Autor Tema: Skok cena registracije plovila - by LSI  (Pročitano 84409 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #150 poslato: 16, 04, 2018, 11:49:56 pre podne »
Provereno,u Beogradu Delta najpovoljnija. 114
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #151 poslato: 16, 04, 2018, 12:04:32 posle podne »
POzdrav,

U stvari, osiguranje nije losa stvar. Samo od cega nas ono osigurava? Ja nespadam u kategoriju za osiguranje, jel to znaci da nisam osiguran uopste i ako nanesem stetu nekom camcem, ja to pokrvam? Trazio sam da upisem jos jedan motor i tada su mi rekli da onda moram osiguranje. Sad ne znam, da li je bolje sa ili nez osiguranja. Cena od 3000 nije bas puno..ali sta dobijamo, imam osecaj NISTA sem manje 3000 u dzepu?

Van mreže GuyFawkes

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Nećemo dugo
    • Schaco
  • Brod tip: Scand
  • Marina: Gabbiano
  • Veličina: 7.3
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #152 poslato: 18, 04, 2018, 18:06:42 posle podne »
Najjeftinije osiguranje plovila vec par godina u nazad radi AMS. ZA 50 ks je ispod 3000 din bilo prosle godine. Obavezno proverite u vasem lokalnom AMS ozbiljno su jeftiniji.

Danas platih polisu u AMS-u za 44ks i cena je bila 4.016din, izgleda da su ipak poskupeli u odnosu na prošlu godinu. Inače, iako je već rečeno, ova polisa mora da se uplaćuje svake godine uprkos tome što se čamac registruje na 3 godine po novom zakonu. Pitao sam da li mogu da platim odmah za sve tri godine i dobio sam odrečan odgovor. Sad me zanima kakve su kazne ako zaboravim da uplatim polisu dogodine a naiđu gospoda "rečni prašinari" (od milošte) da mi pregledaju dokumentaciju.
Oh captain, my captain...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #153 poslato: 18, 04, 2018, 18:42:33 posle podne »
Ja znam više njih koji su platili za 3 godine...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #154 poslato: 18, 04, 2018, 18:49:59 posle podne »
Укључићу се још једном на ову тему.

Потребно је да сви добро обратите пажњу на детаље кад разговарате с представницима осигуравајућих фирми.

Ви, GuyFawkes, можда нисте имали другу могућност, а можда само нисте пажљиво прочитали оно што смо овде о томе већ писали.

Неки осигуравачи пружају могућност да уплатите осигурање на период од три године (ја сам тако осигурао у "Дунаву") и при том сам добио око 30% попуста. Дакле, мене три године осигурања коштају нешто мање од 7.000 динара. Ви, у складу с политиком АМС треба за три године да платите око 12.000 динара! Да ли је то цена плаћања у ратама? Прерачунајте па одлучите - ово важи за оне који још нису платили.

Питао је неко и шта је покривено уплаћеним осигурањем?

Захваљујем се Зоксу који је уочио грешку у тексту моје поруке. Свима се извињавам због грешке - није била намерна а ево сад иде исправка, одмах после прецртаног дела:

Покривена је штета коју својим пловилом изазове власник осигураног пловила на неком другом пловилу. Дакле, ако оштетимо нечије пловило или ствари на том пловилу, штета се плаћа преко осигурања.
Ово осигурање не покрива штету на нашем пловилу, као ни повреде или смрт лица страдалог у незгоди.
За те ствари, потребно је закључити посебно осигурање - у овом тренутку не знам детаље па не бих нагађао. Кога занима, нека постави то питање агенту осигурања.



Обавезно осигурање власника чамаца за штете причињене трећем лицу услед смрти, повреде тела или нарушавања здравља закључује се на основу Услова за обавезно осигурање од одговорности власника чамаца за штету причињену трећим лицима који чине саставни део уговора о осигуранју и осигуранику су уручени приликом закључивања уговора...
Сума осигурања износи 200.000 евра и представља максималну обавезу осигуравача по једном штетном догађају без обзира на број оштећених лица.

« Poslednja izmena: 19, 04, 2018, 11:58:46 pre podne LSI »

Van mreže GuyFawkes

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Nećemo dugo
    • Schaco
  • Brod tip: Scand
  • Marina: Gabbiano
  • Veličina: 7.3
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #155 poslato: 19, 04, 2018, 13:18:46 posle podne »
Evo ja ću ispričati moju peripetiju od danas i zaključak pa se nadam da ću nekom i eventualno pomoći da se ne opeče kao ja.

Dakle, kao što juče napisah, posle urađenog tehničkog pregleda (u kome zapravo i nema nekog pregledanja al to je druga tema za razgovor) zaputim se ja u AMS da uradim obaveznu polisu osiguranja (video sam da je par ljudi u ovoj temi hvalilo AMS kao najjeftiniji pa reko aj tamo) i oni mi kažu da polisa ne može na tri godine nego samo na jednu i ja uzmem. Inače u pitanju je i prenos vlasništva, ovaj čamac nisam ranije ja registrovao.

Danas u kapetaniji lepo kuc-kuc došo ja da registrujem i uradim prenos, ok dečko imaš sve što ti treba od dokumentacije ALI (ono večito) šta je ovo polisa na godinu dana e pa neće da može mora na tri. Ali u AMS-u su mi rekli da može samo na jednu, kažem ja, pa ponovo dogodine da uplatiš.. Kažu, idi u Dunav osiguranje tamo može ali prvo se vrati u AMS i traži pare nazad...

Odem ja u AMS da poništim polisu i oni kažu dobro u redu. Međutim takođe mi kažu da po zakonu o osiguranjima polisa ne može na tri godine i da imaju informaciju (svežu) da je i Dunav to ukinuo. Spomenuše i neki primer za motore od <59cc kojima se isto polisa obnavlja na godinu dana a registracija ne.

Krenem ja ka Dunav osiguranju sad već malo skeptičan jel mene neko zajebava, međutim tamo me primiše najnormalnije i dadoše tu polisu na tri godine za 11.000din (cena mi je postala nebitna u jednom trenutku, samo da završim maltret). Vratim se u kapetaniju, predam papire i sad idem da pokupim plovidbenu..

Naravučenije je ne idite u AMS i ne slušajte ih šta pričaju, kapetanija prima isključivo polise na tri godine koje koliko ja znam daje Dunav osiguranje (da li ih daje još neko to ne znam, nek doda ko ima iskustva sa ovogodišnje registracije).
Oh captain, my captain...

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #156 poslato: 19, 04, 2018, 18:31:25 posle podne »
Delta isto na tri godine. 114
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže dušan63

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #157 poslato: 08, 05, 2018, 22:03:35 posle podne »
Kolege moze li neko da mi kaze kolika je registracija camca bez kabine klasican smederevac 5.5m i yamahe 25 to jest 18,4kw i koliko se polaca osiguranje za ovakav motor,posto po novom sve to ide na tri godine.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #158 poslato: 08, 05, 2018, 22:14:17 posle podne »
Душане, за тај чамац порез је 9.150,00 рсд.
Осигурање (код Дунав осигурања) је 6.850,00 рсд.
Томе треба додати и неке таксе... Све заједно, не би требало више од 18.000 динара.
Још ако је чамац старији, онда иде рабат на порез 10 до 30%.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže dušan63

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #159 poslato: 09, 05, 2018, 06:44:33 pre podne »
Kolega hvala vam pono na informacijama.   llll

Van mreže zoranNSD

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
    • nista
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #160 poslato: 04, 07, 2018, 11:03:11 pre podne »
Zamislimo totalnog nautičkog analfabetu, ali koji ima želju da se vozi čamcem po reci Dunavu .

Dakle, treba mu plovilo .
Recimo da, kao isvaki početnik,  ode u neki shop i kupi sve novo : čamac, motor, prikolica.
U prodavnici mu  to lepo slože , povežu, i dovezu kući .


Šta dalje ?

Recimo da čovek zna i sledeće:
-da mu treba neka  dozvola
-da treba čamac registrovati i
-da čamac negde valja držati

I dok za auto, (uz pretpostavku da je vozački davno položio) sve ostale radnje obavi na tehničkom, ovde se susreće sa problemom- gde da kreneš ,koga da pitaš i konačno , KOLIKO TO SVE KOŠTA.

Neverovtno, sedam dana kopam po forumima ( zvanične institucije nisu ni za ...) i nikako ne mogu da složim konačnu, aktuelnu cifru, za  čamac u koji bi se koristio na Dunavu u gradu Novom Sadu.

A krenuo sam od najjednostavnijeg slučaja- sve novo iz radnje !

Da li je iko ikada igde popisao gde , šta i pošto ?

da znam  gde naći cifre, napravio bih kalkulator.








Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #161 poslato: 04, 07, 2018, 11:08:52 pre podne »
Odeš do kapetanije i kažeš im koliko je dugačak čamac, da li ima i kabinu ili ne, koliki motor će ga gurati, i ljudi ti za 15 sekundi daju cifre koje treba da se uplate, sa sve brojevima računa na koji treba da se uplati.

Na tu cifru dodaj cenu polise (ako si preko 20KS) i to je to.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #162 poslato: 04, 07, 2018, 11:15:40 pre podne »