Autor Tema: Skok cena registracije plovila - by LSI  (Pročitano 84467 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #15 poslato: 21, 01, 2013, 20:22:04 posle podne »
Komunalna taksa za Beograd je UKINUTA !!!

Ukinuta , ukinuta !!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #16 poslato: 21, 01, 2013, 20:34:41 posle podne »
A ja danas razgovarao sa čovekom iz kapetanije Beograd (žao mi je, zaboravih ime) i sa nekim Zoranom iz kapetanije Novi Sad i obojica mi rekli sledeće:

Takse se naplaćuje kao i prethodne godine.
Nisu imali liste sa taksama u elektronskoj formi, pa su me obojica pozvali da dodjem kod njih u kapetanije i da mi daju da prepišem podatke kako bih mogao da na forumu objavim ažurne i tačne podatke!

Ni jedan od njih dvojice nije znao da mi kaže da li su iznosi taksi menjani u odnosu na prošlu godinu!

E, sad - šta je ukinuto i šta ćemo da plaćamo?
Videćemo.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #17 poslato: 21, 01, 2013, 20:44:47 posle podne »
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #18 poslato: 21, 01, 2013, 20:47:53 posle podne »
Možda ste i u pravu.
Pokušaću sutra to da razjasnim i sebi i svima koje sam danas možda doveo u zabunu.

Ali jedno je sigurno - prilikom registracije čamaca plaćamo nekoliko taksi i to po kategorijama u zavisnosti od veličine plovila. Tako su mi rekli ljudi.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #19 poslato: 21, 01, 2013, 20:50:55 posle podne »
Republicke takse nisu ukinute , mozda su samo povecane! jh
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #20 poslato: 21, 01, 2013, 21:37:47 posle podne »
Kap, taksa je ukinuta davno.
Bar bi ti to trebalo da znaš.
LSI je usled neaktivnsti bio neobavešten  sajkaca
Kao i Moma

ako mislis na onu taxu od 5000 sto su samo Beogradjani placali to ja nikad nisam placao jer sam vazda registrovao na Pancevo, to nisam ni pratio ...

gorance, postoji nacin i procedura  kako moze da se blokira medjuanrodni plovni put , kad smo prvi put blokirali tada su nam i u kapetaniji i u policiji dali uputstva secam se da je samo trebalo 30 dana ranije najaviti i jos neke sitnice ako su nesto menjali ne znam .... sigurno se ne bi sam opojavili na reci

Van mreže dalibor

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 377
  • Pol: Muškarac
    • Ime broda:Anja
  • Marina: Lepi Mika
  • Veličina: 9m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #21 poslato: 21, 01, 2013, 21:42:46 posle podne »
Da li može da se regostruje čamac na Pančevo ako živiš u Bg,od ove godine?
Život je jedan a Dunav večan

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI - Nove informacije 23.01.2013.
« Odgovor #22 poslato: 23, 01, 2013, 14:16:52 posle podne »
Kao prvo, želim da potvrdim da su bili u pravu oni koji su skrenuli pažnju na to da je tabela koju sam objavio ranije tabela sa komunalnim taksama koje su sredinom godine ukinute.

Dakle, tih taksi više nema. Možda bi administratori mogli da tu poruku izbrišu kako ne bi nikog dovodila u zabunu.

Medjuti, prilikom registracije čamaca, vlasnici i dalje plaćaju takse koje je utvrdila Republika Srbija. Ovih taksi ima čitav niz i one su jedinstvene na teritoriji Republike.

Juče su mi u Kapetaniji Beograd potvrdili da su na snazi takse koje su utvrdjene zakonom od prošle godine (Sl. list 55/12 - ZAKON O REPUBLIČKIM ADMINISTRATIVNIM TAKSAMA ("Sl. glasnik RS", br. 43/2003, 51/2003 - ispr., 61/2005, 101/2005 - dr. zakon, 5/2009, 54/2009, 50/2011, 70/2011 - usklađeni din. izn. i 55/2012 - usklađeni din. izn.).


Kasnije ću objaviti koje sve takse se naplaćuju prilikom registracije jer to nije tako jednostavno - sve zavisi šta tražite kad odete u Kapetaniju.
Kasnije ću objaviti i brojeve žiro računa na koje uplaćujemo te takse.


Ono što bih hteo sada da objavim, a verujem da je malo ko to čuo je i za mene bila novost.

