Autor Tema: E K O L O G I J A  (Pročitano 14542 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: E K O L O G I J A
« Odgovor #45 poslato: 26, 05, 2009, 15:49:01 posle podne »
ja ne mogu da verujem da niko u ministarstvi ili u gradskoj vlasti nema sluha za ovakve probleme... pa to bre moze da se uradio mini Venecija tu.... a ono gora govnara od nase ...

kazu izimalu uzorke sa 300 mesta kod nas u Dunavcu .. i sta ce kada skapiraju da je toksicno ? verovatno nista...

Van mreže 11zodiac11

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: E K O L O G I J A
« Odgovor #46 poslato: 26, 05, 2009, 16:06:26 posle podne »
Profesionalni politicar bio on u Vasingtonu ili Daki nema sluha za nista, sad bih mogao da se "sprdam" do uvece, ali imaju sluha itekako kada je javnost budna, a kod nas zimski san sneva Javnost. Jos mi jedno nije jasno, kako im nije niko objasnio da taj otrov piju i njihova deca sa sve politickim imunitetom ali ne na toksine.
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: E K O L O G I J A
« Odgovor #47 poslato: 26, 05, 2009, 17:01:29 posle podne »
deca politicara piju flasiranu vodu ...

Van mreže 11zodiac11

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: E K O L O G I J A
« Odgovor #48 poslato: 26, 05, 2009, 17:04:33 posle podne »
Vidi mene neukog, pa da i to "svoju flasiranu", ali avaj podzemne vode idu svuda pa i u flase.
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: E K O L O G I J A
« Odgovor #49 poslato: 26, 05, 2009, 17:10:27 posle podne »
Vidi mene neukog, pa da i to "svoju flasiranu", ali avaj podzemne vode idu svuda pa i u flase.

vidi ko ne misli na drzavi ne misli ni na porodicu .... ja mislim da ne postoji politicar u ovoj zemlji koji misli na drzavu...

da ne nabrajam poimence ali ako pogledas zivote nasih politicara videces da tu nema nijedne normalne porodicne situacije ili su se zenili kao mladi nemackim industrijalkama, ili su im bivse zene u manastiru, il gaje macke umesto dece ... gde nema stabilne porodice name ni stabilnog coveka , gde nema stabilnog coveka nema ni dobrog politicara, gde nema dobrog politicara nema ni drzave, gde nema drzave vlada kriminal i javasluk...


Van mreže 11zodiac11

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: E K O L O G I J A
« Odgovor #50 poslato: 26, 05, 2009, 17:49:38 posle podne »
E bre kapetane kako ne misle na drzavu, misle ali ne na svoju a mi se udaljili od teme odnosno kad razmislim sve je u stvari jedna velika tema, a politicari he he pa onaj gospodin u poznim zamalo izlete groznim godinama ima covek devojku, a mi hocemo cist rukavac, bistri dunavac...kako kada dekadencija caruje kako si lepo opisao moralno stanje politicke bas scene...cin ne zna se broj. Da li im je to nasledno ili su svi na isti kalup po vokaciji, ja mislim da ima malo i kucnog vaspitanja, barem imam pravo da lazem sebe. Da ne zvucim pretenciozno mada bih trebao jer na mladima svet ostaje, malopre budim svog sina od 9 leta, umorilo se dete od skole...nesto mu suska u dzepu pantalona. Oho obradujem se ja, evrici bilo dete kod babe pomislih ista se isprsila kad ono jos bolje, papirici od zvakica i cokoladica. Sledi razgovor " sine sta ce ti papiri u dzepu?, pa nisam tata (cacka nos prim.aut.) od skole do kuce nasao korpu...sada posle nase male prepiske Kapetane znam jedno sigurno, Sin mi nikada nece biti politicar.
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: E K O L O G I J A
« Odgovor #51 poslato: 26, 05, 2009, 21:49:26 posle podne »
...sada posle nase male prepiske Kapetane znam jedno sigurno, Sin mi nikada nece biti politicar.

nama trebaju politicari takvog kalibra...

Van mreže 11zodiac11

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: E K O L O G I J A
« Odgovor #52 poslato: 26, 05, 2009, 23:53:31 posle podne »
Da to je definicija Srpskog politicara ali ne i belosvetskog. Daleko od toga da su potonji nestabilne licnosti ili sta slicno, azdaje su to, maheri za "i vuk sit i ovce na broju" a tema ekologija ode niz prljav rukavac, delati treba a nasi politicari nisu vredni analiza barem ne u ovom forumu, cenim.
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: E K O L O G I J A
« Odgovor #53 poslato: 01, 07, 2009, 00:38:38 pre podne »
interesantna slikica za ovu temu
slikano prekjuce u gackom -bih

Van mreže splavarsale

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
Odg: ???: E K O L O G I J A
« Odgovor #54 poslato: 01, 07, 2009, 01:05:26 pre podne »
Sale ovo je u Sapcu na Savi. :good:

Zoki jel ovo Kikijev(Brankov) splav?

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: ???: E K O L O G I J A
« Odgovor #55 poslato: 01, 07, 2009, 09:14:34 pre podne »
Sale ovo je u Sapcu na Savi. :good:

Zoki jel ovo Kikijev(Brankov) splav?

Jeste.

Van mreže splavarsale

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
Odg: ???: E K O L O G I J A
« Odgovor #56 poslato: 01, 07, 2009, 16:49:13 posle podne »
Sale ovo je u Sapcu na Savi. :good:

Zoki jel ovo Kikijev(Brankov) splav?

Jeste.

Slucajnost ili nesto trece?

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: ???: E K O L O G I J A
« Odgovor #57 poslato: 01, 07, 2009, 17:04:46 posle podne »
Sale ovo je u Sapcu na Savi. :good:

Zoki jel ovo Kikijev(Brankov) splav?

Jeste.

Slucajnost ili nesto trece?

Istraga je zavrsena, ali ja nisam u toku, pa ne znam sta je konacno. Samo sam cuo da je ovaj ostatak na prodaju (po nekima je i prodat). Inace se desilo posle podne u 16,30.

Van mreže 11zodiac11

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: E K O L O G I J A
« Odgovor #58 poslato: 02, 07, 2009, 00:57:31 pre podne »
"Pomor ribe kod Ade Ciganlije     
Написао Administrator   
понедељак, 22 јун 2009 20:24"
..................................................
Pa lepo prica gosn` Oliver ali evo danas je tek 02.07.2009. a u Cukarickom rukavcu koji me je ove godine vec nekoliko puta fascinirao kao svojevrsna atrakcija velegrada ubijeno je x tona ribe. Dobro je da je na mesto tragicnog dogadjaja izasla i rep. sanit. inspekcija koja ce pronaci da je...riba mrtva.
A sve se dogadja u "velegradu".
p.s.
E evo opet gosn` Olivera na TV-u, ala brzo prica o presovanju konzervi (praznih) tuborga.
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže 11zodiac11

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: E K O L O G I J A
« Odgovor #59 poslato: 21, 07, 2009, 20:58:10 posle podne »
Kurir 18.07.2009.
"BAČKA PALANKA - Noćni čuvari bačkopalanačkog „Radnika“ pre nekoliko dana, u samu zoru, primetili su da je Palanački kanal, koji prolazi i kroz njihovo dvorište, pocrveneo, da se na površini vode nalazi na hiljade uginulih šarančića, meleza i manića, da se okolinom širi nepodnošljiv smrad...
...Odmah sam došao na lice mesta i uverio se u stanje na kanalu, koji polazi od „Majevice“ i fabrike limarskih proizvoda „Jedinstvo-Sebastijan“, prolazi kroz naš fabrički krug, pa pored „Nopala“, poslednjih kuća u Novoj Palanci, sve do crpne stanice kod nasipa, na dohvat Tikvare i Dunava - priča referent zaštite na radu u „Radniku“...
"...Nadležni u „Sebastijanu“ tvrde da nemaju nikakve veze sa trovanjem kanala, da je to možda iz komšijske „Majevice“, koja inače ne radi, i da će svog gazdu u Zagrebu odmah obavestiti..."

slag na torti:
"U nadležnoj opštinskoj inspekciji Kuriru je rečeno da će obići kanal, što su i uradili, ali su rekli da čekaju kolege iz Novog Sada i da će se posle njihove kontrole utvrditi ko je izazvao trovanje kanala i pomor riblje mlađi u Palanačkom kanalu.
U ovom kanalu, koji služi za odvod atmosferskih voda, posle dužeg vremena pojavila se riblja mlađ, a divlje patke svijaju gnezda."
a Novi Sad je daleko? ili su "kolege" spore...nastavak Ne sledi.
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan