Autor Tema: Putovanje od Holandije do Srbije by Predrag Lončar-peti deo  (Pročitano 7354 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Moja Lađa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1750
  • www.mojaladja.com
Putovanje od Holandije do Srbije by Predrag Lončar-peti deo
« poslato: 07, 01, 2013, 11:02:45 pre podne »
04.06.2010 SEDMI DAN (Od Oberwinter-a do Koblentz-a)

Isplovljavamo oko 6.45, cilj nam je Koblentz. Reka je široka i teče mirnije. Kao da je uskladila brzinu svog toka sa prelepom pitomom obalom.












Obala polako prelazi u brda po kojima se nižu vile i letnjikovci. Prija nam lagana i za rajnske uslove brza vožnja i
prelepe obale.  Dan je lepo počeo ali nije dugo trajalo. Oštra krivina u levo i reka ponovo tera po svom, počinje
rodeo.

























Do Koblenza bilo je još dosta “brzih i sporih” deonica.  Na nekim mestima naš “Hanomag” sa svojih 50ks nije mogao da izgura više od 1km na sat, a bilo je na momente i 0km.  Pred samim Koblencom voda nas je opet usporila. U Koblencu se u Rajnu uliva Mosel, ne baš mala reka koja stiže iz Francuske pa su njegove vode doprinele da nam prosek padne na samo 4,5 km/h.

Ušće Mosela u Koblencu









Po izlasku iz krivine u daljini se vidi Koblenc i tvrđava Helfenstein na drugoj strani obale.
Sa reke  izgleda da grad počinje od ušća Mosela u Rajnu. Samim ušćem dominira spomenuk iznad velikog trga.







Fort Helfenstein





Ulazak u marinu. Uzak i dugačak rukavac na čijem samom kraju se nalazi mala marina. Obale prelepo sređene. Vozimo  polako i uživamo.







Mala prelepa marina. Kao kada bi u novosadskom Dunavskom parku napravili marinu. Mislim da je to najbliži opis.









Nastaviće se....




prvo Dunav a drugo sloboda...sve je moje...i nebo i voda...

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Putovanje od Holandije do Srbije by Predrag Lončar-peti deo
« Odgovor #1 poslato: 07, 01, 2013, 15:57:36 posle podne »
Svaka vam čast, momci! Veoma je lepo posle dve godine da se čovek podseti ovih predela ali iz drugačije perspektive. Jedno je kada ploviš a drugo kada samo posmatraš fotografije. Neznam ja vas, ali ja bih ponovo prošao ovuda. Svaka čast, još jednom.

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Putovanje od Holandije do Srbije by Predrag Lončar-peti deo
« Odgovor #2 poslato: 07, 01, 2013, 17:56:28 posle podne »
 llll      svaka cast na avanturi

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
Odg: Putovanje od Holandije do Srbije by Predrag Lončar-peti deo
« Odgovor #3 poslato: 08, 01, 2013, 22:17:57 posle podne »
Kep i nasi momci sa Moje ladje su isli do Amsterdama i nazad obecaste tad i neke klipove al nista,sta se desilo sa tim 114

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Putovanje od Holandije do Srbije by Predrag Lončar-peti deo
« Odgovor #4 poslato: 09, 01, 2013, 09:01:06 pre podne »
Kep i nasi momci sa Moje ladje su isli do Amsterdama i nazad obecaste tad i neke klipove al nista,sta se desilo sa tim 114

eee kad navatam Simu ima da objavim al njega navatati je drama...