Znate da je po zakonu bilo moguće čamac registrovati ili u opštini u kojoj vlasnik ima prijavljeno prebivalište ili u opštini gde se čamac nalazi u pretežnom delu godine.
Tako sam ja mogao da, iako živim u opštini Zemun, da registrujem čamac u Kapetaniji Novi Sad jer mi je čamac bio na vezu u marini u Slankamenu.

Medjutim, kako su Beogradjani masovno odjavili svoje ladje i registrovali ih u Pančevu da bi izbegli gradske komunalne takse (koje su u medjuvremenu ukinute, kao što smo utvrdili), zakonodavac je doneo odluku da će u buduće registracija čamca biti moguća samo u opštini gde vlasnik živi, nevezano za to gde se čamac nalazi!
Ova izmena zakona je pripremljena i čeka na usvajanje i objavljivanje - verovatno vrlo brzo!

Naglasio sam ovde "zaslugu" Beogradjana ne zato da bih izazvao neki gnev na naše komšije, već zato što je to bilo najmasovnije. Ostali gradovi su manji, u njima je bilo manje vlasnika čamaca i takse su bile manje ili ih nije bilo. Tek - kako bilo da bilo - uskoro će biti objavljeno ovo i mnogi od nas moraće da vrše preregistraciju i promene registarskih oznaka na čamcima.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #23 poslato: 23, 01, 2013, 14:38:53 posle podne »
E bas sam se nasikirao.  sB0
Registrovacu ga ............ NIKAD, a mozda ni tad. roll4

Mada, ........ mozda ako nam obezbede marinu, ociste plovni put, registruje jos 1000 drugih camaca lokalnog stanovnistva ..............., ko zna.

A za Brcko, ............. cudo je sta moze da se uradi sa pravim ruckom u kafani ili ako na camcu ima za pojest i popit... ihaaaaaaa. hi

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #24 poslato: 23, 01, 2013, 14:49:00 posle podne »
Da li neko ima tumacenje sta je u stvari ukinuto. Naime, na jezeru Perucac, nekakvu taksu iliti naknadu, kako su je krstili, naplacuje Nacionalni park. Preprosle godine ,za splav pvrsine 49 kvadrata taksa je bila 4.800 din. Prosle 37.600.00 a ove su dobili resenja na 60.000.00 Ima li neko kakav komentar.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI - Nove informacije 23.01.2013.
« Odgovor #25 poslato: 23, 01, 2013, 14:49:58 posle podne »
Medjutim, kako su Beogradjani masovno odjavili svoje ladje i registrovali ih u Pančevu da bi izbegli gradske komunalne takse (koje su u medjuvremenu ukinute, kao što smo utvrdili), zakonodavac je doneo odluku da će u buduće registracija čamca biti moguća samo u opštini gde vlasnik živi, nevezano za to gde se čamac nalazi!

imam osecaj da cu ja registrovati na Kozelj (opstina Ljiga ) a novus na Stavice (opstina Ljig)  upavusi , mislim da nam je nabliza kametanije Valjevo ili Gornji Milanovac .... pise li u zakonu sta sa ljudima koji su iz postina koje ne izlaze na neku reku ?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI - Nove informacije 23.01.2013.
« Odgovor #26 poslato: 23, 01, 2013, 14:52:14 posle podne »
Pre nekoliko minuta iz Kapetanije Novi Sad, zahvaljujući ljubaznosti gospodina kapetana Miroslava Činčuraka, dobio sam sledeće podatke:

NAKNADA ZA PREGLED I REGISTRACIJU ČAMACA I PLOVEĆIH POSTROJENJA

Zbir podataka iz donjih tabela daje ukupnu sumu koju je potrebno uplatiti za tehnički pregled!

Taksa po dužini čamca sa ili bez kabine
R.BR.   DIMENZIJE ČAMCA                     BEZ KABINE   SA KABINOM
1   dužine do   5 metara                              500,00      700,00
2   dužine od   5 do 10 metara                  1.000,00   1.200,00
3   dužine od 10 do 15 metara                  1.300,00   1.900,00

Taksa po snazi motora     
R.BR.   SNAGA MOTORA U kW   DINARA
1   do                     2,94             200,00
2   preko   2,94 do 7,35             400,00
3   preko   7,35 do 22,05           600,00
4   preko 22,05 do 96,60         1.300,00
5   preko 96,60                        2.200,00
-Za čamce koji se koriste u privredne i javne svrhe, visina naknade se uvećava za 50%


-Visina naknade za pregled vodenih skutera sa pogonom određuje se u dinarima u zavisnosti od snage motora i to:
R.BR.   SNAGA MOTORA U kW   DINARA
1   do                     73,60           4.500,00
2   preko 73,60 do 96,60           6.600,00
3   preko 96,60                           7.200,00



-Visina naknade za pregled plovećih postrojenja (kućice za odmor, pontoni i sl.) koja se ne koriste za privredne i javne  svrhe određuje se u dinarima, i to:
R.BR.   POVRŠINA U m2                DINARA
1   do                       30,00              1.500,00
2   preko 30,00 do 100,00              2.500,00
3   preko 100,00   4.000,00

-Na ukupno dobijenu sumu iz gornjih tabela potrebno je dodati i 130,00 dinara za obrazac plovidbene dozvole!!!

