Autor Tema: Pozdrav narode  (Pročitano 4246 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Whitesnake

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
Pozdrav narode
« poslato: 09, 03, 2013, 20:08:43 posle podne »
Evo i rec dve od mene.Ja se zovem Darko,inace sam iz Zrenjanina i volim prirodu i reku.Vec neko vreme obilazim sajt u svojstvu gosta pa sam napokon resio i sam da se prijavim.Od plovila sam do sada imao samo drvenjake i Tomosakije.Znaci nisam u fazonu "vidi sta ja imam"i ostala duvanja me ne interesuju,vec mi je zelja da upoznam iskrene ljubitelje prirode i reka bez obzira imali camac ili ne i da razmenjujemo iskustva i savete sa reka.Volim da pecam i oduvek mi je bila zelja da imam mali camac sa kabinom za vikend pecanja na Tisi.Jos ga nemam ali sam prosle godine poceo da pravim jedan skromni tabanas sa kabinom i nadam se da cu imati dovoljno para da ga ove godine i zavrsim.Za sada toliko od mene i budite iskreno pozdravljeni.

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
Odg: Pozdrav narode
« Odgovor #1 poslato: 09, 03, 2013, 20:09:53 posle podne »
Dobro nam dosao 114 m07800

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Pozdrav narode
« Odgovor #2 poslato: 09, 03, 2013, 20:15:13 posle podne »
Dobro došao  114

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7044
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pozdrav narode
« Odgovor #3 poslato: 09, 03, 2013, 20:17:23 posle podne »
Dobrodišlica "beloj zmiji" i iskrene želje da uspete da čamac "stavite pod krov".

Ako i ne stignete ove sezone - stići ćete sledeće. Ili neke posle nje. To nije ni važno.

Važno je da uživate dok radite na čamcu. Važno je da uživate dok razmišljate o vodi i važno je da sa dobrim društvom imate da podelite iskustva i ideje. Nadam se samo da ćete i sami zaključiti da ste na pravoj adresi.

Ima medju nama onih koji možda imaju manje iskustva od vas. Ima onih koji nikada nisu imali plovilo. Ima onih koji na vodi provode više vremena nego na suvom. Ima onih koji o nautici znaju mnogo više od većine nas. Verujem da ćete naći sagovornika. A možda pomognete i nekima od nas da i mi nešto naučimo.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pozdrav narode
« Odgovor #4 poslato: 09, 03, 2013, 21:20:24 posle podne »
dobro dosao  thumbup


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7044
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pozdrav narode
« Odgovor #5 poslato: 09, 03, 2013, 21:32:14 posle podne »
...
Znači oni koji ne plove kao i oni koji imaju male čamce su ljubitelji reke, prirode, vole da pecaju i pravi su ljudi sa reke? Svi ostali koji plove se samo šepure svojim čamcima? Ovo je nekorektno predstavljanje.
Zašto je bilo važno naglasiti da imate mali čamac ali da ste veliki ljubitelj reke?
I što je morala ona rečenica koja omalovažava dosta članova?
Jeste li sigurni da ste na pravom forumi?

Osnovna crta koju imaju pravi nautičari je neprekidna želja za boljim, lepšim i funkcionalnijim brodićem. Kojim može da plovi gde želi i kada želi.
Crta je i to da svoj čamac pokazuje sa ponosom.  Na reci ne bi smelo da bude mržnje i zavisti. To nisu crte nautičara.


Čitajući Darkovu poruku moguće je izvesti razne zaključke, pa čak i takav kao što je Duletov (obeleženi deo).
Mislim da je takav zaključak potpuno pogrešan, pa samim tim su i postavljena pitanja besmislena i bespotrebna.

Verujem da je Darko imao vremena dok nas je "pratio" kao gost da se pripremi i za ovakve komentare. Nadam se da će ipak zaključiti da Duletov komentar i njegov zaključak sa poukom, iako neopravdani, nisu zlonamerni i da se neće obeshrabriti.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Pozdrav narode
« Odgovor #6 poslato: 09, 03, 2013, 22:15:04 posle podne »
Darko, samo hrabro i napred.

