Autor Tema: Gumenjak misljenje  (Pročitano 25800 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Gumenjak misljenje
« poslato: 12, 02, 2013, 18:47:32 posle podne »
Zanima me misljenje o kvalitetu "viamare marine camaca" kapiram da je to neki kinez tipa parsun ili slicno, jednostavno sobzirom na cene gumenjaka starih po 5-6-7 godina malo sam gledao i ove kineze "ki-ng (kad upisem k.ing zajedno izbaci smajlic... pa sam zviznuo ovu crticu king)" i ovaj "viamare". Pa me zanima misljenje ljudi koji su imali kontakt sa pomenutim camcem. Naime tacnije model Via mare 380 sa alu podom.
Cena ovog camca je oko 900 eura nov. Inace na njega bi isao Tomos 18 kratka cizma.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #1 poslato: 12, 02, 2013, 19:42:20 posle podne »
Veze nemam za taj camac to ce neko drugi da ti kaze misljenje . Mene zanima jel ovaj nik vezan za nesto konkretno (ribolov strelama ) ili ?
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #2 poslato: 12, 02, 2013, 19:52:25 posle podne »
Veze nemam za taj camac to ce neko drugi da ti kaze misljenje . Mene zanima jel ovaj nik vezan za nesto konkretno (ribolov strelama ) ili ?

Da. Inace to mi je hobi :) i jedan od razloga prelaska na gumu je bavljenje podvodnim ribolovom, pa samim tim i laksi ulazak iz vode :)

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #3 poslato: 13, 02, 2013, 11:04:29 pre podne »
Ja sam imao zodijaka te duzine, pravi camac za na krov auta.I stabilan ko ni jedan drugi.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #4 poslato: 13, 02, 2013, 14:50:19 posle podne »
Ja sam kao pomoćni čamac na starom brodu koristio kineski gumenjak, koji kada sam ga uzeo bio je nov, posle dve godine dobre eksplatacije počeo je da pokazuje znake kineske proizvodnje, jedana od stranica je počela da ispušta vazduh na šavu, to sam lično zalepio i držalo je jedno mesec dana a onda se otvorila rupica na drugom mestu - prodao sam ga zajedno sa velikim brodom. Jbg koliko para toliko muzike, izgledao je ok, u ta tri metra znalo je da nas se natrpa i petoro. To je bio neki kinez za švapsko tržište, imao je sve eu sertifikate.

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #5 poslato: 27, 02, 2013, 02:16:42 pre podne »
Taj camac je verovatno od pvc materijala jos ako je kiineski onda nevredi nista.Dodaj malo para i kupi hipalonski camac(malo kraci).Vek trajanja hipalonskih cama uz minimalno odrzavanje i normalno koriscenje je 30god.Cak i renomirani proizvodjaci Zodiac,Brig,Avon.... za svoje tendere koriste neke vrste pvc materijala doduse mnogo hvalitetnije
 ali im je vek opet oko10-15god.Cist primer su Sportovi i Maestrali camci koji traju 25-30 god a i dalje se koriste.Pogledaj naprimer Atol nautic ili Advance boat dobijas hipalonski camac za cenu pvc-a renomiranog proizvodjaca.Bez reklamiranja samo poredim:)

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #6 poslato: 27, 02, 2013, 13:46:48 posle podne »
Taj camac je verovatno od pvc materijala jos ako je kiineski onda nevredi nista.Dodaj malo para i kupi hipalonski camac(malo kraci).Vek trajanja hipalonskih cama uz minimalno odrzavanje i normalno koriscenje je 30god.Cak i renomirani proizvodjaci Zodiac,Brig,Avon.... za svoje tendere koriste neke vrste pvc materijala doduse mnogo hvalitetnije
 ali im je vek opet oko10-15god.Cist primer su Sportovi i Maestrali camci koji traju 25-30 god a i dalje se koriste.Pogledaj naprimer Atol nautic ili Advance boat dobijas hipalonski camac za cenu pvc-a renomiranog proizvodjaca.Bez reklamiranja samo poredim:)

Zahvaljujem na detaljnom objasnjenju. Zapravo se i ne razumem toliko u razliku hipalon-neoprenskih gumenjaka  i pvc (koji kao sto kazete nisu bas kvalitetni). U svakom slucaju ide sad sajam nautike 7.3.2013. Pa cu sigurno baciti oko na neki hipalon-neoprenski gumenjak, e sad koliko ce mi biti dostupacni zbog cena (koje realno nisu ispod 1800 eura za duzinu od oko 380cm preko cele duzine camca, posto mi zaista treba camac za 6 osoba ako ne i koju vise.....)

