Autor Tema: Skok cena registracije plovila - by LSI  (Pročitano 84349 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sale 1977

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
  • život je reka... (i svaka druga vodena površina)
  • Brod tip: Bayliner 2855 Ciera SB
  • Marina: Sveti Nikola
  • Veličina: 9,3
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #75 poslato: 22, 04, 2013, 21:56:59 posle podne »
za vinjetu je super,ali razmišljam logično,čak i da sam završio proceduru prenosa vlasništva prošle godine i da odem na more sa plovidbenom koja glasi na moje ime,a istekla registracija,pa ne vidim način na koji bi neka (koja god i čija god) kontrola mogla da se ponaša nezainteresovano zbog isteka registracije? ili je to možda potpuno drugačije regulisano u odnosu na automobile?

Van mreže kolelok

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #76 poslato: 31, 05, 2013, 14:17:16 posle podne »
 da li neko zna šta se dešava kad ne registruješ čamac,koji si do sada redovno registrovao,naravno da će te izbrisati iz knjige plovila u roku od 30 dana,ko tebe na vodi može da kontroliše i kolike su eventualne kazne za te prekršaje?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #77 poslato: 31, 05, 2013, 14:49:44 posle podne »
Ovo je regulidano zakonom na sledeći način:


ZAKON O PLOVIDBI I LUKAMA NA UNUTRAŠNJIM VODAMA
("Sl. glasnik RS", br. 73/2010 i 121/2012)


Član 128
Čamac i ploveće telo u plovidbi, mora da ima sledeće isprave i knjige:
1) plovidbenu dozvolu;

2) popis posade i knjigu rada za čamac kojim se obavlja javni prevoz.
Plutajući objekat u plutanju mora da ima sledeće isprave i knjige:
1) plutajuću dozvolu;
2) popis posade za plutajući objekat koji se koristi za privredne i javne svrhe.
Ministar propisuje vrstu, sadržinu i način vođenja isprava i knjiga iz st. 1. i 2. ovog člana.
Isprave i knjige iz st. 1. i 2. ovog člana izdaje lučka kapetanija.


Član 276
Novčanom kaznom od 10.000,00 do 100.000,00 dinara kazniće se za prekršaj član posade plovila:
1) ako ispusti, izlije ili izbaci u unutrašnje vode štetne predmete ili materije, delova tereta ili otpada od tereta koje mogu prouzrokovati zagađivanje unutrašnjih voda ili stvoriti prepreku ili opasnost za plovidbu, kao i ako spaljuje smeće na plovilu (član 63. st. 1, 2, 3, 4);
2) ako čamac, ploveće telo i plutajući objekat nema isprave i knjige iz člana 128. ovog zakona;


A na pitanje ko može da kontroliše - to je u nadležnosti rečne policije.

Dakle, postoji obaveza i postoji i sankcija. Postoji i organ nadležan za primenu i sprovodjenje zakona.

A da li se i kako zakon sprovodi - to pitanje niste postavili pa na njega neću ni davati odgovor!




Van mreže evrotec

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #78 poslato: 31, 05, 2013, 20:43:40 posle podne »
Dali se ovo za knjige odnosi samo ko se bavi javnim poslom ili i oni koji koriste za sopstvene potrbe. A u luckoj kapetaniji u kotoru minrekose da se vinjeta kupuje za svaki plovni objekat koji ima motor i mora da bude registrovan

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #79 poslato: 31, 05, 2013, 21:44:13 posle podne »
prijatelju ti nemas problem sa registracijom nego sa vlasnistvom :) to je druga stvar ...

inace do 7 metara u crnoj gori se ne placa vinjeta...
placa se vinjeta..

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #80 poslato: 01, 06, 2013, 09:54:26 pre podne »
Dali se ovo za knjige odnosi samo ko se bavi javnim poslom ili i oni koji koriste za sopstvene potrbe. A u luckoj kapetaniji u kotoru minrekose da se vinjeta kupuje za svaki plovni objekat koji ima motor i mora da bude registrovan


Ako pažljivije pročitate izvod iz zakona koji sam citirao, videćete odgovor u čl. 128.

U tački 2. naglašeno je da su popis posade i dnevnik (knjiga rada) propisani za one koji se bave javnim prevozom.
Kod plutajućeg objekta, opet je u tački 2. naglašeno da se odnosi na one objekte namenjene privrednim i javnim namenama.

