Autor Tema: Proracuni brodova  (Pročitano 17172 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #45 poslato: 03, 07, 2009, 17:04:39 posle podne »
Cek cek, znaci mogu ja da kupim kod Brucea 10 projekata za 50.000 eur, i onda da ih dilujem pojedinacno za kol'ko ja mislim da mi je ok?

Mozda malo preterujem ,al' kapiras sta me zanima...
MPE

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #46 poslato: 03, 07, 2009, 17:27:49 posle podne »
Cek cek, znaci mogu ja da kupim kod Brucea 10 projekata za 50.000 eur, i onda da ih dilujem pojedinacno za kol'ko ja mislim da mi je ok?

Mozda malo preterujem ,al' kapiras sta me zanima...

ne mozes da dilujes u tome i jeste trik ali mozes da pravis te brodove prema orginalnom projektu ...

http://www.bruceroberts.com/public/HTML/BLACK-LISTED-BOATS.htm

tu je lista ko se kacio sa Brucom, svi su pokrali planove pa rade... on inace ako hoces da radis vise komada trazi royalties to je recimo 5% od cene orginalnih planova.. ali ako ti kao firma kupis plan i gradis brodove po njima nema sanse da te juri ... ili kako on sam kaze


The purpose of this page is to warn prospective purchasers of boats designed by Bruce Roberts-Goodson or his staff under the Bruce Roberts Yacht Designs banner, that were either built from PIRATED OR STOLEN plans or worse still from incomplete, altered or out of date plans as sold by Phill Hogg and Paul Taylor in Australia.  Also there are others who have built boats purported to be from Bruce Roberts plans which were altered to such a degree as to make them either unsafe and or not supported by this office.



Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #47 poslato: 03, 07, 2009, 20:52:26 posle podne »
zabole ga, mozes da radis koliko god hoces brodova sa tim projektom ... za koji ste vi zainteresovani ja sam pikirao atlantik 40 ... znaci jurim nesto sto ima glisersko korito i ima 11-14 metara ... naravno prvo projekat onda majstor onda 5 godina pravljenja kako stizu pare :)

 "Deal with the designer of all the Bruce Roberts boats and receive UNLIMITED  DESIGNER BACK-UP SERVICE + NO CONDITIONS  +  NO LIMIT + EMAIL BRUCE ANYTIME!

We assembling a BLACK LIST of Bruce Roberts designed boats built from pirated plans ... DO NOT get YOUR BOAT on this list as you will have a lot of problems in insuring, registering or selling your boat.

Kao sto rekoh kod nas nema problema i upravo je to problem. Mozes da registrujes sve. Nece Brus slati zbirove po Beogradskim marinama da jure svoje projekte, kao sto ne bi ni nasi ozbiljni inzenjeri. 

@barba ne bih se bas slozio ... pokusaj da uradis nesto sto je neko patentirao oma ce te osude... tu su poostrili zakon  ide se na zakon o pirateriji...  inace za dobar prjekat zaista treba 3-4 godine ali pod uslovoim da iams papir i olovku ... prekookeansku brod se u sraf projektuje za manje od 6 meseci ... deplasmanac moze da se projektuje za 5-7 dana dobrog rada i da bude u sraf-var ali naravno treba poznavati rad na racunari i koje alate na racunaru koristiti , zato i mislim da kod nas nema jos uvek ljudi koji to mogu da rade...

Ovde ima dosta zavrzlama, sam proizvod ne moze da se patentira, patentira se tehnologija, a proizvod se stiti. Tako da bez problema mozes da napravis neki Pepsi, Koktu ili BB Kolu...

Sto se tice projektovanja racunari su zabluda, oni sada samo zamenjuju tehnicare, ali projektovanje nije crtanje. Da dobar deplasmanac do 15m moze da se uradi za 5 dana pa valjda bi bar jedan nas proizvodjac zrtvovao 6 meseci i bez svemocnih kompjutera uspeo da napravi funkcionalno i ergonomski prihvatljiv camac koji bi imao lepu liniju i za cije bi karakteristike i zivotni vek mogao da garantuje. To jednostavno ne moze, mislim moze, ali treba puno iskustva, znanja i para. Ovako imamo camce prihvatljivih linija ali ili ne moze da se izadje na pramac ili je kabina hermeticki zatvorena ili je toliko mala da pri ulasku kacis ledjima gornju ivicu otvora vrata, kad sedis na klupi kolena su ti u krilu, nemas gde da smestis rezervoar ili tank za vodu i sto je najcesce veslo, a da njime ne blokiras pola camca... A da ne pricamo sto su camci preteski, sto oru ili sto se uvijaju.

Sve u svemu ja bih savetovao da se drzite Robertsovih planova. Jer ipak su tu godine i godine rada i iskustva.

Pozz     
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #48 poslato: 03, 07, 2009, 21:48:21 posle podne »
Nece Brus slati zbirove po Beogradskim marinama da jure svoje projekte, kao sto ne bi ni nasi ozbiljni inzenjeri. 
[/quote]

Brus salje inspekcije zato to i kaze, ali sobzirom da ti dobijes planove a ne ugovor na podpisivanje, nisi obavezan da postujes nista ... druga prica bi bila da bruce trazi da podpises ugovor, tebi niko ne brani da preprodas planove.. a ako mozes da ih preprodas mozes i vise puta da gradis ...

