Autor Tema: Данас на Дунаву  (Pročitano 11458 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #45 poslato: 15, 03, 2021, 10:32:09 pre podne »
Znam sta si mislio i da nisi mislio na mene i slazem se u potpunosti s tvojom konstatacijom  jh
Ja pamtim Novi Sad od pre 20 godina i sada i ni malo mi se ne svidja ono sto sada vidim i pravac u kojem se krece. Sadasnja filozofija je udeni zgradu gde god mozes, a to sto ce se to negativno odraziti, ili kao sto si vec rekao vec se uveliko odrazava na kvalitet zivota ljudi koji tu vec zive i ziveli su tu poslednjih xy godina, to nije bitno. Svako ima pravo naravno da radi i zivi u gradu, ail ne razumem to natrpvanje bez podrske ostale infrastrukture, pre svega puteva tako da na zalost i ja sebe u nekoj buducnosti vidim podalje od guzve... Glavna prepreka za to je saobracaj ukoliko treba doci do grada na posao i nazad, sto je  prosirivanjem grada postalo haoticno i uzasno...
Mesechar je par postova pre lepo objasnio sta se desava kod njih na vodi, a to ceka i Novi Sad u bliskoj buducnosti. Ne mali broj puta mi se desilo u Dunavcu dok izlazim na Dunav neko proleti pored mene camcom brzinom preko 20 km/h ili gliserom punim gasom, ili da na Dunavu prodje na 5-10 metara pored mene punim gasom. Na zalost ne vidim ni volju kod nadleznih, ako ih uopste i ima, da reaguju na kojekakve ispade pojedinih lica na vodi, tako da i nemamo bas puno izbora :)

@Drivee Zar ti stubovi nisu bili tu i prosle godine? Koji je to deo ostrva? Bas cu otici da pogledam. Motor sam odneo na servis pa se nadam najkasnije za 2 nedelje spustam camac pa idem i licno da proverim sta se desava  jh

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #46 poslato: 15, 03, 2021, 10:41:45 pre podne »
To je od Ajkuline kafane prema pocetku ostrva, na nekih... 30 metara. Stubovi su stavljeni pre 5 dana. Znaci, ima kafana, pa jedan kamp pa ti stubovi idu.

Sto se tice novih posetioca na Dunavu, pa i ja sam bio nekada davno nov, cak sta vise i ne tako jako davno. Imamo slucajeve da ljudi koje poznajemo na zalost umiru i to je prirodno, a novi ljudi ih menjaju. Pa kada niko nebi dolazio nov, za 30 godina nikog nebi bilo na vodi. Sto nije cilj... Bitno je da ocuvamo to sto imamo i da uzivamo u tome. Za tebe i za zanikija znam da uzivate i cuvate maximalno :)

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #47 poslato: 15, 03, 2021, 10:44:49 pre podne »
Strasno...
Mislio sam da je na drugom kraju pored tamosnje kafane, posto i tamo ima neka drvena skalamerija

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #48 poslato: 15, 03, 2021, 10:49:08 pre podne »
tamo je sve zauzeto kucicama i kampovima koji se izdaju turistima! Novi kafandzija kaze da nema nigde mesta pa je uzeo kamp od drugara i tu pravi to. E sad, ja mislim da je preblizu te kafane, trebao je bar na sredinu ostrva.

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #49 poslato: 15, 03, 2021, 14:54:06 posle podne »
To je od Ajkuline kafane prema pocetku ostrva, na nekih... 30 metara. Stubovi su stavljeni pre 5 dana. Znaci, ima kafana, pa jedan kamp pa ti stubovi idu.

Sto se tice novih posetioca na Dunavu, pa i ja sam bio nekada davno nov, cak sta vise i ne tako jako davno. Imamo slucajeve da ljudi koje poznajemo na zalost umiru i to je prirodno, a novi ljudi ih menjaju. Pa kada niko nebi dolazio nov, za 30 godina nikog nebi bilo na vodi. Sto nije cilj... Bitno je da ocuvamo to sto imamo i da uzivamo u tome. Za tebe i za zanikija znam da uzivate i cuvate maximalno :)
Nažalost mislim da se ovde prica o kvalitetu onih koji dolaze...
Naravno da ne treba sve da ostane prazno ali ne treba ni da bude pretrpano samozivim ljudima koji ne paze ni druge ni sebe, pod druge mislim i na ostale ljude na vodi ali i na samu prirodu koju uništavaju svakodnevno.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #50 poslato: 16, 03, 2021, 10:29:55 pre podne »
Marko
Ja jednostavno ne mogu da ti opisem kako cekam 5 dana tu subotu da odem na Dunav, spremam se 5 dana, odem fino a na ostrvo, a tamo ekipa: doneli agregat, KARAOKE, pojacala, peva neke "Ceca", usi para, strasno, pijana, kresti katastrofa. Ni A nebih rekao samo da bar ima malo smisla sa pevanjem. I to tako traje i traje i onda se pokupim i odem.
Jednostavno neki ljudi nemaju obzira. Nije svaki vikend ali jedan od 4 opale sigurno.

Van mreže alexdja

  • Vanbrodski veliki
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • Pol: Muškarac
    • Alexdja - Izrada sajtova - PC administracija...
       Nema više divljeg bučka. no125

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #52 poslato: 18, 03, 2021, 14:25:50 posle podne »
uff  kuku
Dunav je moje more.....

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Данас на Дунаву
« Odgovor #53 poslato: 19, 03, 2021, 07:28:35 pre podne »
 sha
« Poslednja izmena: 19, 03, 2021, 08:57:08 pre podne Drivee »