Autor Tema: Proracuni brodova  (Pročitano 17175 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #30 poslato: 01, 07, 2009, 21:39:19 posle podne »
 Kap. koliko njih je spremno da izdvoji 500eura za "neke nacrte" kada za te pare moze da kupi lamperiju,brodski pod......!O tome ja pricam,o nasem mentalitetu da ustinemo gde god mozemo pa makar i na ustrb kvaliteta!!

znam ja to ali tako svi prodju sa prvim brodom koji grade sami, posle toga se debelo razmisle... cenu sam inace dao orijentaciono , kada bi se neki brodoinzinjer zainatio mogao bi za godinu dana da napravi 30 projekata i da zivi od prodaje istih, u tom slucaju bi mu se isplatilo da daje projekte za 100-500 evra za brodove od 6-15 metara ... to je uradio Bruce Roberts...
  Nema druge nego da animiramo nekog mladog inzinjera bez posla!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #31 poslato: 01, 07, 2009, 22:33:12 posle podne »
Nema druge nego da animiramo nekog mladog inzinjera bez posla!!

jbg deda eno ih piju pivo u parku ...

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #32 poslato: 01, 07, 2009, 23:25:28 posle podne »
I sta bi?
Hocemo li kupovati projekat od petaka ili pametovati i sklepati plovilo svojih snova a zatim se ku..kako smo pametni.
Isplati li se dati petaka plus materijal ruke i td,ili kupiti gotovou kitu za 10000-15000e.Ja se slazem sa svima gore ,svi su upravu ostaje na snazi ona narodna koliko para toliko muzike.Ko sta voli nek izvoli. :drinks:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #33 poslato: 01, 07, 2009, 23:27:04 posle podne »
kada nadjem majstora koji me uveri da ne fuseri i kada skapiram gde da ga i kako proveravam kupujem projekat

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #34 poslato: 01, 07, 2009, 23:29:41 posle podne »
Brucea treba pratiti, cesto ima neke popuste i akcije, recimo trenutno se cutting plans za Euro 1000 prodaju za 1400eur...
MPE

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #35 poslato: 02, 07, 2009, 00:42:32 pre podne »
Brucea treba pratiti, cesto ima neke popuste i akcije, recimo trenutno se cutting plans za Euro 1000 prodaju za 1400eur...

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: bruce je dzukela lihvarska, bre stalno mu na sajtu stoji popust 50% do kraja ovog meseca:)

ali poslao sam mu par mejlova i za divno cudo covek odgoviro ...

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #36 poslato: 02, 07, 2009, 00:45:40 pre podne »
I ja i ja, i dobio sam odgovor u roku od sat vremena! :)

A off-topic, sto me nervira onaj krsh od sajtaaaaaaa!
Svaki klik, xebeni novi prozor! AAAAAAAAAAAA!
 :suicide:
MPE

Van mreže Marko ARGER YACHT

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 221
  • Pol: Muškarac
  • ARGER YACHT
    • arger yacht
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #37 poslato: 02, 07, 2009, 01:16:47 pre podne »
Nisam ispratio celu temu ali mozda vam ovo posluzi

http://www.svensons.com/boat/

http://www.walterturnsek.t-com.hr/index.html
Arger Yacht WOODEN BOAT MANUFACTURE  - www.argeryacht.com i scenografija

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #38 poslato: 02, 07, 2009, 22:39:31 posle podne »
Jedan od vecih strucnjaka kod nas  Dragan Mikovilovic imam i par knjiga od njega.Knjige su dosta stare pa neznam dal` je covek jos uvek ziv.

Van mreže Marko ARGER YACHT

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 221
  • Pol: Muškarac
  • ARGER YACHT
    • arger yacht
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #39 poslato: 02, 07, 2009, 23:07:16 posle podne »
Pa ja sam to slucajno nasao na netu,tj trebalo mom drugu hteo covek da se bavi proizvodnjom jahti,pa mi ostalo u bookmarksu pa reko da stavim link mozda jos nekom posluzi.

Pozzzz
Arger Yacht WOODEN BOAT MANUFACTURE  - www.argeryacht.com i scenografija

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #40 poslato: 03, 07, 2009, 12:51:01 posle podne »
Opet mi Srbi iz ne znanja pricamo kafanske pricice. Projekat camca (do 15m) koji bi mogao da se nosi sa projektima Brus Robertsa ni u kom slucaju ne moze da kosta samo 5000e. Probajte da pozovete  Robertsa i da ih pitate koliko bi kostalo da vam uradi nov projekat po vasoj zelji. Znaci ako se polazi od praznog lista papira, to onda mnooogo kosta. Bas bih voleo da vidim tog inzenjera koji bi za godinu dana mogao da uradi 30 projekata sa svom pratecom dokumentacijom, testovima prototipova (ajd moze i kompjutersko testiranje iako se ono dosta razlikuje od realnih uslova). Ako napravi jedan projekat za godinu dana za koji bi mogao da garantuje, svaka mu cast. Ne zaboravite i da pri izradi projekta, pored inzenjera brodogradnje koji odradjuje tehnicki deo posla, treba ukljuciti i dizajnera i ergonoma i tehnologa i Bog te pita koga sve ne.