Za čamce koji nama služe za razonodu, odmor i rekreaciju, potrebna i dovoljna je samo plovidbena dozvola, jer se njome dokazuje vlasništvo i da li je plovilo registrovano.

Van mreže zemunac72

  • baba ždraka
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #81 poslato: 03, 06, 2013, 23:52:12 posle podne »
Da li neko zna koliko kosta registracija gumenog camca dizine 3.5 metara ,bez motora,a koliko kosta sa motorom od 18ks? Hvala i srdacan pozdrav
dunav je moj zivot

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #82 poslato: 08, 06, 2013, 10:31:17 pre podne »
Meni su juče u kapetaniji za prvu registraciju čamca 5.5 metara, sa tomos18, izračunali oko 10000 dinara. Tebi možda 1-2 hiljade manje.

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #83 poslato: 09, 06, 2013, 19:04:44 posle podne »
NAPOKON DA I F ODELJENJE DOBIJE ADEKVATNE PLOVNE DOZVOLE    ffff

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #84 poslato: 09, 06, 2013, 19:17:45 posle podne »
CENE PRAVA SITNICA REGISTRACIJA I UPIS NA BG CAMAC SA KABINOM  8*2,65   YAMAHA 9,9   12 700 DINARA ISPIS IZ PANCEVA 900DIN            CAMAC BEZ KABINE ALUMINIJUM  PRVA REGISTRACIJA 4,80.1,20 YAMAHA 8    8 700 DINARA  ffff

Van mreže freedom

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • www.mojaladja.com
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #85 poslato: 23, 06, 2013, 19:26:48 posle podne »
Molim vas, da li neko ovde može da mi pomogne? Imam privatnu splav kućicu poprilično staru, dimenzija osnove 56m2 i kućice 16m2 i sada bih hteo da je registrujem i da uredno plaćam taksu za držanje splava i sve šta ide sa tim. Do sada nisam imao ni jedan papir za to pa me zanima kolika je cena prve registracije, kakva je sad nova procedura (vidim da su  menjane takse u poslednje vreme) i da li sve završavam u kapetaniji?? Splav mi je od skora smešten u Dubokom pa bih da dobijem sve uredne papire. Hvala puno i izvinjavam se ako je bilo priča o tome, ali nisam siguran koja je trenutno važeća jer sam na razne cene nailazio.

Van mreže freedom

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • www.mojaladja.com
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #86 poslato: 24, 06, 2013, 23:48:01 posle podne »
Ono što sam uspeo da saznam je to da je od skora ukinut takozvani porez na liksuz, tako da se više neće naplaćivati ekstra porez na čamce i splavove. Vidim da je za plutajuće objekte- ugostiteljske namene jasno određen porez na godišnjem nivou, ali mi se čini da to nema veze sa običnim splav kućicama za rekreaciju. Takođe ono što sam uspeo da saznam do sada je da se plaća taksa za pregled objekta od 2500 za splav od 30-100m2 i još neka sitna taksa za izdavanje plovidbene dozvole. Molim vas samo da mi neko kaže dali postoji porez za splav kućice rekreativne namene jer to nisam uspeo da nadjem do sada.. Postojale su lokalne takse po zonama ali to je ukinuto od skora.

Van mreže dushann

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 30
  • Brod tip: Čamac sa kabinom
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 6.05m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #87 poslato: 24, 07, 2013, 00:49:19 pre podne »
 eek Ukinut porez na luksuz čamcima sha ako je to istina onda sam presrećan k5 kgk taman mi za koji dan ističe registracija pa moram da je produžavam.

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #88 poslato: 24, 07, 2013, 01:34:40 pre podne »
eek Ukinut porez na luksuz čamcima sha ako je to istina onda sam presrećan k5 kgk taman mi za koji dan ističe registracija pa moram da je produžavam.
Mozda u nekoj normalnoj drzavi al u Srbiji nije ukinut

Van mreže dushann

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 30
  • Brod tip: Čamac sa kabinom
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 6.05m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #89 poslato: 24, 07, 2013, 11:50:31 pre podne »
Pa i ja se začudih šta je  freedom napisao u postu pre mog eek , baš bi bilo čudno da se tako nešto kod nas može desiti roll4