013, 02:37:52 pre podne »
--------------------------------------------------------------------------------
Posto sam se vec namucio sa polaganjem ispita za brodsku VHF-DSC radio stanicu Bog je resio da me nagradi. Samo dan posle polaganja polazim u Suboticu da pogledam i najverovatnije kupim jedrilicu sa kojom cu moci da vezbam za ozbiljnije krstase. Kazu da ko nauci da upravlja manje+om, zavrsio je vise od 70% posla . Napomenuo sam vam vec da treba da idem u Suboticu poslovno, e taj posao je u stvari bila kupovina jedrilice, naravno ako sve bude kako treba. Ok, krenem jutros Land Kruzerom, eto pravog izazova za njega, neka dokaze zasto je najpoznatiji terenac na svetu (kad je rec o divljim uslovima Afrike i slicno). Andji se ne ustaje u pola sedam, ok, resavam to lako. Ona spava, ja dodam prema kazaljkama sat i po i eto joj osam sati  . Po sistemu cilj opravdava sredstvo  .
Stizemo u Suboticu oko 10.00h, na ulasku mi se pokvari baterija, GPS mrtav totalno, ne vredi sto ga puni punjac. Ok, sinoc sam memorisao u glavi putanju, na srecu pamtim puteve kao slon, pa se ponekad sam sebi divim kad pronadjem neku adresu izmedju sto ulicica (koja skromnost  stri  ).
Sad pocinje seks, idemo da pogledamo makinu, motor 8 konja, zna se, Yamaha (sta bi meni drugo zapalo f85 ).
Idemo na Palic, jedrilica se ne nalazi u dvoristu vlasnika, vec 10-tak km dalje  :'(, a ja zurim, jer hocu sto vise papira da zavrsim vec prvi dan. Na palicu je vidim, gledao sam je ranije na slikama, ali sad mi je jos lepsa  ,;'. To je to, odlucujem u sekundi, dok ni njen dotadasnji vlasnik nije imao pojma. Kod mene nema natezanja, ili nesto valja ili ne valja, to se brzo vidi. Ok, kupujem, nego idemo da sredjujemo papire, seks se nastavlja. U sudu kazu "ne radimo vozila, samo nekretnine", to je neka nova moda, jer ceo zivot u sudovima overavamo kupoprodajne ugovore. Odemo u opstinu, uzese mi 5500din za par overa, nekad je to bilo skoro pa dzabaka.
Juri u poresku, papiri, papiri, papiri...kopiraj, pa jopet i iznova. Procenjuju mi 10 posto od vrednosti plovila. "Kako bre 10%", bunism se ja. "Lako, bez obzira na godiste ide 10%, kaze ponosno salteras. "Koliko znam, a znam, za vozila i plovila ide porez od 2.5%", opet cu ja. Pa da, na prikolicu 2.5 i na plovilo 2.5%, to je 5%. Vidim da je ovaj malo zaladjen, ali slozicemo se vec nekako. Porez na brod...al' jok, nema ga u knjigama, austrijski sea wolf&co. Objasnim da nadje neki elan i konacno mi odradi posao, naravno uz komentar da imaju blokadu i da nece moci da zavrse danas sve nikako. Posle odredjenog ubedjivanja u dinarima naravno covek promeni misljenje i odjednom sistem radi kao singerica, nema da fali j1
Zavrsimo i to, pa na Palic, kisa sve jace pada, treba pripremiti jedrilicu za put....
Bik koji sedi...





Jos malo pregleda jedrilice...

Kupiti il' ne kupiti, pitanje nije sad... 6589 a0335

Uzivo je jos lepsa....



Sad malo ja



Ki' malo dete kad dobije igracku...