Da dobar deplasmanac do 15m moze da se uradi za 5 dana pa valjda bi bar jedan nas proizvodjac zrtvovao 6 meseci i bez svemocnih kompjutera uspeo da napravi funkcionalno i ergonomski prihvatljiv camac koji bi imao lepu liniju i za cije bi karakteristike i zivotni vek mogao da garantuje.

veruj mi nece... ajde zovi bio kog naseg proizvodjaca i pitaj da li koriste racunar u radu , kazace da , primamo mailove...

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #49 poslato: 03, 07, 2009, 22:00:44 posle podne »
ma jebo kompjuter
dzaba ako si dileja
dostojevski vise napisao guscijim perom nego svi ameri za kompjuterom
treba nesto i u glavi
kompjuter sluzi da se popuni ta praznina :)

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #50 poslato: 03, 07, 2009, 22:03:44 posle podne »
ma jebo kompjuter
dzaba ako si dileja
dostojevski vise napisao guscijim perom nego svi ameri za kompjuterom
treba nesto i u glavi
kompjuter sluzi da se popuni ta praznina :)

 :wacko: :wacko: :wacko:
MPE

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #51 poslato: 03, 07, 2009, 22:06:16 posle podne »
ma jebo kompjuter
dzaba ako si dileja
dostojevski vise napisao guscijim perom nego svi ameri za kompjuterom
treba nesto i u glavi
kompjuter sluzi da se popuni ta praznina :)

dostojevski bi mozda napisao mnogo vise stvari da je imao kompjuter... ko ima u glavi ima napravi projjekat za 3 dana ko nema trajace mu mesec dana...

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #52 poslato: 03, 07, 2009, 22:52:08 posle podne »
Citat
veruj mi nece... ajde zovi bio kog naseg proizvodjaca i pitaj da li koriste racunar u radu , kazace da , primamo mailove...

Ma to da li koriste racunar ili ne, nije ni bitno. Bas me interesuje kojom bi me psovkom pocastili da im zatrazim proracun mase. A o stabilitetu da i ne govorim. Ali ko zna, mozda neko i ima.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #53 poslato: 03, 07, 2009, 23:19:54 posle podne »
Evo Barba ja gradim camac i koristim racunar........

da se dopisujem sa vama na forumu.
Inace dok nisam poceo koristiti racunar mnogo bolje sam napredovao u izgradnji :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #54 poslato: 04, 07, 2009, 13:38:21 posle podne »
to nije do kompa to je do tebe :)

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #55 poslato: 04, 07, 2009, 15:00:27 posle podne »
Evo, na nivou zanimljivosti, Bruceove cene:

Euro 1000, L.O.A. - 9.75 m, L.W.L - 8.54 m, BEAM - 3.76 m, DRAFT - 1.14 m,
AIR DRAFT  - 2.49 m, DISPLACEMENT - 8,636 KG, POWER  - 60 - 120 HP

CUTTING FILES & PLANS - €2,885 (only in july: €1,445)
STEEL KIT - €32,850
ALUMINIUM KIT - €42,850



MPE

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #56 poslato: 04, 07, 2009, 15:02:34 posle podne »
ATLANTIC 40, LOA - 12.00 M, LWL - 10.33 M, Beam - 4.32 M, Draft - 1.20 M, Displ.- 28.660 lb/14 tons

CUTTING FILES & PLANS  - €5,285  (only in july: €2,645)
STEEL KIT - €52,850
ALUMINIUM KIT - €78,850

« Poslednja izmena: 05, 07, 2009, 04:15:22 pre podne shomi »
MPE

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #57 poslato: 04, 07, 2009, 15:07:06 posle podne »
ATLANTIC 50 LOA - 16.00 m, LWL - 14.004 m, Beam - 4.60 m, Draft - 1.00 M,
Displ. - .Varies with material, Engine (s)  - 600 to 1,200 HP

CUTTING FILES & PLANS - €7,885  (only in july: €3,945)
STEEL KIT - €78,850
ALUMINIUM KIT - €148,850

MPE

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #58 poslato: 04, 07, 2009, 15:22:00 posle podne »
Meni bi pasovao Euro 1200 i netreba mi nista vise.

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #59 poslato: 04, 07, 2009, 15:32:51 posle podne »
Euro 1200, L.O.A. - 11.95 m, L.W.L - 10.33 m, BEAM - 4.10 m, DRAFT - 1.20 m,
AIR DRAFT  - 2.49 m, DISPLACEMENT - 17,727 KG, POWER  - 200 - 300 HP

Ima ga u dve verzije, sa i bez kabine na krmi.


CUTTING FILES & PLANS - €3,985 (only in july: €1,995)
STEEL KIT - €39,850
ALUMINIUM KIT - €78,850

« Poslednja izmena: 04, 07, 2009, 15:48:39 posle podne shomi »
MPE