Autor Tema: Kajakaške/kanu regate i druženja 2013  (Pročitano 14310 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zastupnik

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Kajakaške/kanu regate i druženja 2013
« poslato: 21, 01, 2013, 10:25:39 pre podne »
Na našem forumu ima  kanuista i kajakaša, rekreativaca,  25648 koji su izrazili želju da se priključe nekoj od postojećih regata ili se sami organizuju.
Na ovom mestu možemo međusobno da se obaveštavamo o mestu i vremenu gde se održavaju regate, kao i da podelimo iskustva sa ranijih druženja.
O ovoj temi se već pisalo, pa za početak nije loše pogledati “nautičke reportaže” duleta šumadinca po Kolubari, Uvcu, Dunavu kod Beča.  BataS sa kolegama se spušta niz Tamiš i o tome ima lepu reportažu. O Kajaku i kanuu se piše i na topicu KANU http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,2667.0.html
Preporučujem da se pogledaju i informacije sa fejsa:
http://www.facebook.com/pages/%D0%A0%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B5-%D1%83-%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B8-Rafting-in-Serbia/188526721192147?ref=ts&fref=ts
Leto tek što nije pa bi trebalo početi sa planiranjem i dogovaranjem. Pozdrav  hi

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Kajakaške/kanu regate i druženja 2013
« Odgovor #1 poslato: 21, 01, 2013, 14:33:02 posle podne »
Kajakaši i kanuisti mogu biti poseban segment ovog foruma.Podržavam ideju za planiranjem i dogovaranjem za zajedničke rute.Ostatak foruma itekako može pripomoći u takvim poduhvatima nudeći pomoć i podršku grupi, pružajući usluge na kopnu i organizujući prihvat na kopnu.
Na vama je da odredite rute ,na nama da vam organizujemo podršku na kopnu. clap

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Kajakaške/kanu regate i druženja 2013
« Odgovor #2 poslato: 21, 01, 2013, 21:07:23 posle podne »
Ako krenete uz Savu eto prilike da se upoznamo i rado Vam pruzimo podrsku.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže zastupnik

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Дринско–савскa–кајак–кану регата од 27.04. до 05.05.2013.  од Новог Горажда до Босута

УДРУЖЕЊЕ СРПСКИХ ВЕСЛАЧА ТИД-а   http://www.srpski-veslaci.org.rs/
ASSOCIATION OF SERBIAN PADDLERS OF THE TID
организује  14. Меморијал Витомир Диздаревић - Адмирал Кук

   
На рекама Дрини и Сави од Новог Горажда до Босута у периоду од 27.04. до 05.05.2013. ''Српски веслачи ТИД-а'' организују 14. Меморијал Витомир Диздаревић–Адмирал Кук, Дринско-савску, међународну, спортско, рекреативно, туристичку кајак-кану и веслачку регату.                                                                                                                                    Број учесника, због смештајних капацитета и компактности групе, је ограничен на 70 особа. Кампови су у непосредној близини угоститељских објеката и продавница за снабдевање. Располажу чесмом са хладном водом и тоалетом. Дрина је лепа, брза (6-10 км/час) зелена и хладна река. Дрином весламо кроз три језера дужине око 100 км. Сава је спора (3-4 км/час) и широка (>250m).  У појединим местима (Вишеград, Перућац, Мали Зворник, Павловића Ћуприја) могућ је боравак у хотелу или приватном смештају.   
Регата креће из Новог Горажда – Република Српска, Босна и Херцеговина а испред бране на Перућцу прелази у Републику Србију. Затим до ушћа у Саву Дрина је погранична река и њена лева обала припада Републици Српској, на чију територију је забрањен излазак без редовне царинске и пасошке контроле. Због прибављања дозвола за одржавање регате властима Републике Србије и Босне и Херцеговине - Републике Српске учесници су дужни да своје пријаве са личним подацима доставе организатору најкасније 8 дан пре старта регате. Котизација за  домаће учеснике којом се покривају трошкови организације и припреме износи 10€ у динарској противредности.                                                                                       
Исхрана је индивидуална. Учесници морају да поседују шатор, врећу за спавање, ћебад, прикладну гардеробу (кишне кабанице, капе), обућу и самоспас (прслук за спасавање). Сваки учесник треба да има колица за превоз чамаца.   
Организатор возилом и приколицом за чамце прати регату.                                     
Пратња регате путничким возилом са сопственим возачем је дозвољена.
За улаз у БиХ сопственим возилом потребан је зелени картон.
До кампова је могућ прилаз аутомобилом. До кампа у Старом броду у случају кише се препоручује да се возила оставе на 2 км. oд кампа на тврдом насутом путу.
Сваки учесник треба да поседује полису животног осигурања.
Сваки учесник пре старта потписује изјаву на матерњем језику: да познаје вештину пливања, да нема здравствених проблема, да неће веслати под дејством алкохола или психоактивних супстанци, да учествује на Регати о свом  трошку и на сопствени ризик, да поседује полису животног осигурања, да поседује самоспас и да ће га користити, да чамац који користи поседује ваздушне коморе, да ће весло имати везано за чамац, да ће се кретати у групи и да ће се придржавати инструкција организатора Регате.
Пре старта се одређују вође националних група преко којих ће организатори остваривати комуникацију.
Пре старта се обавља технички састанак учесника и организатора, на коме сви учесници добијају мапу река, програм дешавања, мајицу и налепницу регате.
Учесници регате се могу прикључити на успутним етапама, а такође могу се искључити пре циља у договору са организатором.                                                                             
Превоз на старт је индивидуалан. Постоји редовна аутобуска линија Београд – Вишеград – Ново Горажде.
Пред границом са БиХ свако возило плаћа таксу за пролазак кроз национални парк у износу 50 динара/ауто.
Скуп учесника је у Новом Горажду, код моста у суботу 27.04.2013. године  до 19:00. Постављање кампа, вода, тоалет.

дан   датum
с.     27.04. до 19:00   Долазак на старт    h44   
н.      28.04. до 09:00     Ново Горажде (РС)   Вишеград (РС)                                33 km
п.     29.04. до 09:30   Вишеград (РС)   Стари Брод (РС)                          17 km
у.     30.04. до 09:30   Стари Брод (РС)   Перућац (СРБ)                       37 km
с.     01.05. до 09:00   Перућац (СРБ)   Лоњин (СРБ)                                   70 km
ч.     02.05. до 10:00   Лаоњин (СРБ)   Мали Зворник (СРБ)                       31 km
п.     03.05. до 10:00   Мали Зворник (СРБ)   ПавловићаЋуприја    десна   60 km
с.     04.05. до 10:00   Павловића Ћуприја   Босут (СРБ)                                     30 km
н.     05.05.   Босут (СРБ)   Повратак кући  kgk      

Ново Горажде: 27.04. до 19:00 часова долазак и ноћење код моста. Посета локалних власти.
У недељу 28.04. до 09:00 заједнички старт регате. Веслање Вишеградским језером. Испред Вишегрсада преношење чамаца пре хидроцентрале.
Вишеград: 28.04. Камп код Спортског центра (спортска хала и фудбалски терен). Тоалет, вода и тушеви. Посета локалних власти Вишеграда. Од кампа до реке Дрине 500 м.
Стари Брод: Уређен камп у етно стилу са рестораном. Тоалети и вода. У близини нема продавнице.
Перућац: После граничне контроле излазак на десну обалу пре бране испред хотела ''Језеро''. Постављање шатора изнад хотела или у кампу који се плаћа, код ресторана ''Врело''. Тоалети и вода у хотелу. Могуће ноћење у хотелу ''Језеро'' или ''Врело'' >2км. Сутрадан, до места где се спуштају чамци испод хидро-електране 1,5 км.
Лоњин: НОВИ КАМП!!! је на приватном простору, на острву или обали 5 км. низводно од Љубовије. Тоалет и вода. У близини нема продавница нити ресторана. Могућ индивидуални поподневни излет до манастира Соко Град удаљеног 8 км. од Лоњина.
Мали Зворник: Преношење чамаца пре Малог Зворника. У случају да има заинтересованих, могућа посета најстаријој хидро-електрани у Србији или подземном граду Карађорђевића, где нас дочекују представници Туристичке организације општине и рибочуварске службе. Камп је у граду на фудбалском стадиону, тоалет, топли туш, где предност имају жене.                                                                                                                Павловића Ћуприја: Ресторан са добром кухињом, вода и тоалет. Излет до етно села у организацији Туристичке организације Богатић. До продавнице 600 м.                                                                                                                               Босут: Весла се 15 км. Реком Савом и излаз на леву обалу у бетонски канал ушћа реке Босут. До продавнице 300 м.
Друга варијанта је да се од ушћа у Саву весла узводно 5 км. и изађе на леву обалу код моста, на територију Републике Србије.
Пријаве и остали детаљи код организатора Регате.

