Autor Tema: izrada camca  (Pročitano 22317 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
izrada camca
« poslato: 27, 02, 2013, 00:56:43 pre podne »
Dosao sam na jednu ideju,koju bi naravno da ostvarim.Imam camac bez kabine,duzine 6,4m,sirine 1.4m,uradjen je tako sto su iz projekta jedne jedrilice izvadjene mere za dno. Veoma je podvozan ali ne za motore jace od 8ks,to mu je idealno.Ima blago V korito,nema ni jednu egiju,de komore pozadi i jednu napred,palubu od 1,9m.Ima ga na slikama sa mojih putovanja na Djerdap i po kanalima.Okacicu i sliku.
Uglavnom,sam resio da napravim slican camac,samo da bude za jace motore,posto imam hondu 15 i njenu neiskoriscenu snagu.
Profilisao bi lim za dno da bi ga ojacao,i isto bi bio blago V,samo sto bi uradio blagi kontra svanc.
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!

Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
Odg: izrada camca
« Odgovor #1 poslato: 27, 02, 2013, 01:00:59 pre podne »
E tako bi nesto trebalo da izgleda,slobodnom rukom je crtano. Interesuje me koliko bi trebao da dodam lima na kraj camca zbog kontra svanca,da bi se malo savio na dole,Mislim da mi ne treba veliki kontra svanc.
Voleo bih da mi predlozite neke stvari.Posle bi napravio i tendu i sve sto treba.Mozda bi pao i neki jaci motor.
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: izrada camca
« Odgovor #2 poslato: 27, 02, 2013, 01:15:08 pre podne »
prvo moram da izrazim zadovoljstvo što se konačno pojavila tema u kojoj je samogradnja ,ili uopšte gradnja tema.
Moj predlog je da na dnu gde će ti biti taj kontra švans na kraju ubaciš potreban trougao.Ima dva razloga.Ako budeš radio dno iz jednog komada lima,moraćeš zbog tog dodatka na švansu,celom dužinom table koju koristiš za dno da isecaš (odprilike2cm) da bi na kraju dobio to proširenje koje daje kontra švans.Drugi razlog je što ćeš sam kontra švans moći da podesiš tako što ćeš spojiti dve polovine dna do pred sam kraj ,odprilike do 50cm od zrcala.obzirom da je u pitanju blago V pritiskom obe polovine dna na dole pojaviće se razmak koji možeš popuniti ubacivanjem komada koji ćeš uraditi prema veličini tog razmaka.Lično mislim da razmak neće biti širi od 2cm na najširem delu.

Van mreže Stijepovic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 85
  • www.mojaladja.com
Odg: izrada camca
« Odgovor #3 poslato: 27, 02, 2013, 14:53:28 posle podne »
Ako hoces ja ti mogu dati plan gradnje za limenjak. Duzine 8.2m , Sirine 1.6m , dubina 0.5m. Na njega ja stavljam motor Yamaha F30 i nema nikakvih problema ( mislim na to da je prejak motor ili nesto ) Vec takav jedan ima jedan prijatelj moj , i uzeo sam taj plan od njega da napravim i ja takav. ( i na njegovo plovilo ide isti motor kao moj ) Taj plan je pravila jedna firma s' primorja kod nas..  jh

Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
Odg: izrada camca
« Odgovor #4 poslato: 27, 02, 2013, 15:42:37 posle podne »
Ako hoces ja ti mogu dati plan gradnje za limenjak. Duzine 8.2m , Sirine 1.6m , dubina 0.5m. Na njega ja stavljam motor Yamaha F30 i nema nikakvih problema ( mislim na to da je prejak motor ili nesto ) Vec takav jedan ima jedan prijatelj moj , i uzeo sam taj plan od njega da napravim i ja takav. ( i na njegovo plovilo ide isti motor kao moj ) Taj plan je pravila jedna firma s' primorja kod nas..  jh
Mislite prvo da prvo spojom dno pa na kraju od prilike da ga savijem,pa da vidim koliko parce treba da se ubaci? i kolike bi duzine trebao da bude kontra svanc?I koliko visina zrcala da bude veca,za taj svanc?
POsto moj sadasnji camac kada se gleda sa strane prednji kraj ide malo na gore,ja bi tako i sada napravio,ne go me zanima da li treba stranica da se sece po gornjoj liniji ili ce pri savijanju stranice da se malo podigne,to je malo nije mnogo.posto bi u tabanu bio 1250,a preko svega po sirini nekih 1400,pa da li bi se dobilo da malo ide na gore kada se otvoti stranica i savije prema dnu
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!

Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
Odg: izrada camca
« Odgovor #5 poslato: 27, 02, 2013, 15:45:49 posle podne »
Ako hoces ja ti mogu dati plan gradnje za limenjak. Duzine 8.2m , Sirine 1.6m , dubina 0.5m. Na njega ja stavljam motor Yamaha F30 i nema nikakvih problema ( mislim na to da je prejak motor ili nesto ) Vec takav jedan ima jedan prijatelj moj , i uzeo sam taj plan od njega da napravim i ja takav. ( i na njegovo plovilo ide isti motor kao moj ) Taj plan je pravila jedna firma s' primorja kod nas..  jh
Mislite prvo da prvo spojom dno pa na kraju od prilike da ga savijem,pa da vidim koliko parce treba da se ubaci? i kolike bi duzine trebao da bude kontra svanc?I koliko visina zrcala da bude veca,za taj svanc?
POsto moj sadasnji camac kada se gleda sa strane prednji kraj ide malo na gore,ja bi tako i sada napravio,ne go me zanima da li treba stranica da se sece po gornjoj liniji ili ce pri savijanju stranice da se malo podigne,to je malo nije mnogo.posto bi u tabanu bio 1250,a preko svega po sirini nekih 1400,pa da li bi se dobilo da malo ide na gore kada se otvoti stranica i savije prema dnu
ako mozete posaljite mi na e mail gorcilo1982@gmail.com unapred zahvalan
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: izrada camca
« Odgovor #6 poslato: 27, 02, 2013, 20:07:19 posle podne »
Ukoliko gornja linija stranice ,prilikom krojenja bude potpuno ravna neminovno je da će se prilikom sklapanja,zbog samog nagiba ,podizati prema gore.Raditi po principu ;odprilike ,je nezgodno i neprihvatljivo.
Na slici je prikazano kako izgleda stranica koja je iskrojena po projektovanim dimenzijama.Ta stranica nakon sklapanja daje podpuno horizontalalnu liniju palube i palubnog puta.U pitanju je ;razvijanje; oplatnih limova,koje u milimetar daje liniju isecanja.

Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
Odg: izrada camca
« Odgovor #7 poslato: 27, 02, 2013, 20:25:37 posle podne »
Naravno da necu raditi odprilike,preslikacu moj camac,samo cu zadnji deo promeniti,napraviti kontra svanc. Za sada je diskusija,ali pocetak radova ce biti uskoro.
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: izrada camca
« Odgovor #8 poslato: 27, 02, 2013, 20:47:53 posle podne »
Sa srećom ,i proprati izgradnju fotosima.Volimo mi da pratimo

Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
Odg: izrada camca
« Odgovor #9 poslato: 01, 03, 2013, 17:40:36 posle podne »
Zna li neko gde bi se mogao kupiti povoljno lim za camac? 3 table 2000x1250x2.5 ,i 5 tabli 2000x1000x2,5 ?? 2,5 mm bi koristio za dno a ostalo za stranice i komore i sve sto treba.
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!

Van mreže Slovenac

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Jugo,Jugo, rodna grudo...
Odg: izrada camca
« Odgovor #10 poslato: 01, 03, 2013, 17:57:50 posle podne »
Gorio kada te kapetan nahvata za 2,5mm lima biti će veselo, i to još za dno.  kuku  114
Pozdrav svima!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: izrada camca
« Odgovor #11 poslato: 01, 03, 2013, 18:33:56 posle podne »
Zna li neko gde bi se mogao kupiti povoljno lim za camac? 3 table 2000x1250x2.5 ,i 5 tabli 2000x1000x2,5 ?? 2,5 mm bi koristio za dno a ostalo za stranice i komore i sve sto treba.

@Gorio cimni kacintata-u on uvek ima do bre kombinacije za lim

@slovenac ko do sad nije skapirao nikad nece ...


Van mreže Margus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • Morava je moje more
    • Margus
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Morava
  • Veličina: 6m
Odg: izrada camca
« Odgovor #12 poslato: 08, 03, 2013, 19:24:34 posle podne »
evo i moje samogradnje uz malu pomoc prijatelja..

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: izrada camca
« Odgovor #13 poslato: 08, 03, 2013, 19:36:02 posle podne »
Fino i pedantno , nema sta !!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Margus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • Morava je moje more
    • Margus
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Morava
  • Veličina: 6m
Odg: izrada camca
« Odgovor #14 poslato: 08, 03, 2013, 20:31:57 posle podne »
rekoh kad ga vec pravim neka bude kako treba..