Nekako namestio dzekove jer nisu kompatibilni na dzipu i prikolici, radi samo pozicija, ali i to je dobro, labavi i kontakti, pa nekako zbudzih to pomocu stapa i kanapa.
Iza naplatne rampe nkod Novog Sada panduri, nikog ne gledaju sem mene, kao da u zivotu nisu videli da neko vuce jedrilicu sha. Prvo pitanje "rade li stop svetla". Upalim, rade ...."Pali levi migavac. Daj Kontakt, nisi dao kontakt". "Ma jesam, mislim se ja, nego ne radi levi migavac, kao ni desni". Ne radi ti ni stop svetlo". "Ja to nisam znao hahaha", razmisljam o ingenioznosti srpskog padndura.  "Sta cemo sad, ceka covek neku ponudu". Od mene moze dobiti, ali ne to sto on ocekuje  . "Ma ne znam gde se nalazim, ceo dan jurim papire, sad sam je kupio, cudi me da radi i pozicija, to je do kontakta". Drugi pandur donosi duvaljku. "Pa gde meni nudite to cudo, ja ne pijem alkohol ni u mikrolitrima. Ja sam sportski trener i nikada ne pijem. Andjo, slikaj ovo". Dunem ja, rekoh "ima li minus jedan"? "Imas li E kategoriju", stariji se pravi pametan. Onda mu izrecitujem zakonske i podzakonske akte, ne moze se sa mnom tako razgovarati. "Nemam E, ali imam A i ne silazim sa motora". "Sta to mene interesuje", zacudi se on. "Pa ne interesuje vas, ali mene interesuje. Imam i B kategoriju, a imam i polozeno za upravljanje ovom jahticom. Juce polozih i za brodsku VHF radio stanicu. Ova prikolica ima 220kg, jedrilica 580, ukupna masa 800kg, dzip ima 2000kg, znaci da imam fore jos 500kg, nisam ni blizu za E kategoriju 456". Zapisuju broj iz licne i registracije, vidim da ce me pustiti, jer im opcije isticu.
Ok, samo da ne nalecemo vise na pandure. Rampa kod Beograda, iza policija. Ha, sto posto nas zaustavljaju, ovog puta su mi vec preko glave. Cim sam krenuo mase sa onim crvenim  mudom ko' da mu je poslednje, s' oprostenjem.
Pokazuje da stanem desetak metara ispred. Jok ja . Stao pored njega i ni makac. Kaze da idem u obelezeno podrucje ispred. Ako odem tamo videce da nemam ni stop svetla. Da vam napomenem, saobracajnu nisam ni poneo, od kad sam je izvadio ne znam gde mi je . One sam prosao, ove cu teze, ne moze svaki put  . Krenem ispred i stanem malo pre no sto bi ga jedrilica prosla, povucem rucnu da cuje i gasim motor. "Pali poziciju, radi li". "Radi. Neverovatno je da me zaustavljate na svakih par desetina kilometara, vase kolege su me isto to pitale na prosloj naplatnoj". "Pa kad si upadljiv". Mislim se, "sto li sam upadljiv, kao da nisu videli brodic u zivotu, pa jos da ga neko vuce. Nadaju se da nije registrovana prikolica, pa se silno razocaraju kad vide da je sve ispravno, bar oko registracije.
Drugi donosi aparat za duvanje. "Jeste li pili nesto". "Hahahaha, ne mogu da verujem, ovo je kao iz filma vec vidjeno, istim redosledom su me ispitivali malopre". "Ma oni nisu trebali da rade tu smenu. Aha, ne radi mu pozicija na dzipu", pobednicki uskliknu jedan ! "Pali poziciju vice drugi i stidljivo objasnjava prvom:"radi, nego su njemu posebno ova dva niza svetla za poziciju ;:' ,;' "Daj papire". Pocnem ja da pretrazujem, imam licnu i vozacku i to sam vec davao malopre prvoj patroli koja mi zacudo nije ni trazila saobracajnu. A sta ti je ovo, pokazuje na brodic".  "Jedrilica, kazem ozbiljno, plovi na vetar". Nije to lose, gleda belo u nju upavusi. Vec mi je sve smesno, kad taj "pozicioni" rece. "Pusti ga da ide". E, nece moci, ne mogu oni mene tek tako da oteraju. Onda ja pocnem da pricam o motorima, jedrilicarenju, politici i na kraju su oni bezali od mene ha kgk. Nijednog trenutka me niko nije pitao za papire od jedrilice, valjda sam im zato bio sumnjiv i zato su me zaustavljali. Uzgred, preveo je jesam, ali je i dalje na SU tablicama, koje logicki vise ne vaze, jer sam ja vlasnik sada ;:'. Nasa milicija je cudo nevidjeno zaista  sajkaca hahaha   
Tako ja na kraju na jedvite jade uz probijanje sa sirokom jedrilicom uspem da dodjem do blizu kuce i uparkiram je do proleca. A prolece je pred vratima... ;:'. U medjuvremenu jurim vez i marinu, banditi su preskupi, prosek 40-50e mesecno, nema sanse toliko da im dam, iskopacu nesto povoljnije, siguran sam u to j1   
 