Организатори Регате
Српски Веслачи ТИД-а
http://www.srpski-veslaci.org.rs/
   tidejan@gmail.com

(tekst sam preneo sa word dokumenta, pa nije baš najbolje posloženo. Zastupnik)

Van mreže BataC

  • Moderator
  • Veliki rečni berberin
  • *****
  • Poruke: 116
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kajakaške/kanu regate i druženja 2013
« Odgovor #4 poslato: 10, 03, 2013, 21:00:46 posle podne »
Zastupnice,drugar...
Ja sam se vec prijavio za regatu Reka,koju organizuju Pazovcani...Hajde lepo se i ti prijavi,pa da prepeglamo tih 350 km. Dunava,Kanala i Tise...Oko  40-45 km.dnevno nije strasno...A za Tamis od Jase cu ti javiti datum,otprilike prvi vikend u julu... 114

Van mreže BataC

  • Moderator
  • Veliki rečni berberin
  • *****
  • Poruke: 116
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kajakaške/kanu regate i druženja 2013
« Odgovor #5 poslato: 10, 03, 2013, 21:06:39 posle podne »
Dule,poziv vazi i za tebe,naravno...A bilo bi lepo kada bi se jos veslaca prijavilo...

Van mreže dule_sumadinac

  • Moderator
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • *****
  • Poruke: 93
  • oj moravo tija reko
Odg: Kajakaške/kanu regate i druženja 2013
« Odgovor #6 poslato: 11, 03, 2013, 02:07:02 pre podne »
Ljudi,

ja verovatno idem na regatu na Drinu, i to od Viosegrada do Perucca. Jel se razmislja jos neko da ide?


Pozdrav

Dule
oj moravo tija reko...

Van mreže BataC

  • Moderator
  • Veliki rečni berberin
  • *****
  • Poruke: 116
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kajakaške/kanu regate i druženja 2013
« Odgovor #7 poslato: 11, 03, 2013, 20:39:38 posle podne »
Za regatu na Drini ne mogu da se uklopim sa vremenom...Firma...Srecno Dule... 114

Van mreže zastupnik

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Kajakaške/kanu regate i druženja 2013
« Odgovor #8 poslato: 11, 03, 2013, 21:23:14 posle podne »
Zdravo!!!
idem za prvi maj na drinsku regatu od Goražda, B.Bašta ... do Bosuta. Jesi li na tu regatu mislio Šumadinac?
Rado bih išao i Tamiš, to ću se Bato prijaviti kad dođe vreme. što se tiče regate Reka, nisam baš u toku sa terminima i rutom a plašim se da mi je 50km mirne vode malo mnogo. Javi mi molom te detalje. pozzzz hi

Van mreže dule_sumadinac

  • Moderator
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • *****
  • Poruke: 93
  • oj moravo tija reko
Odg: Kajakaške/kanu regate i druženja 2013
« Odgovor #9 poslato: 12, 03, 2013, 01:06:16 pre podne »
da, da na tu sam regatu mislio i verovatno cu i ja ici!

Pozdrav !


Dule
oj moravo tija reko...

Van mreže zastupnik

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Kajakaške/kanu regate i druženja 2013
« Odgovor #10 poslato: 07, 04, 2013, 13:11:58 posle podne »
Pripreme za Drinsku regatu su počele. Pošto sam prvi put na regati, od Dejana (srpski veslači), organizatora regate, sam dobio i neka dodatna uputsva:
"Регата креће испред мотела ''Јагодић'' Устипрача, 100 метара пре раздвајања за Сарајево и Фочу.
Учесници имају пратећа возила са возачем у којима носе своје ствари и опрему.
Ко нема пратњу своје ствари носи са собом у кајаку.
Кајакаши којима превозим чамце могу да користе приколицу за смештај својих ствари али искључиво у приколици о којојће се сами старати као и за безбедност истих. Приколица је класична ауто приколица, запремине 1м3, па треба размишљати о испадању ствари у вожњи и шта у случају кише.
За ову регату неопходна су колица за превоз кајака јер има ситуација да се кајак неколико пута треба превозити путем, када се обилазе бране, и до 2 км. 

Гардероба и опрема треба да остану суви у случају кише или превртања, тако да се морају транспортовати у сувим џаковима, или бурету, али не превеликим да би били лакши за ношење и смештај.
За регату је потребна функционална опрема, не тешка и гломазна. Војничка вреће је превазиђена.
Плински решо, кашика, виљушка нож, чинија за подгревање или кување, шоља за кафу или чај и чаша.
Столица и сто су део опремљеног кајакаша а не да гледаш када ће неко да устане са столице па да седнеш на његову.
Када си сам за почетак мораш да имаш макар столицу да се привучеш за нечији сто, а кад ставиш ноге под сто онда је све лакше. Само немој празних руку да долазиш за сто:)
Шешир, качкет, заштитна капа за кишу, капа за хладно време, гардероба и обућа за кишу, заштитна одећа од сунца и обавезно прслук за спасавање.
Не желим да плашим, већ само да упозорим са није прошла година а да није било инцидената, као што су превртање, заглављивање у нанос, укљештење, цепање чамца после удара у стуб у води па и потонуће једног кануа.
Кретање у групи неопходно.".... itd ... itd... a ako mi trebaju dodatne informacije, Dejan me je uputio na Jugoslava iz Novog Sada, koji je prošle godine učestvovao na regati.
O Jugoslavovim uputstvima, kasnije...  hi

Van mreže dule_sumadinac

  • Moderator
  • Drinski Kratkorepi Peš
  • *****
  • Poruke: 93
  • oj moravo tija reko
Odg: Kajakaške/kanu regate i druženja 2013
« Odgovor #11 poslato: 21, 04, 2013, 00:09:26 pre podne »
Ljudi,

mene je na žalost uhvatio išijas tako da neću moći da idem na regatu na Drinu.  ok

Nadam se da ćemo na leto odraditi to mi za našu dušu, na tenane što se kaže. Samo da vam ubacim nekoliko zanimljivih regata u organizaciji Limana iz Zemuna:

Liman:

28. 07. 2013.           VIII  Beogradska Regata i Memorijal Aleksandar Petrović
2-4 .08.2013.           XV  Uvačka Regata
9-11.08.2013.          II  Vlasinska Regata


pozdrav

Dule
oj moravo tija reko...

Van mreže zastupnik

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Kajakaške/kanu regate i druženja 2013
« Odgovor #12 poslato: 21, 04, 2013, 08:11:02 pre podne »
DRINA UMESTO BENSEDINA
Pozdrav svima!
Žao mi je Dule što se nećemo videti na regati, ali, ima dana. Neće Drina nikud pobeći. ...pa jednog dana, natenanae, kako to Drina i zaslužuje.
Preporučujem svima da pogledaju lep serijal o Drini


Van mreže itchi

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 19
  • www.mojaladja.com
Odg: Kajakaške/kanu regate i druženja 2013
« Odgovor #13 poslato: 21, 04, 2013, 22:13:07 posle podne »
Pozdrav svima,

Mislimd a mi je ovo prvi post pa mislim da ne bi bilo loše da se predstavim. Ja sam itchi iz Beograda, kajakaš rekreativac (Buran weekend). Trenutno sam kapetan ronin ali ako mi kajak stigne pre 1. maja hteo bih da vozim sa nekim po Beogradu i okolini (dok se ne vratim u formu posle zimske pauze) za praznike. Ako ne stigne, javiću što ranije da ne bude da sam ispalio :-)

Za regate uglavnom nemam vremena (posao) ali se nadam da ćemo se lepo družiti, kao što neko reče, natenane vikendima.

Pozdrav,
itchi

Van mreže BataC

  • Moderator
  • Veliki rečni berberin
  • *****
  • Poruke: 116
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kajakaške/kanu regate i druženja 2013
« Odgovor #14 poslato: 21, 04, 2013, 22:23:37 posle podne »
Pozdrav Itchi...Drago mi je sto nas je sve vise ovde na fotumu...Kada stigne Buran javi se,da se dogovorimo za neku kracu turu...