Autor Tema: MIKROTONER  (Pročitano 8946 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže _darko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
MIKROTONER
« poslato: 27, 02, 2013, 22:56:03 posle podne »
Pre par godina, kupio sam jednog "mikraća" koji se nalazio u "izvornom" stanju. Nikad farban, od opreme, zakoreći ništa. Odnosno, i to malo, kao npr. nosač motora nije bilo dobro :(

Sa puno entuzijazma i malo para, pokušao sam da ga malo oplemenim.

S obzirom da je spolja skroz O.K.(nije bilo potrebeza farbanjem, nikada nije ni bio farban, još uvek je u želkotu!) bacio sam se na sređivanje unutrašnjosti. 

Van mreže _darko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
MIKROTONER
« Odgovor #1 poslato: 27, 02, 2013, 23:00:35 posle podne »
Evo kako je to izgledalo pre nego što sam počeo

Van mreže _darko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
MIKROTONER
« Odgovor #2 poslato: 27, 02, 2013, 23:13:14 posle podne »
Kao izolaciju sam koristio stirodur, preko njega je išao najlon koji ima funkcioju parne brane.
Postavio sam i plastična flexibilna creva kroz koje sam provukao silikonske kablove kao i kablove za zvučnike. I oastvio sam još jedan kanapčić, za slučaj da još nešto moram da provučem kada postavim oplatu.

U pramcu sam posatvio jednu dasku i tako dobio prostor koji sam prethodno podelo na dva dela. Gornji (koji kada napravim otvor na pramcu će mi služiti kao spremište za sidro i konope i donji koji je spremište za sitnice. Na vertikalnu dasku sam planiro da postavim CD i prekidače.

Zatim sam stranice obložio plastičnom lamperijom. LAka je za održavanje, nema farbanja a meni se sviđa :)

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: MIKROTONER
« Odgovor #3 poslato: 27, 02, 2013, 23:16:30 posle podne »
A sto ti je ovo sivo preko najlona i stirodura

Van mreže _darko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
MIKROTONER
« Odgovor #4 poslato: 27, 02, 2013, 23:19:06 posle podne »
Za krevet sam izrezao sunđer i sašio navlaku od kepera. S obzirom da spavam u čamcu, nisam hteo da sunđer preslvačim u kožu, skaj ili nešto sl.
Znam da je nezgodno ako se sedne sa mokrim kupaćim ali za to služe klupe sa strane tako da nije problem.

Van mreže _darko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: MIKROTONER
« Odgovor #5 poslato: 27, 02, 2013, 23:22:53 posle podne »
maverick, to sivo je plastična lamperija. Kupio sam je u "uradi sam"
Pričvrstio sam je sa prohromskim vijcima

P.S. Boja je nešto kao lavanda ali se na slikama ne vidi dobro

Van mreže _darko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
MIKROTONER
« Odgovor #6 poslato: 27, 02, 2013, 23:34:12 posle podne »
u "salonu" xaxaxaxaxa, sam na bokove stavio naslon koji sam presvukao sa skajem. U naslon sam postavo zvučnike. Na leđa naslona (koji sam odmakao oko 6cm od oplate) sam postavio led traku dužine 1m. Tako da se u kabini sada dobija diskretno svetlo ali sasvim dovoljno ;)
Potrošnju struje ne bih komentarisao :)

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: MIKROTONER
« Odgovor #7 poslato: 28, 02, 2013, 00:53:09 pre podne »
Sve si ti to lepo uradio,nema sta. ok
Nego,imas li ideju da li ces jedriti ?

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: MIKROTONER
« Odgovor #8 poslato: 28, 02, 2013, 08:55:40 pre podne »
Lepo nema šta,     ok   a sad par pitanja i komentara.   sha
Meni obloga ne liči na lamperiju nego na pvc podnu oblogu, ako je lamperija kako si uspeo da se ne vide spojevi letvica?
Da li je zadihtovan gornji deo komore za sidro? Koliko razumem napravićeš otvor na palubi.
Da ne udje voda u kabinu kroz taj otvor.
Lepo je i praktično ali mislim da je zvucnik na lošem mestu.  Na naslon se ne možeš nasloniti od njega a zvuk će biti za nijansu lošiji ako je otvoren od pozadi ali nije bitno, prostor je mali pa će ipak lepo da se čuje

Ajde malo slika zadnjeg dela ovo je dosad baš lepo ispalo.    114 114 a0335
Marke

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: MIKROTONER
« Odgovor #9 poslato: 28, 02, 2013, 10:21:57 pre podne »
 114

Lepo je odrađeno i ne bih ni da komentarišem detalje, takvi su kave si sam želeo i mogao i ja ti čestitam. hi

Mi možemo da pričamo svašta, ali ja imam samo jedno pitanje i to po meni najvažnije

 - Da li si ti lično zadovoljan plovilom i odrađenim poslom, i da li lično uživaš u "tvojih ruku delo". 456

I još nešto, lađa kao i kuća nikada nisu gotovi, imaćeš šta da radiš dok si živ, pa neka to potraje puno godina.... clap

Deda Zoran

Van mreže _darko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: MIKROTONER
« Odgovor #10 poslato: 28, 02, 2013, 10:27:55 pre podne »
Sve si ti to lepo uradio,nema sta. ok
Nego,imas li ideju da li ces jedriti ?

želju imam, ali sada nemam kintu za opremu (jarbol, jedra itd...).
Ovo što sam napravio/uložio, je bilo relativno sitno u odnosu na opremu za jedrenje (kakvu bih hteo)

P.S. Moj tata je jedriličar i ima jednu opremljenu LONE STAR 13 (CHRYSLER) jedrilicu tako da nije frka za jedrenje. Biće dana, samo da smo mi živi i zdravi ;)

Van mreže _darko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: MIKROTONER
« Odgovor #11 poslato: 28, 02, 2013, 10:46:28 pre podne »
Lepo nema šta,     ok   a sad par pitanja i komentara.   sha
Meni obloga ne liči na lamperiju nego na pvc podnu oblogu, ako je lamperija kako si uspeo da se ne vide spojevi letvica?
Da li je zadihtovan gornji deo komore za sidro? Koliko razumem napravićeš otvor na palubi.
Da ne udje voda u kabinu kroz taj otvor.
Lepo je i praktično ali mislim da je zvucnik na lošem mestu.  Na naslon se ne možeš nasloniti od njega a zvuk će biti za nijansu lošiji ako je otvoren od pozadi ali nije bitno, prostor je mali pa će ipak lepo da se čuje

Ajde malo slika zadnjeg dela ovo je dosad baš lepo ispalo.    114 114 a0335

Hvala :)

pokušaću da ti odgovorim.
1) delimično si u pravu. to jeste PVC ali je namenjena za oblaganje zidova. Ne može na pod, mnogo je tanka ali nema na sebi lažnih falcova, tako da izgleda monolitna kada je sastaviš. Ima je u "Uradi sam" i cena joj je bila oko 500din/m2 ako me sećanje služi. I oni to prodaju kao "pvc lamperija". Tanka je, savitljiva i lako se seče ubodnom (koristio sam "sitnu" testericu).
2) komoru za sidro još nisam napravio, samo sam pripremio. Vanjski poklopac je napravljen dosta dobro tako da kada se postavi ne bi trebalo da voda ulazi.
Potrebno je još, kada se napravi otvor (nadam se da ću to uskoro pa šaljem slike kada je gotovo), da se laminira ceo prostor gde će biti sidro. Ne očekujem iznenađenja ali.... Svi znamo, svaki otvor je potencijalni prodor vode :(
3) zvučnik i nije na najsrećnijem mestu ali do sada (2god) nije toliko smetao. Ceo prostor u kabini je skroman i čamac najčešće koristimo supruga i ja tako da mesta ima "kao u priči" :)
Što se tiče kvaliteta zvuka, znam da sam trebao da postavim kutiju ali me je već drpio živac pa sam to preskočio. Veći problem mi je T4. Kada on zaurla, ne čujem ni sebe xaxaxxaxaxa
4) biće i slike zadnjeg dela, samo da ih pronađem. Stavio sam ih na "suvo i sigurno" xaxaxaxaxa

Van mreže _darko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: MIKROTONER
« Odgovor #12 poslato: 28, 02, 2013, 11:05:50 pre podne »
114

Lepo je odrađeno i ne bih ni da komentarišem detalje, takvi su kave si sam želeo i mogao i ja ti čestitam. hi

Mi možemo da pričamo svašta, ali ja imam samo jedno pitanje i to po meni najvažnije

 - Da li si ti lično zadovoljan plovilom i odrađenim poslom, i da li lično uživaš u "tvojih ruku delo". 456

I još nešto, lađa kao i kuća nikada nisu gotovi, imaćeš šta da radiš dok si živ, pa neka to potraje puno godina.... clap

Hvala na čestitkama :)

Da, zadovoljan sam sa čamcem. Ima lepu širinu (2,5m), lako je upravljiv, "gura ga" T4, prilazim svakoj obali, gaz mu je 0,2m (sa uvučenim švertom) i nadam se da ću skupiti pare za opremu pa da bude i jedrilica kako joj je i suđeno   sail . Ono što mi nedostaje, odnosno, voleo bih da imam, to je neka mala kuhinja, frižider i brodski WC. Nisam siguran da je itko to sve uspeo da postavu u mikraća. Ako znate da jeste, javljaj te mi, pa da prepisujem  k5
A što se tiče do sada odrađenog posla? Pa..... uglavnom jesam. Ali svi mi koji radaimo sami kada završimo, znamo da je nešto možda moglo i bolje :)
Ali, napominjem, s obzirom na količinu uloženog novca, ja sam prezadovoljan.

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: MIKROTONER
« Odgovor #13 poslato: 28, 02, 2013, 12:49:37 posle podne »
 hi
Hvala na objašnjenju video sam da nije lamperija pa me interesovalo šta je tačno. JFAOITHAJFA
Lepo i ekonomično rešenje, sviđa mi se.   clap
Pitao sam za komoru i prodor vode jer su baš ispod tog dela radio i još neke instalacije a đavo ne spava.   sB0   56568

 sail 114



 
Marke

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: MIKROTONER
« Odgovor #14 poslato: 28, 02, 2013, 13:27:20 posle podne »
Pogledaj sta je i kako sve stalo u kabinu, mozda dobijes neku ideju

http://www.elan-yachts.com/en/performance/elan-210.html
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.