Dobro dosao......... k5 114

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Pozdrav narode
« Odgovor #7 poslato: 09, 03, 2013, 22:20:47 posle podne »
 114, i reci olivi da dodje kuci, ili ce da radi spanac  4587

Van mreže Whitesnake

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pozdrav narode
« Odgovor #8 poslato: 09, 03, 2013, 23:00:49 posle podne »
Narode hvala na dobrodoslici.... izvinjavam se ako sam nekoga uvredio mojim predstavljanjem jer mi to nije uopste bila namera.Samo sam hteo reci da sam obican covek koji izlazi u prirodu i na reku zbog sebe a ne zbog drugih.A da sam zavidan...ha,ha...bas to nisam i postovani Dule uopste me niste razumeli sta sam hteo reci.Po meni su pravi nauticari i ljubitelji prirode oni koji je postuju,izadju u nju da uzivaju,ostave je  iza sebe onako kao da nisu ni bili.Nazalost danas ima dosta klasnih razlika i na vodu izlaze ljudi koji na noj nikada ranije nisu bili niti je  postuju , vec sa svojim skupim jahtama dodju da se "pokazu pred drugima",njih desetak se ponapijaju,pustaju muziku sa razglasa da narod "cuje"kakvu "dobru muziku" oni slusaju i  kakav uredjaj imaju,usput podave par pecarosa na obali da bi pokazali sa kakvom "masinom"raspolazu,limenke i flase obavezno bacene u vodu ili oni "kulturniji" to sve lepo skupe u kese na jedno mesto i odu kuci misleci da ce komunalci pokupiti smece za njima.Mnogo puta sam ja bio taj koji je tudje smece odneo svojim kolima do prvih gradskih kontejnera jer ja cu doci i sutra i videcu to smece a oni ga nece videti  jer ne vide nista sem svog prestiza.Na takve sam nauticare mislio a nazalost u vremenu u kom zivimo ima ih sve vise u svim domenima zivota....pa po vama ako mislite da sam takvim ljudima zavidan i da sam ih uvredio ja sam onda verovatno promasio forum a i sebi zelim da takve ljude nikada ni ne upoznam....a sto se tice ovih drugih koji su vama Dule zapali za oko,oni su sve ono sto ovi prvi nisu jer su na vodi iz sasvim drugih razloga....
                                                 Prijateljski pozdrav!

Van mreže Slovenac

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Jugo,Jugo, rodna grudo...
Odg: Pozdrav narode
« Odgovor #9 poslato: 09, 03, 2013, 23:26:57 posle podne »
dobro došao  114
Pozdrav svima!

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav narode
« Odgovor #10 poslato: 10, 03, 2013, 01:03:10 pre podne »
Dobro nam dosao,eto sad je i ta nedoumica razjasnjena i nema dileme da si na pravom mestu. Niko od nas ne voli hvalisavce, nego se ponekad misli na jedno, a kao napisano deluje drugacije, tako da....uzivaj, nisi ti jedini koji pravi camac, ima ovde podosta takvih... 114
Vozi Miskooooo.....

Van mreže zoki_m

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 41
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav narode
« Odgovor #11 poslato: 10, 03, 2013, 02:18:45 pre podne »
Makar je sigurno da se ja ne duvam, jer čak nemam ni drvenjak (da imam, duvao bih se samo tako). sail

Pozdrav i opuštenije malo.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Pozdrav narode
« Odgovor #12 poslato: 10, 03, 2013, 07:09:08 pre podne »
Добро дошао.  114   Тек стигао, а већ прво "ватрено крштење".  clap  clap  clap

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Pozdrav narode
« Odgovor #13 poslato: 10, 03, 2013, 08:36:32 pre podne »
Dobro dosao!  kgk

Van mreže cika zuba

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav narode
« Odgovor #14 poslato: 10, 03, 2013, 09:58:44 pre podne »
e a sad malo pesme!!