« Poslednja izmena: 26, 04, 2013, 03:23:28 pre podne Sci »
Vozi Miskooooo.....

Van mreže dalibor

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 377
  • Pol: Muškarac
    • Ime broda:Anja
  • Marina: Lepi Mika
  • Veličina: 9m
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #1 poslato: 14, 03, 2013, 08:13:26 pre podne »
Sa srećom da ploviš! 114
Život je jedan a Dunav večan

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #2 poslato: 14, 03, 2013, 09:12:19 pre podne »
bravo majstore !
a na vodi ne brini, nema pandura ! ja ti rekoh da je 40-50 evra marina .. to je prosek .. e sad mozes sa splavarima da se dogovoris al to je takvo S da ti ne bih predlozio ....

posto videh da si postavio pitanje oko akumualtora, trazi marinu sa strujom ...

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #3 poslato: 14, 03, 2013, 14:20:29 posle podne »
Što ja volim kad se neko ponovi za brod,,,sav se naježim ko da sam je ja pazario :) dovoženje je prava agonija, ja sam prosle godine angazovao šlepadziju da mi dotera čamac i prikolicu jer nisam hteo da duvam pandurima u kožnu frulu na svakoj krivini dobro si prošao da su ti pisali koštao bi te prevoz ko svetog petra kajgana ...sa srećom da zaploviš!
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Slovenac

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Jugo,Jugo, rodna grudo...
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #4 poslato: 14, 03, 2013, 16:22:40 posle podne »
dobro se snalaziš sa plavcima,bravo,srećna plovidba i lepo uživanje na vodi.  114 
Pozdrav svima!

Van mreže taxi

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 365
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #5 poslato: 14, 03, 2013, 20:28:19 posle podne »
marina karaburma uclanjenje ikupovina mesta skupo ali posle cuvanje jeftinije. na duze staze se isplati

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #6 poslato: 14, 03, 2013, 21:29:55 posle podne »
Hvala ljudi, moram da priznam da je to bila ljubav na prvi pogled, cim sam je video na slici znao sam da je moja 114 kgk. Pre porinuca cu odraditi zastitu antialginom, jedino sto nikako ne shvatam kako se skida i farba mesto na kome su nosaci jedrilice, mislim na one "stope" koje je nose. Kako da je pomerim, da li se to farba naknadno, itd, itd. Koliko kosta zastita dna, mislim na ruke, zna li neko?
Vozi Miskooooo.....

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #7 poslato: 14, 03, 2013, 22:08:07 posle podne »
Hvala ljudi, moram da priznam da je to bila ljubav na prvi pogled, cim sam je video na slici znao sam da je moja 114 kgk. Pre porinuca cu odraditi zastitu antialginom, jedino sto nikako ne shvatam kako se skida i farba mesto na kome su nosaci jedrilice, mislim na one "stope" koje je nose. Kako da je pomerim, da li se to farba naknadno, itd, itd. Koliko kosta zastita dna, mislim na ruke, zna li neko?

dobpisujem se sa nekim likom koji kao farba camce ... cim mi se javi javicu ti ..

ovde je kontakt : http://www.kupujemprodajem.com/farbanje-glisera-4921757-oglas.htm


Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #8 poslato: 15, 03, 2013, 10:06:24 pre podne »
Super si ti prosao sto se tice pandura. Mogao je transport da te izađe mnogo više.
Što kaže mesechar, radujem se kao da sam je ja kupio.  114

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #9 poslato: 15, 03, 2013, 11:54:28 pre podne »
Pomeras klocne na kojima je ladja...
Smirglanjem skidas staru farbu,ocistis,odmastis,mazes novu...
Saberi materijal,a farbanje mozes i sam,ako imas vremena.

