Autor Tema: Stari Slankamen - danas  (Pročitano 91920 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže igorbos

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 417
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more nikada nije stvorilo dobrog mornara.
Odg: Stari Slankamen - danas
« Odgovor #180 poslato: 07, 08, 2017, 11:04:29 pre podne »
Дуле, шта је једно кисело млеко за овако леп дан. Али неће требати. Матора је ово кожа, ишибали је ветрови, пржило је сунце, тукла је киша. Али то је оно споља. Шта је издржала од оног што је изнутра долазило? Тежак сам ја човек, а јадна кожа, ћути и трпи... Истрпеће и ово мало од данас.
Lazo-Gladijator....... Izvini Lazo,samo ti pises na sajtu pa nemam koga drugog.    114
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Igor

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Stari Slankamen - danas
« Odgovor #181 poslato: 07, 08, 2017, 12:45:34 posle podne »

Lazo-Gladijator....... Izvini Lazo,samo ti pises na sajtu pa nemam koga drugog.    114
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
[/quote]


 114 k5

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Stari Slankamen - danas 24.09.2017.
« Odgovor #182 poslato: 24, 09, 2017, 20:30:43 posle podne »
Нисам вас скоро извештавао о дешавањима у марини у Старом Сланкамену, па ево да то учиним данас.
Овај кратак извештај би могао да се смести и у тему о дружењима али нека га овде у "хроници" дешавања у марини.


Лепо јутро,наговестило је леп дан и тако је и било. Није сметало ни мало кише, која је кратко падала. Ништа данас није могло да поквари расположење. Данас смо се окупили због једног лепог повода.

Наш пријатељ из марине, Шваба, Армин, позвао нас је да обележимо дан када се, пре 55 година родио велики пецарош и заљубљеник у реку и природу. Пропутовао је кроз много земаља на овој кугли а сад већ три године живи код нас. Научио је српски, упознао наш менталитет и замислите - каже да таквих људи нема на свету! Видите га на слици са супругом Сандром.

Ево и неколико слика на којима ћете видети да је Армин био прави домаћин. Видећете на сликама праву икебану.

Ручак смо почели невероватно укусним свадбарским купусом који је скувао наш ДулеН, а затим је послужено прасе, кромпир припремљен на традиционалан немачки начин. Биле су ту и три торте (ја сам пробао, и то пар пута, све три - мени су све три биле добре).

Нисам сликао кад је почела песма уз звуке две гитаре - биће неки други пут.

Видећете на сликама да су са нама били и наши пријатељи Шваба и Буса (Кемпи ми је побегао, прво својим новим бродом, а после у гужви али нека, сликаћу ја и њега, па ћете видети да је и он сад у нашој марини.

Ето толико, до неког новог окупљања.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Stari Slankamen - danas 01.10.2017.
« Odgovor #183 poslato: 01, 10, 2017, 18:05:02 posle podne »
Лепо је јутро освануло данас, сунчано, мада прохладно, јесење.
Ипак, било је довољно лепо да без много напора одлучим да је дан као створен за одлазак у марину. Пре поласка, распитао сам се да ли има неког од наших у Тиси и планирао сам да обиђем пецароше.

Чуо сам да су Зоран и Миша негде око другог-трећег километра, а Шваба негде узводније, према Мошорину. Дакле, бар ову прву двојицу могао бих да обиђем, да видим да ли су имали среће.
Међутим, кад сам стигао до старосланкаменачких серпентина, онако с висине, видео сам да се кошава размахала, крестице су се појавиле по врховима усталасаног Дунава.

А-а, нећеш Лазо данас пловити - рекао сам себи. Није то вода за мене. Можда за оне храбрије, свакако за оне с већим лађама али за мене - никако.

Ипак, дан ми није пропао. А како би и могао пропасти у марини у Сланкамену?

Видећете са слика које ћу приложити, било је активности у марини, али чамци, и мањи и већи, углавном су били привезани - изгледа да су и остали, попут мене, закључили да данас баш и не морају на воду. Само је јато белих лабудова мирно крстарило нашим заливом.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Stari Slankamen - danas 01.10.2017.
« Odgovor #184 poslato: 01, 10, 2017, 18:08:12 posle podne »
Испрва су били далеко, око врха аде која нашу марину дели од главног тока Дунава, али онда су пришли и добро се погостили комадићима хлеба којима их је наша Биса обилато частила.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Stari Slankamen - danas
« Odgovor #185 poslato: 01, 10, 2017, 18:12:25 posle podne »
Prošao sam danas pored vaše marine ali nisam svraćao. Mrak ranije pada, a ja sam imao dosta do kuće.
Video sam MIšu negde oko 2km, a Švaba je juče prošao negde uzvodnije.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Stari Slankamen - danas
« Odgovor #186 poslato: 01, 10, 2017, 18:14:31 posle podne »
Ако мало пажљивије погледате слике с лабудовима, запазићете, при самом врху фотографија један велики чамац с кабином како се удаљава.

Била је то "Бела лађа" која је од недавно у власништву нашег Кемпија.
Он је био један од ретких који су јутрос одлучили да исплове. Међутим, десио се пех и осовински вод је испао из лежаја при убацивању у положај за вожњу уназад (отприлике тако сам ја схватио Сашино објашњење). После сат-два мајсторисања, Саша је успео да осовински вод врати на место и у тренутку док сам сликао лабудове, правио је пробну вожњу, коју сам ја овековечио снимцима.

Ево како "Бела лађа" изгледа (снимци направљени неколико минута након оних првих, у повратној вожњи).

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Stari Slankamen - danas
« Odgovor #187 poslato: 01, 10, 2017, 18:18:15 posle podne »
Док је Саша намештао осовински вод, ја сам стартовао моју Хонду и пустио је да ради у леру, да се мало освежи акумулатор.
Отворио сам коморе на чамцу, покупио из њих око 2-3 децилитра воде заостале после недавних киша, оставио поклопце отворене, да промаја посуши простор испод палубе.

За то време, жена је припемила шницле и таман кад је требало да почнемо, појави се наш Милета (да се човек пита), са својим пријатељима. Наиђе однекуд и Шваба, горе-поменути...

И тако, у лаганом ритму, прође и овај дан.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Stari Slankamen - danas
« Odgovor #188 poslato: 01, 10, 2017, 18:19:41 posle podne »
Prošao sam danas pored vaše marine ali nisam svraćao. Mrak ranije pada, a ja sam imao dosta do kuće.
Video sam MIšu negde oko 2km, a Švaba je juče prošao negde uzvodnije.

Жао ми је што нисте свратили на пиво али разумем разлоге па не замерам. Далеко је до Новог Сада. Срећом, имали сте ветар у леђа. Таласи су можда мало већи за мој мали чамац, али верујем да сте у Маризи уживали.

Видимо се неком другом приликом.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Stari Slankamen - danas
« Odgovor #189 poslato: 01, 10, 2017, 20:40:39 posle podne »
Bravo.
Lepo ispunjen dan, ma verujem da je bas bilo za uzivati...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Stari Slankamen - danas
« Odgovor #190 poslato: 02, 10, 2017, 09:05:46 pre podne »
Lazo i sam boravak pored reke prija. Meni žao što juče nisam imao više vremena da se družim sa vama, da malo prošetam po pntonima, pogledam čamce jer mene i to odmara. Dosta mojih drugova gleda besne automobile, raspravlja o modelima snazi motora i opremi na automobilima, mene to ne zanima, ja bih umesto toga samo gledao čamce i uživao pored reke. Mada i ono malo vremena što sam juče proveo u Čardi, par rečenica izmenjenih sa tobom, Markom napunilo me je pozitivnom energijom. Još da je DuleN bio tu doživljaj bi bio potpun. Verujem da ću sledeći put imati više vremena a onda Lazo isplovljavamo malo sa tvojim čamcem da posečemo Dunavske talase  kgk

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Stari Slankamen - danas 15.10.2017.
« Odgovor #191 poslato: 15, 10, 2017, 18:17:41 posle podne »
Ја данас нисам издржао. Да нисам отишао у Сланкамен - умро бих начисто.

А у Сланкамену...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Stari Slankamen - danas
« Odgovor #192 poslato: 15, 10, 2017, 18:18:47 posle podne »
Стадох на понтон па погледам у зеницу сунца, а тамо...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Stari Slankamen - danas
« Odgovor #193 poslato: 15, 10, 2017, 18:21:36 posle podne »
Покупио мало воде око оног сабирника испред цеви за пражњење воде из чамца, упалио мотор да мало ради у месту, да га спремим за вожњу, кад...

Наиђоше пријатељи из Батајнице, али они - прави, којима се човек од срца обрадује.

Пар минута и све је спремно...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Stari Slankamen - danas
« Odgovor #194 poslato: 15, 10, 2017, 18:24:54 posle podne »
Боже, како је данас било лепо бити на води и пловити!
Ветра готово да и није било. Дунав миран и некако тром, наставља ка далеком Црном мору али ми смо се одлучили да га не пратимо већ да га само пресечемо и упловимо у Тису.

А Тиса...