Takodje, nisam siguran da u Srbiji ima strucnjaka koji su sposobni da naprave funkcionalan i estetski prihvatljiv camac. Ovde se radi o iskustvu na malom camcu. Karakteristican primer je pasara T-500 (to imam pa zato i primecujem), od kada je prestala da se proizvodi, gomila proizvodjaca pocela je da radi ovakve ili onakve kopije i bas ni jedna nema prednosti u odnosu na istranku. Jednostavno taj camac je napravio neko sa puno iskustva, taj je projekat doteran do kraja, tu bukvalno nista ne moze da se promeni na bolje i sve modifikacije donose mnogo vise mana nego prednosti. E takav projekat ne moze da kosta 500 e.

Ono sto moze da se uradi u ovakvoj situaciji jeste da se kupi vec gotov projekat neke renomirane kuce i da se ispostuje pri izradi, pa takav je kakav je. Ali to je kod nas opet jako tesko jer su nasi "majstori" iz neke price (sta god to znacilo ali je bitno da mi nismo) i ozbiljno je pitanje da li su u stanju da ispostju projekat. Zatim pitanje ja da li su materijali koje projekat zahteva dostupni ovde, da li su masinske usluge koje su po projektu neophodne ovde dostupne. Nisam siguran da se to moze uraditi a da se upakuje u neku realnu cenu. Treba uzeti u obzir i da je cena izrade camaca domacih proizvodjaca mnoooogo niza. Zbog toga se nasim lepim rekama teraju kojekakve odvratne sklopocije koje je "projektovao" neko ko zna da drzi svajs aparat, a za estetiku je mozda cuo u grand paradi u prici o estetskoj hirurgiji.

Ajd uzdravlje,
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #41 poslato: 03, 07, 2009, 15:59:19 posle podne »
barba slazem se, ali ja sam pricao da MOZE projekat da kosta 500 evra ako se proda na vise adresa kao sto radi Bruce Roberts ili Van De Stadt, njima dvojici je jasno da od 100 kupaca 3 hoce posebne projekte 97 se iz ovog ili ongo razloga odluce za vec postojece

@shomi sajt ne da je krsh nego pokusaj da dobijes cenu necega sto te zanima :) samo sa nadlosven strane , a dok pregeldas sve imas otvorenih 100 tabova a pojma vise nemas gde je pocetna, pa onda popsti pa onda ako uzmes plan za razmatranje dobiejs i neke knjige za koje niko ne zna koje su ... i na rkaju de pokusaj da narucis plan, e to je tek komlikacija odes na neki sajt kao das lovu a u napomenu stavis sta tacno hoces :)

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #42 poslato: 03, 07, 2009, 16:32:30 posle podne »
barba slazem se, ali ja sam pricao da MOZE projekat da kosta 500 evra ako se proda na vise adresa kao sto radi Bruce Roberts ili Van De Stadt, njima dvojici je jasno da od 100 kupaca 3 hoce posebne projekte 97 se iz ovog ili ongo razloga odluce za vec postojece

To ce moci kada drzava uvede red i kada zakon bude postojao da bi se postovao. Ovako ni jedan tim strucnjaka ne bi prodao projekat na kome je radio dve ili tri godine, vrsio testiranja i ulozio strasno puno truda i novca za sumu od 500e. Zasto? Jer ne moze da ga zastiti u praksi. Jer ovde moze da se registruje sve ne vezano za poreklo projekta, ako je pravi projekat uopste i obavezan ili je dovoljno samo par sema nacrtanih na salveti.

Pozz

"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #43 poslato: 03, 07, 2009, 16:36:06 posle podne »
A Kep, da nisi pitao Brucea kako stoji situacija sa pravljenjem vise istih brodova od jednog njegovog projekta?

Znaci npr. nas trojica kupimo cutting files za 1400eur i napravimo tri broda, te nas planovi izadju manje od 500eur po glavi,
kapiram da on nije odusevljen tim postupkom (ili ga mozda zabole?)
MPE

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #44 poslato: 03, 07, 2009, 16:46:29 posle podne »
zabole ga, mozes da radis koliko god hoces brodova sa tim projektom ... za koji ste vi zainteresovani ja sam pikirao atlantik 40 ... znaci jurim nesto sto ima glisersko korito i ima 11-14 metara ... naravno prvo projekat onda majstor onda 5 godina pravljenja kako stizu pare :)

@barba ne bih se bas slozio ... pokusaj da uradis nesto sto je neko patentirao oma ce te osude... tu su poostrili zakon  ide se na zakon o pirateriji...  inace za dobar prjekat zaista treba 3-4 godine ali pod uslovoim da iams papir i olovku ... prekookeansku brod se u sraf projektuje za manje od 6 meseci ... deplasmanac moze da se projektuje za 5-7 dana dobrog rada i da bude u sraf-var ali naravno treba poznavati rad na racunari i koje alate na racunaru koristiti , zato i mislim da kod nas nema jos uvek ljudi koji to mogu da rade...