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #10 poslato: 19, 03, 2013, 20:46:40 posle podne »
Malopre iskoristim lepo vreme i pravac sa sve motorciklom na Adu Huju da proverim uslove za vez. Odem na Shark, nema nidje nikog, mogao sam da biram brod koji da poceram, setao se okolo, pa po pontonima, a sve u zelji da me neko zaskoci, da vikne, da me prestravi. Al' jok, mir i tisina svuda unaokolo. Ok, nastavim dalje do sledece marine, pa sledece...nigde ni cuvara, samo dva psa u savezu ribolovaca, pise "ulaz dozvoljen samo clanovima". Pa kako misle da postanem drug clan, ako mi u startu ne daju da pridjem no125 stri. Vrnem' se do marine Karaburma, mozda ovde budem bolje srece. Nadjem ljude, ima i cuvara i video nadzor. Ok, sve je to lepo samo mesta nema, a mesto se kupuje, max. 300e po metru sirine pa ko ima taj neka kupi. Meni treba 2.5m, kazu mozda neko prodaje 3 metra, a mozda i ne prodaje. Cetri metra neko prodaje sigurno. Vazi, al' kad kupim brod od 15 metara duznih, pa da zauzmem sva cetri metra. Do tada, trazim do tri metra. Placa se i clanarina 25000din, pa posle po 3500din, pa po 100 dinara po metru duzine i sto po metru sirine ...jbt, lakse bi pronasao hangar za avion, a i procedura bi bila skracena. Kakvi smo mi majstori da od prostog napravimo komplikovano, svaka nam cast hi. Kod Lepog Mike, ili tako nekako ne mogoh ni prici od psa....nastavljam pretragu sledecih dana......
Vozi Miskooooo.....

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #11 poslato: 19, 03, 2013, 21:01:58 posle podne »
Na pogresnoj strani setas prosetaj po Savi... sail

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #12 poslato: 19, 03, 2013, 22:45:30 posle podne »
...jos i ovo, na Karaburmi traze dva svedoka da me preporuce, inace nista... kuku. Pa nisam dosao da se zenim...il' sa svedocima il' nista. Ja cu da stojim ovde dok me ljudi ne upoznaju, pa ce na kraju neko mozda i pristati da posvedoci u moju korist. A i na forumu sam "Moja Ladja", sigurno je neko od njih ovde i eto meni svedoka. Vez, daske i burice odrzavam sam, struju imam ako odvojim strujomer, pa placam utrosenu struju, ima i zajednicki, ali hoce da izginu oko toga ko je vise ili manje potrosio... 7645218764198.
 Na Savi sam pre desetak dana obisao Gemax i AJK, Gemax je na plovnom putu, tako da odmah odpada, u AJK-u su mi rekli da jedrilice imaju prednost, ne znaju ima li mesta eek kuku i da ce znati tek za oko mesec dana, inace da spremim 300e i upisem se na nji'ovom sajtu za uclanjenje u klub, pa ce me imati u vidu.
Vozi Miskooooo.....

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #13 poslato: 31, 03, 2013, 10:43:34 pre podne »
 sava

Na mreži CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: Stigla SEA WOLF jedrilica.
« Odgovor #14 poslato: 31, 03, 2013, 11:37:07 pre podne »
Ja sam ovde http://marinakolorit.com/kontakt.html i prezadovoljan sam.
Prazne mi camc kad se napuni kisnicom  jh , ima struja, voda, internet, cuvar 7/24h, Velikaaaa kuca koja se odaziva na ime Ari.
Odmah pored marine su majstori za pente - opet sve pohvale. Od 4 intervencije na motoru samo dve naplatili.
Nazovi pa vidi da li ima mesta.