Van mreže cika zuba

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #7 poslato: 28, 02, 2013, 15:13:38 posle podne »
Da se nadovežem,kakav kvalitet su Yamahini gumeni čamci?1 Ima li neko iskustva? Dvoumim se oko jednog Yam380s

Van mreže cika zuba

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #8 poslato: 28, 02, 2013, 16:47:55 posle podne »
Ja se nešto dvoumim između elan-a 401 ili  nekog gumenog.....  To mi je trenutno u budžetu! 
A cene da su ludačke to si u pravu,onaj jedan na oglasima Yam 380s 1500€,
jeste da je godinu dana star ali gde je onih -20% kad izađe iz salona??

Van mreže cika zuba

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 23
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #9 poslato: 28, 02, 2013, 16:51:12 posle podne »
Ispravka 1400€

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #10 poslato: 01, 03, 2013, 12:54:06 posle podne »
 114

Ako ti je ELAN 401 jedna od opcija, moj prijatelj iz Bačke Palanke ima jedan u ponudi, stanje je da sedneš i voziš, eventualno antialgin.
Kompletniju dokumentaciju od onoga što on ima skoro nisam video. On kupuje veći čamac.

A mislim da je to bolja varijanta nego gumenjaci u stanju raspadanja. Ako te interesuje mogu vas povezati pa se dogovarajte.
Deda Zoran

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #11 poslato: 01, 03, 2013, 15:31:55 posle podne »
Yamaha gumenjaci su isto pvc platno stime da se u njihov dizajn i materijal umesao Zodiac.Honda pvc.. Pvc materijal na gumenim camcima ima jos jedan veliki problem pored veka trajanja,ako se probusi veoma tesko se lepi cak i sa preprucenim lepkovima proizvodjaca.Zato pvc platno za camce(vazi i za ove hvalitetnije matelrijale) u dosta slucajeva da bi se dobro zalepilo mora termicki da se vari,inace i u proizvodnji se pvc camci spajaju termo varom.Dok kod hipalona sve to ide glatko :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #12 poslato: 01, 03, 2013, 18:37:29 posle podne »
mali savet ...
PVC camac je uzasno glatak pod rukom ... dok Hipalion onako podseca na presovanu krpu ... to je neko moje iskustvo ne mora da znaci da je svaki takav...




Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #13 poslato: 01, 03, 2013, 21:56:27 posle podne »
Hipalon podseca na gumu,a pvc na plastiku jh

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak misljenje
« Odgovor #14 poslato: 10, 03, 2013, 23:50:17 posle podne »
Elem posle sajma i dalje sam u potrazi za "pristupacnim" gumenjakom. Posto su cene i za pvc gumenjake (firmirane da ne reklamiram) od 2k eura pa navise i onda kao sa popustom 10% ispada 1800 eura... A pod rukom to je "isti taj kineski pvc" samo sa drugom nalepnicom. Hipalonski gumenjaci (ne toliko poznatih firmi) novi su previse... 1700-1800 eura firme "GRAND" iz slovenije sa sve sajamskim popustom, advance boat 4.2m oko 2100 eura (i to sa drvenim podom)... Iskren da budem verovatno cu se opredeliti za kineza... za oko 1000 eura sa sve tendom.... Taj camac bi mi sluzio recimo mesec-dva godisnje.... kapiram ako su toliki problem suncevi zraci onda se lepo zvizne preko cerada i dovidjenja... Gospoda na oglasima su smesni sa ciframa... bas skoro u oglasima neki optimista za zodiac-a tih dimenzija starog 20 i kusur godina trazi 1000 eura i to bez papira i krpljen!!!! I jos masa slicnih ljudi koji svoje camce stare po 10-20 godina cene kao da su juce izasli iz fabrike. Igrom slucaja hobi mi je podvodni ribolov, pa pratim neke hrvatske forume i stvarno su daleko normalniji sa cenama od nas, ali valjda je to tamo standard da skoro svi imaju nekakav camac. A u Srbiji je to egzotika, sto se moglo videti i na sajmu, saka jada, jedva 1 puna hala i to sa sve opremom od ribolovackog materijala do jahti, a cena karte 300 dinara...

Sve u svemu nek izdrzi i 5 godina, sumnjam da bi mi ovi polovni tog cenovnog ranga sa tom opremom trajali duze....

Pozdrav.