Autor Tema: SVB Katalog  (Pročitano 12518 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: SVB Katalog
« Odgovor #15 poslato: 16, 02, 2013, 17:54:47 posle podne »
Zahvaljujem na objašnjenju!
Dakle, kao opciju plaćanja slobodno mogu da izaberem i karticu (i box porukom zatražim umanjenje za taj TAX) bez bojazni da će je zadužiti dok konačno ne potvrdim porudžbinu sa finalnom cenom.

Vrlo komforno, pa šta drugo i očekivati od Nemaca što se posla tiče, radim s GmbH firmama i na drugim poljima i uvek bez problema sve prođe.
Ovo je izvanredna prilika da se dođe do proizvoda visokog kvaliteta, muka mi je više od kineskih najniže klase pa bio to i običan šraf kupljen u prodavnici ili na buvljaku.


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: SVB Katalog
« Odgovor #16 poslato: 16, 02, 2013, 18:18:21 posle podne »
Ljubo, pored kartice, možete i da odete u svoju banku i da date nalog da sa vašeg deviznog računa izvrše doznaku ali vodite računa da tom prilikom morate platiti i proviziju banci za izvršenje transfera. To u slučaju naših banaka najčešće znači dodatnih oko 35 evra za doznake do 1.000 evra ukupno.

Ja sam iz tog razloga izabrao da platim karticom, medjutim, plaćanje karticom uvek nosi sobom i dozu rizika ali to vam je tako bilo da se radi o SVB-u ili bilo kom drugom prodavcu u svetu. Uvek postoji mogućnost zloupotrebe. Onog trenutka kada ste ukucali broj svoje kartice i kontrolni broj, vi ste svoja sredstva koja imate na računu te kartice izložili riziku.

Iskreno, ja nisam čuo da je bilo ko zbog toga imao problema sa firmom od koje je želeo nešto da kupi. Problemi su se javili kada su neki drugi došli do vaših podataka. Setite se šta se desilo prošle godine (ili je to bilo 2011.?) kada su mangupi došlo do podataka o karticama kojima je plaćano gorivo na OMV pumpama.
Nikada nije objavljen broj vlasnika kartica koji su ostali bez para i nikada nije objavljen broj onih kojima su banke zbog tog dogadjaja zamenili kartice kako bi onemogućili lopove da vlasnicima tih kartica pokupe pare. Meni lično su zbog toga zamenjene dve kartice i to u trenutku kada sam bio u banji i to je izazvalo odredjene probleme oko plaćanja na licu mesta ali to je već druga priča koja je prevazidjena zahvaljujući dobrom kontaktu koji sam imao sa svojom filijalom.

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: SVB Katalog
« Odgovor #17 poslato: 16, 02, 2013, 18:27:39 posle podne »
@LSI,
da li moze prepiska da se vrsi na engleskom ili mora na nemackom?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: SVB Katalog
« Odgovor #18 poslato: 16, 02, 2013, 19:25:53 posle podne »
@LSI,
da li moze prepiska da se vrsi na engleskom ili mora na nemackom?


Moje znanje nemačkog je vrlo ograničeno i zato se po Evropi služim engleskim jezikom. Nemci, unatrag desetak godina, u najvećoj meri mogu da komuniciraju na engleskom, bilo gde da se krenete po Nemačkoj. Tako i ovi iz SVB-a sasvim dobro vladaju engleskim i nećete imati problema. Mene su čak i zvali telefonom služeći se engleskim jer sam im se ja na tom jeziku obratio u svojoj porudžbini.

Kao što rekoh - radi se o sasvim korektnoj i ozbiljnoj firmi. Nadam se da ćete imati pozitivno iskustvo sa njima kao i ja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB Katalog
« Odgovor #19 poslato: 16, 02, 2013, 20:55:39 posle podne »
da potvrdim ovo sto je LSI rekao, samo ne placajte pre nego sto vam skinu PDV :)

@popaj
ja jedino sa njima engelski i koristim


Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: SVB Katalog
« Odgovor #20 poslato: 27, 03, 2013, 10:28:01 pre podne »
Ima jedna kvaka, izabrao sam robu, skinuli su VAT i poslali mi finalni predracun na email...medjutim ispalo je da je transport bas skup.
Vrednost robe je oko 100e a transport 33e sto u kombinaciji sa ovim nasim otimacima bas poskupljuje celu pricu.

Doduse, verujem da bi transport bio toliko i na vrednost od 500e (obracunava se po kilazi) ali sta da radim kad meni ne treba to toliko za sada, tako da cu da pauziram tu akciju.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB Katalog
« Odgovor #21 poslato: 27, 03, 2013, 10:32:08 pre podne »
Ima jedna kvaka, izabrao sam robu, skinuli su VAT i poslali mi finalni predracun na email...medjutim ispalo je da je transport bas skup.
Vrednost robe je oko 100e a transport 33e sto u kombinaciji sa ovim nasim otimacima bas poskupljuje celu pricu.

Doduse, verujem da bi transport bio toliko i na vrednost od 500e (obracunava se po kilazi) ali sta da radim kad meni ne treba to toliko za sada, tako da cu da pauziram tu akciju.

upravo to sto kazes..transportne troskove za sekstant, autopilot i jos par sitnica sam platio ukupno oko 40tak evra...