Nautika opšta... > Galerija - Gallery

Stari Slankamen - danas

(1/65) > >>

LSI:
Nije mi se dalo danas da ostanem kod kuće.

Svratio sam do marine u Starom Slankamenu samo da vidim kako je na vodi.

Svega nekoliko ljudi, koji su proveravali da li u čamcima ima vode i da li konopci drža, držali su se majke zemlje. Na vodi nije bilo ni jedne ladje, o čamcima da i ne govorim.

Vetar koji je kao lud duvao uzvodno, podizao je talase koji su bili izmedju pola metra i nešto preko toga, s belim krestama pri vrhovima.

Telefonom sam načinio par snimaka na kojima se vidi samo delić te lepote koja ispuni oko i dušu.

STG:
Jel bilo malo gorcine jer "labud" cuva bastu?

LSI:
Goranče,
U bašti je baš kao što je i većina ostalih čamaca na obali tokom zimskog perioda - zašto bih osećao goričinu?
Ali da jedva čekam da zima prodje i da čamac ponovo spustim u vodu - to je tačno.

A koliko puta ću se provozati? To će vreme pokazati.
Koliko ću sati provesti na vodi (jer o danima na vodi ne mogu ni da sanjam do penzije, a to neće biti skoro)? I to će vreme pokazati.

Meni je dosta i kad razmišljam o tome. I ovih nekoliko minuta danas provedenih na obali meni znače mnogo.

Kapetan:
kao i svake subote i ove sam bio na Ada Huji .... talasi bas kao sto kaze LSI oko pola metra mada je bilo i vecih... vetar je nosio , ne znam koja je brzina bila ali bas onako dobra kosava...

STG:
Nista licno,vec kada sam negde na obali,a camac na vezu uvek mi je krivo jer sam mogao da dodjem tim istim camcem.
Da camac vadim iz vode verovatno bih svisnuo od muke.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju