Autor Tema: E K O L O G I J A  (Pročitano 14551 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
???: E K O L O G I J A
« Odgovor #15 poslato: 19, 02, 2009, 23:08:49 posle podne »
Da Vam svima kažem, živim i radim već XX godina u Velikom Gradištu.Na jednoj ruci mogu da izbrojim koliko su puta sa tih Velikih putničkih lađa izlašli putnici da se prošetaju gradom. Prosek putnika na jednom brodu je oko 150. E sad je pitanje ko tu nije video interes. Par godina unazad su brodovi stajali u VG i presadeli u Lastine autobuse i išli za BGD. To je trajalo 4 godine, i samo dva velika i D.M.  I sada neka niko ko nema pojma i o ekonomiji i zaradi i o bilo čemu sračuna ( A * B ) = C  ( C * D )= G (G * H ) = Š

A= broj godina                     +- 25 godina,
B = broj  brodova  godišnje    +- 450 komada,
C =

D = broj putnika na jednom    +- 150 po brodu,

G=

H= neka potroše po čoveku     +- 20 $

Š = MALO LI JE


Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
???: E K O L O G I J A
« Odgovor #16 poslato: 20, 02, 2009, 01:35:45 pre podne »
Dule. vlasnici tih velikih belih lađa, sve rade sa udese gostima. Prosek starosti tih gostiju je od 70 do 90 godine. Mahom Ameri, Nemci, i drugi, i njima je potrebno samo nešto novo da vide, što kod njih nema, a mi toga imamo mnogo. Ali nema ko da se seti da to pokaže i organizuje. Jer na vide brzu i laku zaradu, već mora malo i da se uloži. A što se tiče pumpe, nje nema i neće je biti u skorije vreme, NE DAJE VLADA ( a verujem da znate koji ) i u Apatinu, grad i NIS, radili na svoju ruku pa još nemaju upotrebnu dozvolu. U marini na S.jezeru i u marini u Golubcu (imaju dugačko crevo) rade uslužno i po porudžbini.

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
???: E K O L O G I J A
« Odgovor #17 poslato: 20, 02, 2009, 01:52:16 pre podne »
Koliko sam upoznat tu se planira kupovina brodića, pa onda ture za DM i druge destinacije. Ali ?

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
???: E K O L O G I J A
« Odgovor #18 poslato: 20, 02, 2009, 09:52:09 pre podne »
Skipperu, kad smo bili na Golupcu, kod tvrđave nije bilo čak ni kafanice u kojoj bi čovek kafu popio, a kamoli pristojno pristanište.
Radi li se nešto na tom planu? Čitao sam da imaju neke planove za tvrđavu, ali ne sećam se više šta i kako.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
???: E K O L O G I J A
« Odgovor #19 poslato: 20, 02, 2009, 12:58:36 posle podne »
Jeste to tako ali matematika ima i znak minus.
Pa kad od zbira ili količnika odbiješ troškove, mito, uredjenje i sve ostalo malo koji konačni rezultat bi bio pozitivan.
A svi rade da zarade. Ima Gradište turističke organizacije, ima i kapacitete, zanimljiva je destinacija ali bele ladje ne pristaju. Pristajaće kada vlasnici ladja budu videli svoju računicu.
Kao kafane kraj puta, ako gazda časti vozača i konduktera staće tu da putnici ručaju ili se osveže, ako ne... ima ko će častiti.
Mislim da gradovi donjeg Dunava treba da se baziraju na nautički turizam. Marine, opskrba, pumpe na vodi i eto nas. Samo zbog pumpe bi tu pristajali svi brodići. A onda naravno da bi posetili i restoran i obišli mesto, kupili suvenir i dopunili zalihe. A nautički turizam tek uzima maha. Uostalom vidi se koliko Srebno jezero donosi V. Gradištu. Tako bi trelo da bude i u Milanovcu i u Ramu a i u Golupcu.

Pa u D.Milanovcu nema gde ozbiljan camac da pristane tj da se veze na neko vreme, a sto se tice baba i deda iz belih ladja gledao sam kako se cenkaju sa mestanima i mnogo im je da daju 4-5 evra za litar rakije.

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: E K O L O G I J A
« Odgovor #20 poslato: 24, 02, 2009, 15:18:15 posle podne »
Tihim okeanom pluta ostrvo đubreta dvostruko veće od SAD-a!
Neželjeno ostrvo nalazi se na oko 500 nautičkih milja od obale Kalifornije, a proteže se sve do Japana, preko severnog Pacifika i Havaja.
Plutajuće đubre, koje nazivaju i plastičnom supom, poluprozirno je i leži tačno ispod vodene površine, pa ga nije moguće videti na satelitskim fotografijama.
Američki oceanograf Charles Moore sasvim je slučajno otkrio ostrvo đubreta 1997. godine, kada se vraćao kući sa regate.
„Svaki put kad sam došao na palubu, pored broda je plutalo nekakvo đubre. Nije mi jasno kako smo uspjeli zagaditi tako veliku površinu?“, pita se Moore i upozorava kako se kroz sledeću deceniju površina đubreta može dvostruko povećati ne smanjimo li korištenje plastičnog otpada.
Zbog plastičnog otpada godišnje ugine više od miliona morskih ptica i sto hiljada morskih sisara.
Špricevi, upaljači i četkice za zube, sve je to pronađeno u stomacima uginulih morskih ptica.
Tolike količine đubreta opasne su i za ljude. Hemikalije koje se nalaze u njemu lako mogu dospeti u prehrambeni lanac.
Sve što završi u okeanu, jednom završi u stomaku životinja, a zatim i na našim tanjirima, kaže istraživač dr. Marcus Eriksen.
Ovo ostrvo se kreće naokolo kao velika životinja bez povodca. Kada jednom dođe do obale, imaćemo čitave plaže pokrivene đubretom, kaže okeanograf Curtis Ebbesmeyer.
Veliko ostrvo otpada sastavljeno je od dva dela, a nalazi se s obe strane Havaja. Petina je tog otpada u okeanu završila s nekog broda ili naftne platforme, dok je sve ostalo stiglo s obale.

Preneseno sa: plovila.hr
Izvor: dnevnik.hr
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
???: E K O L O G I J A
« Odgovor #21 poslato: 14, 03, 2009, 11:19:28 pre podne »
Evo kako neki od nas shvataju ekologiju, a posebno zastitu voda



Zato predlazem da se uvede nova tema pod naslovom NEMAR I BAHATOST NA VODI

Kapetane jel mozes da otvoris, pa znam da mozes samo ako hoces.
Na zalost,ovo jos i nije toliko strasno...Sta sve  moze da se vidi na reci.... :suicide:

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
???: E K O L O G I J A
« Odgovor #22 poslato: 14, 03, 2009, 14:01:53 posle podne »
Evo kako neki od nas shvataju ekologiju, a posebno zastitu voda



Zato predlazem da se uvede nova tema pod naslovom NEMAR I BAHATOST NA VODI

Kapetane jel mozes da otvoris, pa znam da mozes samo ako hoces.
Na zalost,ovo jos i nije toliko strasno...Sta sve  moze da se vidi na reci.... :suicide:

evo sinula mi ideja  :preved:
dva zamrzivača dve cevi,povezati podašćati i eto pontona  made in Serbia
Dunav je moje more.....

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: E K O L O G I J A
« Odgovor #23 poslato: 17, 03, 2009, 21:36:52 posle podne »
Evo novih primera nemara i bahatosti na reci (namerno necu da kazem NA VODI). :aggressive:
Izgorelo pre oko 2 godine a jos niko ne sklanja.Strasno. :skull:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: E K O L O G I J A
« Odgovor #24 poslato: 17, 03, 2009, 21:39:50 posle podne »
A ovo Giga pre mene resio da ovekoveci. :dance1:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: E K O L O G I J A
« Odgovor #25 poslato: 17, 03, 2009, 21:46:15 posle podne »
vidi odlican ponton :)

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: E K O L O G I J A
« Odgovor #26 poslato: 17, 03, 2009, 21:51:47 posle podne »
Nekad bio !!!

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: E K O L O G I J A
« Odgovor #27 poslato: 17, 03, 2009, 21:54:15 posle podne »
vidi odlican ponton :)
 Pazi sad!!!!Odemo tamo sa 3-4 camca prisvojimo plovni objekat[ko ga nadje njegovo] i dobrovoljnim radom ga osposobimo za nase potrebe!!!Usput ocistimo reku i svima lepo!!! :drinks:  Naravno,sala,mada.....? :party: :dance: :preved:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: E K O L O G I J A
« Odgovor #28 poslato: 17, 03, 2009, 21:56:09 posle podne »
Deda, mislim da se niko ne bi ljutio kad bi neko to uradio.Od opstine do bivsih vlasnika. :good: :good: :good:

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: E K O L O G I J A
« Odgovor #29 poslato: 17, 03, 2009, 21:56:26 posle podne »
Nekad bio !!!
Sto nerece ranije,da nepisem ono prvo!! :drinks:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran