Autor Tema: Gumenjak misljenje  (Pročitano 25742 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #15 poslato: 11, 03, 2013, 10:48:24 pre podne »
Pa kupi polovan!
Ja imam Sportov gumenjak star 30g i apslutno mu nista ne nedostaje.
Do duse koristim ga jednom ili nijednom godisnje...

Van mreže dimges

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #16 poslato: 11, 03, 2013, 21:06:04 posle podne »
ja predlažem http://www.parsun.si/index.php?option=com_jshopping&controller=product&task=view&category_id=3&product_id=33&Itemid=120&lang=sl
.. i ne bi stavljao jači motor od 7,5, max 10hp, ako oni pišu 15hp

..sin je kupio za 200 eur onaj njihov kajak od 4m
..ako treba veći čamac (za snažniji motor), onda možda vredi potražiti neki brend... ima u Bugarskoj Zender, a još bolje je grčki Herkules, ali neznam dali to neko uvozi

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #17 poslato: 11, 03, 2013, 21:09:06 posle podne »
Sportov je za ovo Babaroga!

Van mreže dimges

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #18 poslato: 11, 03, 2013, 21:16:06 posle podne »
imao je drugar 80-ih onaj mali sport od mislim 3 ili 3.2m, žuti, e taj je bio dobar... ali kod polovnaka je rizično da ima neka mana inače ne  bi ga niko prodavao u oglasu ... a drugo, mislim da je Sportov dosta težak... moj šura je imao onaj Sport crveni, kobilica masivna, težak..prodao ga još dok su bile dojč marke, mislim za 500dm

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #19 poslato: 31, 03, 2013, 11:09:49 pre podne »
Elem evo da se javim, imao sam prilike da vidim jedan viamare i jedan freesun (mislim da je to isti djavo kao king). I posle 3 godine upotrebe na RECI (Namerno pisem velikim slovima jer je reka za razliku od mora "pitoma sredina" tj nema soli koja nagriza sve zivo). Elem... oba camca su posle 3godine gotovo razlepljena i to po fabrickim spojevima. Tako da ti camci ne vrede nista.... Lepo je ovde u temi neko napisao... Bezi sto dalje od PVC kineza...  btw lepljenje je gotovo nemoguce... a kvalitet izrade je lep u toj meri dok se ne spusti u vodu... posle par meseci izgleda kao da je koristen 5 godina. (Prenosim impresije coveka koji je posedovao viamare, a dok sam ja razgledao neke yamahe, kod jednog prodavca sam zatekao 2010 godiste freesun kome su se raspale one bombe pozadi... tj ona spicasta plastika je skroz popucala.... i poceo da se razlepljuje po fabrickim "varovima".... covek je takodje potvrdio da ne vrede 100 eura a kamoli oko 1000 koliko im je maloprodajna cena.... Sve u svemu evo iz iskustva vlasnika istih... to je bacen novac...

Van mreže cika zuba

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #20 poslato: 31, 03, 2013, 12:04:06 posle podne »
Jel si išao da gledaš Yamahu 380 kod onog u PC UŠĆE??

Van mreže dimges

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #21 poslato: 31, 03, 2013, 18:16:53 posle podne »
Elem evo da se javim, imao sam prilike da vidim jedan viamare i jedan freesun (mislim da je to isti djavo kao king). I posle 3 godine upotrebe na RECI (Namerno pisem velikim slovima jer je reka za razliku od mora "pitoma sredina" tj nema soli koja nagriza sve zivo). Elem... oba camca su posle 3godine gotovo razlepljena i to po fabrickim spojevima. Tako da ti camci ne vrede nista.... Lepo je ovde u temi neko napisao... Bezi sto dalje od PVC kineza...  btw lepljenje je gotovo nemoguce... a kvalitet izrade je lep u toj meri dok se ne spusti u vodu... posle par meseci izgleda kao da je koristen 5 godina. (Prenosim impresije coveka koji je posedovao viamare, a dok sam ja razgledao neke yamahe, kod jednog prodavca sam zatekao 2010 godiste freesun kome su se raspale one bombe pozadi... tj ona spicasta plastika je skroz popucala.... i poceo da se razlepljuje po fabrickim "varovima".... covek je takodje potvrdio da ne vrede 100 eura a kamoli oko 1000 koliko im je maloprodajna cena.... Sve u svemu evo iz iskustva vlasnika istih... to je bacen novac...
možda... kod nas u Skopju je jedan dućan doneo neke kineske s Alu patosom, sve je otišlo, a neznam samo koja marke je bila... inače sin koristi Kajak PathFinder  3-4 godine,  (baš viamare)
 uglavnom na moru, da kucnem u drvo nije imao problem ; drugi problem je imao prošlog Augusta, izašao je na otvoreno more kod  Sithonije (Toroneo) u Grčkoj, pa mu je neki talas pokvasio sve, kajak je otvoren i dugačak... otišao mu mobilni, ali to je druga stvar, trebao je da nosi onu torbicu za hranu i u nju mobilku..
.. inače imao sam dosad uglavnom kineske ( ali TAJVAN) PVC čamce,  Sevylor, i to baš PVC 0.8mm. Najveći čamac od PVC mi je bio  Jugoplastikin Atlantik, 2.8m, s Tomosom T3.5... PVC je bio dobar, folija "1.0 mm; kupio sam ga 1989, ali već 1990 na prvom letovanju  mi je malo pustilo na uzdužnom spoju, fabrička greška, uspeo sam lepo to sam  da sredim i koristio sam ga bez problema, baš na moru, prodao sam ga 1999 za 350 DM; Upravo PVC je zakon za more, otporan je na so. Već odavno oko 15 godina  koriste i neki specijalni PVC , veće gustine, tvrđi, ali može biti složeniji za lepljenje. Ova obična PVC folija se sada koristi samo za lagane čamce za plažu, ali koriste vrlo tanku, 0.5 do 0.6mm najviše, zato sve to nevalja..

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #22 poslato: 01, 04, 2013, 00:07:50 pre podne »
Jel si išao da gledaš Yamahu 380 kod onog u PC UŠĆE??

Nisam, iskrsla je jos bolja varijanta od tih Yamahi (PVC), nije toliko poznata firma ovde kod nas bitno je reci da jeste PVC ali pvc heytex (trenutno najbolja kombinacija kad se vec uzima PVC camac, nisam bio u mogucnosti finansijskoj da kupim neki hypalonac te cemo glavni problem (izlozenost suncu resiti sa jednom ceradom... doduse camac koristim 1 godisnje po mesec dana... verujem da ce trajati bar 5-6 godina posto sam ga ja kupio kao 2godine starog (citaj novog :) ). Inace i dalje mislim da su kod nas cene prebudzene.

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #23 poslato: 01, 04, 2013, 00:18:53 pre podne »
možda... kod nas u Skopju je jedan dućan doneo neke kineske s Alu patosom, sve je otišlo, a neznam samo koja marke je bila... inače sin koristi Kajak PathFinder  3-4 godine,  (baš viamare)
 uglavnom na moru, da kucnem u drvo nije imao problem ; drugi problem je imao prošlog Augusta, izašao je na otvoreno more kod  Sithonije (Toroneo) u Grčkoj, pa mu je neki talas pokvasio sve, kajak je otvoren i dugačak... otišao mu mobilni, ali to je druga stvar, trebao je da nosi onu torbicu za hranu i u nju mobilku..
.. inače imao sam dosad uglavnom kineske ( ali TAJVAN) PVC čamce,  Sevylor, i to baš PVC 0.8mm. Najveći čamac od PVC mi je bio  Jugoplastikin Atlantik, 2.8m, s Tomosom T3.5... PVC je bio dobar, folija "1.0 mm; kupio sam ga 1989, ali već 1990 na prvom letovanju  mi je malo pustilo na uzdužnom spoju, fabrička greška, uspeo sam lepo to sam  da sredim i koristio sam ga bez problema, baš na moru, prodao sam ga 1999 za 350 DM; Upravo PVC je zakon za more, otporan je na so. Već odavno oko 15 godina  koriste i neki specijalni PVC , veće gustine, tvrđi, ali može biti složeniji za lepljenje. Ova obična PVC folija se sada koristi samo za lagane čamce za plažu, ali koriste vrlo tanku, 0.5 do 0.6mm najviše, zato sve to nevalja..

Ma nije samo to. Posle 3-4 meseca sunce ga razlepi... bela boja poprima nijansu braonkaste... svojim ocima sam video freesun-a  (doduse covek je pecaros... ko zna di ga je terao :D ali ono ja ne bi uzeo da mi neko plati... pre bi kupio neku  hondu staru 5-6 godina ili yamahu takodje ,da se iscenkati za 600-700 eura neki 3,5-3,8m i to je previse ali ajde, i to ce duze da traje nego taj kinez... do juce sam ih maltene branio jer sam kontao da se sve to pravi u kini samo se druge nalepnice lepe... E pa nije bas tako... Yam 380s pvc u poredjenju sa freesunom je nebo i zemlja... ja sam licno u roku od 3-4 dana razmaka imao prilike da vidim pomenute camce (jer sam bas namenski trazio gumenjak). E onda kad pogledas da je KING (Freesun) na lestvici po kvalitetu iznad "viamare"... skapiras da je to varijanta za jednokratnu upotrebu... tj teraj dok moze... a kad ne skidaj motor i trazi nesto drugo... (ukoliko i motor nije Parsun...  hahaha ). Salu na stranu da imam para ne bi sekund razmisljao... Advance,Atol, pa cak i GRAND-ov hipalonac je bolji od kineza PVC-a... ali gotovo duplo skuplji...

Pozdrav

Van mreže dimges

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #24 poslato: 15, 07, 2013, 00:39:55 pre podne »
tema mi je još aktualna... sad je u interesu čamac za pecanje za 2 osobe ... kod nas ima nešto Intex, ali ne samo što je pod sumnjom kvalitet spojeva, nego su i cene nabijene.
Dali neko na prostorima ex.Yu prodaje Sevylor  Germany ??http://www.bergsport-welt.de/Set-Angebote_1?gclid=CPjs1fKEsLgCFbLMtAodqjIAXw

Van mreže pelikan

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
    • sport
  • Brod tip: sport
  • Veličina: 3m
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #25 poslato: 16, 10, 2014, 16:07:10 posle podne »
Pozdrav svima,
Konacno mi je stigao gumenjak Sport 3,20mx1,40m (merio ga od vrha do kraja tube) i nema nikakve druge oznake da li neko zna koji je to model.
Izludjuje me neznanje i da li mi je potrebna registracija posto nema nikakvu plocicu

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #26 poslato: 16, 10, 2014, 16:14:11 posle podne »
Do kojih dimenzija čamac ne mora da se registruje? Jel bilo nešto do 3 metra ako imaš na brodu može da ide bez registracije kao pomoćni?

Van mreže pelikan

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
    • sport
  • Brod tip: sport
  • Veličina: 3m
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #27 poslato: 17, 10, 2014, 19:11:35 posle podne »
Ja sam cuo da treba registracija za camce preko 3m, ali moj zuti sport je star kao biblija (preko 30 god.) i na krmenoj dasci( nije menjana) se i ne vidi da li je uopste nekad bila plocica pa neznam sta da radim

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #28 poslato: 17, 10, 2014, 22:06:21 posle podne »
To sa plocicom nema veze... neki camci dodju i bez plocice...  ne prave problem oko toga jer uglavnom tu i nema nekih bitnijih informacija.... a i prilikom registracije kapetani iz lucke kapetanije izadju, pa provere, duzinu, sirinu, gaz,....

Van mreže pelikan

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
    • sport
  • Brod tip: sport
  • Veličina: 3m
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #29 poslato: 17, 10, 2014, 23:03:09 posle podne »
Znaci kolega, ako sam dobro razumeo, odem do najblize lucke kapetanije (najblize Krusevcu  jh jh), ponesem camac i izjavu coveka od koga sam kupio da je on prvi vlasnik camca i to je to