NAPOMENA:
Svi vlasnici čamca koji imaju pogonski motor snage veće od 15 kW obavezni su da čamce osiguraju!!

Što se tiče osiguranja, iznosi variraju u zavisnosti od osiguravajuće kuće i njihove procene tako da ne postoji pravilo, već kako se kome "zalomi".

Svemu ovome treba dodati i plaćanje poreza, ali tu tabelu sam već objavio tako da cifre imate.

Propisana visina poreza iz date tabele umanjuje se za ploveće objekte preko navršenih pet godina starosti, i to za:
1) 10% - kod plovećih objekata preko pet do osam navršenih godina starosti;
2) 20% - kod plovećih objekata preko osam do 10 navršenih godina starosti;
3) 30% - kod plovećih objekata preko 10 navršenih godina starosti.

U slučajevima kao što su:
•   Promena motora na čamcu
•   Brisanje postojećeg motora
•   Dogradnja kabine na čamcu
•   Produženje ili skraćivanje čamca
•   Brisanje čamca zbog prodaje, ili je čamac u potpunosti propao, ili uništen, ili je prodat stranom državljaninu i sl.
plaća se administrativna taksa u iznosu od 730,00 dinara

-Za prvu registraciju čamca administrativna taksa je 3.330,00 dinara

-Za produženje registracije čamca administrativna taksa je 1.100,00 dinara


Evo i virmana koje treba popuniti za uplate taksi i poreza:


1   Žiro račun                 840-742221843-57                                
        Poziv na broj          97   -svaka opština ima svoj broj
   Iznos dinara   
   Svrha doznake    Republička administrativna taksa
   Korisnik                   Budžet Republike Srbije


2   Žiro račun               840-1562845-88
   Poziv na broj          97   68-13100-0000-74232114
   Iznos dinara          *(Ukupan zbir iz tabele za tehnički pregled)
   Svrha doznake    Registracija i pregled čamca
   Korisnik                   Prihodi organa i organizacija

3   Žiro račun                   840-714522843-67   
        Poziv na broj           97   -svaka opština ima svoj broj
   Iznos dinara           *(Videti iznos u tabeli za poreze)
   Svrha doznake    Porez na upotrebu plovnila
   Korisnik                   Prihodi organa i organizacija


Mislim da je ovo sve što u ovom trenutku postoji.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #27 poslato: 23, 01, 2013, 15:03:38 posle podne »
Postoji tu još čitav niz nekakvih taksi propisanih zakonom o taksama.

Evo samo da vidite kako je to bilo za prošlu godinu - za ovu nisam uspeo da nadjem:

Tarifni broj 153.
Za zahtev za:    
1) izdavanje brodskih isprava, odnosno knjiga brodova unutrašnje plovidbe    2.000
2) izdavanje duplikata, odnosno za izmenu podataka, odnosno za produženje, odnosno za zamenu brodskih isprava i knjiga    990
3) izdavanje brodske knjižice, odnosno dozvole za ukrcanje, odnosno ovlašćenja za vršenje poslova na brodu unutrašnje plovidbe    2.000
4) izdavanje duplikata, odnosno izmenu podataka, odnosno zamenu brodske knjižice, odnosno ovlašćenja za vršenje poslova na brodu unutrašnje plovidbe    990
5) obavljanje osnovnog, odnosno redovnog, odnosno vanrednog pregleda čamca i plovećeg postrojenja    670
6) izdavanje duplikata, odnosno za zamenu plovidbene dozvole za čamac, odnosno za ploveće postrojenje    510
7) polaganje ispita za zvanje u unutrašnjoj plovidbi    990
8) polaganje ispita za upravljača i rukovaoca čamca    670
9) izdavanje duplikata, odnosno za zamenu uverenja za upravljača i rukovaoca čamca    670
10) izdavanje potvrde o brisanju broda iz upisnika brodova unutrašnje plovidbe    1.840
11) overu zapisnika o šteti, odnosno havariji plovnih objekata    1.170
Tarifni broj 154.
Za rešenje, i to:    
1) o upisu promena u list "A" uloška glavne knjige upisnika brodova unutrašnje plovidbe    5.010
2) o sprovođenju uknjižbe, odnosno predbeležbe, odnosno zabeležbe, odnosno prenosa upisa broda, odnosno brisanje broda, odnosno drugih promena    2.500
3) o brisanju, odnosno o izvršenom brisanju iz upisnika, odnosno o promeni tehničkih karakteristika i drugim promenama čamca, odnosno plovećeg postrojenja    510
4) o nautičkim uslovima o izvođenju radova na izgradnji, odnosno rekonstrukciji, odnosno održavanju hidrotehničkih objekata, luka, pristaništa, odnosno regulaciji na unutrašnjim plovnim putevima i obalama, odnosno eksploataciji peska ili šljunka, tovarišta, deponija, kao i radova na izgradnji svih vrsta vodova i kablova koji premošćavaju plovne puteve    20.050
5) o nautičkim uslovima za splav-restorane, nautičke klubove i marine    8.360
6) po zahtevu za izdavanje odobrenja za poseban rečni transport    20.050
7) po zahtevu za izdavanje odobrenja za praćenje i nadgledanje poslova na vodi sredstvima prevoza lučke kapetanije (po času)    6.680
8) po zahtevu za izdavanje odobrenja za utovar-istovar naftnih proizvoda i opasnih materija    31.720
9) po zahtevu za utvrđivanje količine robe u brodu unutrašnje plovidbe (bez obzira na kapacitet), konstataciju stanja i havarije robe, odnosno konstataciju stanja ambalaže    11.690
10) po zahtevu za izdavanje nautičkih uslova za vršenje javnog prevoza u rečnom saobraćaju    8.360
11) o utvrđivanju minimalnog broja članova posade brodova unutrašnje plovidbe, odnosno plovećih naprava i skela    2.000
12) po zahtevu za odobrenje za vađenje potonule stvari na unutrašnjim plovnim putevima domaćem pravnom ili fizičkom licu    20.050
13) po zahtevu za izdavanje dozvole stranom ovlašćenom licu za vađenje potonule stvari na unutrašnjim plovnim putevima    116.900
14) priznavanju zvanja članu posade broda    3.340
15) po zahtevu za odobrenje za održavanje sportskih i drugih manifestacija na unutrašnjim plovnim putevima    5.010
16) o probnoj vožnji broda unutrašnje plovidbe    8.360
17) po zahtevu za odobrenje za plovidbu stranih jahti ili čamaca unutrašnjim plovnim putevima    5.850
18) po zahtevu za odobrenje za pristajanje plovila van graničnog prelaza    6.680
Tarifni broj 155.
Za izvode iz:    
1) upisnika brodova unutrašnje plovidbe    1.660
2) upisnika čamaca i plovećih postrojenja    510
3) registra reda plovidbe    2.500
4) brodarske knjižice    510
Tarifni broj 156.
Za odobrenje stranom licu za uplovljenje u plovne puteve u unutrašnjim vodama    35.260
Tarifni broj 157.
Za dozvolu stranom licu da može vršiti kabotažni prevoz putnika i stvari na unutrašnjim vodama    88.150


Kao što rekoh - ovo je samo izvod iz zakona!
Srećno nam bilo!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #28 poslato: 23, 01, 2013, 15:24:44 posle podne »
I samo još nešto i neću više na ovu temu.

Na plutajuće objekte za koje Zakonom nije propisana visina poreza na upotrebu, držanje i nošenje dobara (kupatilo, hangar, vodenica, ribarska tikvara, kuća za odmor, ponton, pontonski most, stambena lađa, splav kućica, plutajuća radionica i slično), ovaj porez se ne plaća.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Skok cena registracije plovila - by LSI
« Odgovor #29 poslato: 23, 01, 2013, 17:29:12 posle podne »
Za dlaku da napravim glupost i registrujem brod u Pancevu. Hvala Lazo ! Jbt , bilo bi das banku da se u kolo uhvatis a dvije da te iz kola puste.
Zorteru :
Novi Kapetan Kapetanije Brcko . Kad ga pitas koliko je sati on se konsultuje sa zakonom. Sto je bilo bilo je . Sad je sve po normama Evrope (primakla nam se na pola vode ) Od juna mjeseca pijemo pivo na Balkanu a pi...mo u Evropu.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.