Autor Tema: Proracuni brodova  (Pročitano 17135 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Proracuni brodova
« Odgovor #15 poslato: 01, 07, 2009, 14:51:36 posle podne »
Haha, uze mi google iz ruke  :good:
MPE

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Proracuni brodova
« Odgovor #16 poslato: 01, 07, 2009, 14:57:22 posle podne »
Da se niste malo udaljili od teme?   ???

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Proracuni brodova
« Odgovor #17 poslato: 01, 07, 2009, 14:59:06 posle podne »
I to si potpuno u pravu...
MPE

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Proracuni brodova
« Odgovor #18 poslato: 01, 07, 2009, 15:12:42 posle podne »
I to si potpuno u pravu...

 :good: :good:

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Proracuni brodova
« Odgovor #19 poslato: 01, 07, 2009, 15:31:09 posle podne »
Da se niste malo udaljili od teme?   ???

Sada vam je valjda jasno ,zasto sam hteo Zortera za porucnika.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Proracuni brodova
« Odgovor #20 poslato: 01, 07, 2009, 15:41:00 posle podne »
I to si potpuno u pravu...
  Odavno smo se udaljili od teme,jos u ponedeljak. :drinks: :pogranichnik:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #21 poslato: 01, 07, 2009, 16:14:05 posle podne »
I to si potpuno u pravu...
  Odavno smo se udaljili od teme,jos u ponedeljak. :drinks: :pogranichnik:

pocepao sam i napravio novu temu ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #22 poslato: 01, 07, 2009, 16:14:43 posle podne »
Ovo nisu njegovi brodovi, cak ni ne lice na ono sto on radi ili je radio, kazen ti tad je radio sam u marini centrala na dorcolu. sta je sad i sa kimradi to je drugo pitanje. jedino sam kod njega video sve proracune i projekte sa svim mogucim fazama i opterecenjima. A adnubius ore li ore to se slazem, samo podvlacim to nisu njegovi projekti. On je radio po necijem projektu kao sto i ti po Brus-om.

onda ga mozda treba konsultovati da vidimo sta ima , kao i da li moze da prati proces proizvodnje , a posto se radi o dosta novca mora padne neki ugovor...

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #23 poslato: 01, 07, 2009, 19:13:49 posle podne »
Kep,to sto kazes "..a u srbiji koliko ja znam nema niko ko moze da da procenu u  + - 5 % , znaci dam mu skicu broida i on mi kaze

"... ako uzmes 9,9 Yamahu  i postavis ga sa ovim trimmom sto je optimum sa ovim rasporedom opterecenja ici ce ti brod XZY km na sat i sa tom potrosnjom a ako stavis 15 konja  Evinrude dobijas XZY km na sat ali ovolika ti je onda potrosnja..."

e za ovu informaciju sam spreman da platim" je sasvim na mestu, ali u potpuno obrnutom smislu.Kada bi bilo ko od nas otisao sa SVOJOM skicom broda kod najpoznatijih svetskih proizvodjaca i postavio im navedena pitanja,oni bi se samo pogledali,uljudno nasmesili,i pozdravili bi vas.Pitanja te vrste se postavljaju proizvodjacu za plovila iz njegovog proizvodnog programa,a ne za plovila sa skice potencijalnog kupca.
Prema tome u Srbiji ima dobrih inzenjera brodogradnje,ali nema kupaca njihovih projekata,odnosno proizvoda.Kada bi vam vrsni inzenjer rekao da kompletan,napominjem kompletan projekat broda od 10-ak metara kosta od 2-5.000 Eur,da li bi mu neko to platio? Pa naravno da ne bi, i onda krece prica,ma sam cu ja to....i znamo kako se to zavrsava.
To je tek prva faza,a sta cemo sa izvodjenjm radova po projektu...to je tek posebna prica!
Dakle u Zemlji u kojoj nikad nije bilo sluha za nautiku bez obzira ko je na vlasti, u kojoj vecina pravih ljubitelja reka nikad nije imala  dovoljno novca za plovilo po njihovoj zelji,kada su improvizacije postale normalna pojava,jasno je da cemo i dalje vidjati raznorazna plovila koja ce kod vecine izazvati podsmeh i cudjenje.
I da zavrsim,ovde ima inzenjera, ali nema tehnicke kulture i sto je jos vaznije,PARA!  :)

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #24 poslato: 01, 07, 2009, 20:49:05 posle podne »
Sva problematika lezi u novcu i tu sve pocinje ali se i zavrsava!!!80% camaca se radi po principu "seci usi,krpi dupe" i kada neko cuje da za "glupost"kao sto je projekt treba da odvoji par hiljada eura uzme blok i olovku i eto projekta za cas!!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #25 poslato: 01, 07, 2009, 20:56:20 posle podne »
Prema tome u Srbiji ima dobrih inzenjera brodogradnje,ali nema kupaca njihovih projekata,odnosno proizvoda.Kada bi vam vrsni inzenjer rekao da kompletan,napominjem kompletan projekat broda od 10-ak metara kosta od 2-5.000 Eur,da li bi mu neko to platio? Pa naravno da ne bi, i onda krece prica,ma sam cu ja to....i znamo kako se to zavrsava.

ja se izvinjavam ali zasto bih dao nekome 2-5k evra ko je uradio 10 brodova u zivotu a ne bih te pare dao Brucu Robertsu koji ima 35.000 prodatih projekata?

opet mi Srbi hocemo od posla koji traje mesec dana dobrog rada da zivimo godinu dana... projekat broda mora za Srbiju da bude jeftiniji srazmerno primanjima u Srbiji ... znaci ne preko 1000 evra za brod od 10m, pa ne koristi materijal, lim, farbu i slicno , vec struju piratski program i znanje...

 ja se izvinjavam ali mislim da kada bi postojao neko ko u srbiji nudi :

1 projekat 500 evra (prodace ga za te pare gomili ljudi, ali mora da garantuje za ono sto kaze)
2 nadzor radova 500 evra (on daje garanciju posle majstora)

da bi se ubijao od posla...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #26 poslato: 01, 07, 2009, 21:01:36 posle podne »
Sva problematika lezi u novcu i tu sve pocinje ali se i zavrsava!!!80% camaca se radi po principu "seci usi,krpi dupe" i kada neko cuje da za "glupost"kao sto je projekt treba da odvoji par hiljada eura uzme blok i olovku i eto projekta za cas!!!

deda nije bas tako .... kada si kretao da radis svoj brod i da ti je neko dao projekat i GARANTOVA da za 500 evra koje ces dati za projekat neces da se zezas sa secenjem lima vec ces dobiti planove za CNC masinu, da ces znati tacne karakteristije plovila sa tvojim predvidjenim enterijerom, da ces znati kuda trebas da vuces kablove i sajle.... i pre nego sto zavaris prvi komad lima... mislim da bi se dobar deo ljudi predomislio...

pa na kraju krajeva dosta ljudi kupuje bruca robertsa i onda ga radi kod nasih nadri majstora...

bruce roberts od reicmo 8 metara bez CNC planova kosta oko 300 400 evra

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #27 poslato: 01, 07, 2009, 21:22:59 posle podne »
Sva problematika lezi u novcu i tu sve pocinje ali se i zavrsava!!!80% camaca se radi po principu "seci usi,krpi dupe" i kada neko cuje da za "glupost"kao sto je projekt treba da odvoji par hiljada eura uzme blok i olovku i eto projekta za cas!!!

deda nije bas tako .... kada si kretao da radis svoj brod i da ti je neko dao projekat i GARANTOVA da za 500 evra koje ces dati za projekat neces da se zezas sa secenjem lima vec ces dobiti planove za CNC masinu, da ces znati tacne karakteristije plovila sa tvojim predvidjenim enterijerom, da ces znati kuda trebas da vuces kablove i sajle.... i pre nego sto zavaris prvi komad lima... mislim da bi se dobar deo ljudi predomislio...

pa na kraju krajeva dosta ljudi kupuje bruca robertsa i onda ga radi kod nasih nadri majstora...

bruce roberts od reicmo 8 metara bez CNC planova kosta oko 300 400 evra
   Kap. koliko njih je spremno da izdvoji 500eura za "neke nacrte" kada za te pare moze da kupi lamperiju,brodski pod......!O tome ja pricam,o nasem mentalitetu da ustinemo gde god mozemo pa makar i na ustrb kvaliteta!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #28 poslato: 01, 07, 2009, 21:28:26 posle podne »
 Kap. koliko njih je spremno da izdvoji 500eura za "neke nacrte" kada za te pare moze da kupi lamperiju,brodski pod......!O tome ja pricam,o nasem mentalitetu da ustinemo gde god mozemo pa makar i na ustrb kvaliteta!!

znam ja to ali tako svi prodju sa prvim brodom koji grade sami, posle toga se debelo razmisle... cenu sam inace dao orijentaciono , kada bi se neki brodoinzinjer zainatio mogao bi za godinu dana da napravi 30 projekata i da zivi od prodaje istih, u tom slucaju bi mu se isplatilo da daje projekte za 100-500 evra za brodove od 6-15 metara ... to je uradio Bruce Roberts...

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Proracuni brodova
« Odgovor #29 poslato: 01, 07, 2009, 21:37:20 posle podne »
au kapetane ti se zaljubi u tog bruce-a
da je bar bruce lee :)