Autor Tema: Proracuni brodova  (Pročitano 17158 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Proracuni brodova
« poslato: 30, 06, 2009, 14:25:39 posle podne »
Samo da si ranije prihvatio poziv, ne bi se svadjao sa plicakom, zar ti nisu dosta panjevi :)  :lol: :diablo:[/color]

ma ja reko hocu kasnije jer obozavam da vozim , ali kada sam video potrosnju reko ne valja ...  moram priznati da me je vas brod odusevio, ima skoro sve sto bih zeleo :)

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Proracuni brodova
« Odgovor #1 poslato: 30, 06, 2009, 14:49:53 posle podne »
Prokleto musko. Zena zadovoljna, a on bi jos duzi!
 :taunt:
MPE

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Proracuni brodova
« Odgovor #2 poslato: 30, 06, 2009, 15:00:59 posle podne »
You're welcome  :sarcastic:
MPE

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Proracuni brodova
« Odgovor #3 poslato: 30, 06, 2009, 15:25:42 posle podne »
... ma samo da je pola metra duži...  :shout:

jebem mu kevu stalno fali , kako god da okrenes... ja cu pak ono sto sam ti rekao .. prvo cu osmislim enetrijer onda gledam koje korito trpi takav enterijer... znam da sam ga ugasio sada imamo dvoje dece a planiramo jos dvoje znaci dve decije sobe...

e i sve to da se uklopi u zeljenu brzinu krstarenja oko 60km na sat i ode cifra preko 100k evra  :sorry: :sorry: :sorry:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Proracuni brodova
« Odgovor #4 poslato: 30, 06, 2009, 15:45:19 posle podne »
Ako nemas da ih pljunes odmah, deluje da ces morati korak po korak. Pa sa svakim detetom vise i koji metar duzi brod :)

ideja je posto imamo ovaj brod da njega vozikamo narednih 3-5 godina pa cemo videti kako i sta dalje, a i emotivac sam ne mogu prodam brod :)

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Proracuni brodova
« Odgovor #5 poslato: 30, 06, 2009, 17:36:59 posle podne »
Narode,ja zavrsio sadasnji camac,cekam samo da ga teram na vodu,a ne mogu da prodam stari!!!Najzad sam morao i to da uradim ali mi je bilo izuzetno tesko.Ide moja "kadica" u Pancevo a ja samo sto neplacem!!Pocasno mesto u camcu ima slika moje "kadice" i ici ce u svaki sledeci camac! :shout:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
Proracuni brodova
« Odgovor #6 poslato: 30, 06, 2009, 18:43:03 posle podne »
Kako to da skoro svi traze duzi,a ne siri camac.Po meni je vaznija sirina,a ne duzina camca,i to sa stanovista komfora i bocne stabilnosti.Optimalna mera porodicnog krstasa za Savu i Dunav je duzina preko svega 9-9,5 m,sirina 3,2-3,4 m.(Malo sam van teme,ali necete mi zameriti.)Dakle,ne vazi onaj poznati odnos od 3:1,nego je nesto manji.Ovo se odnosi na porodicu sa 4 clana za visednevna krstarenja.Kep,zbog svojih planova,ti ces morati da trazis druge mere.Kao primer potpunog promasaja u ovim dimenzijama moze da posluzi jedan model naseg poznatog proizvodjaca koji je kabinas duzine oko 9 m i sirine 2,45 m! :victory:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Proracuni brodova
« Odgovor #7 poslato: 30, 06, 2009, 20:52:13 posle podne »
Kako to da skoro svi traze duzi,a ne siri camac.Po meni je vaznija sirina,a ne duzina camca,i to sa stanovista komfora i bocne stabilnosti.Optimalna mera porodicnog krstasa za Savu i Dunav je duzina preko svega 9-9,5 m,sirina 3,2-3,4 m.(Malo sam van teme,ali necete mi zameriti.)Dakle,ne vazi onaj poznati odnos od 3:1,nego je nesto manji.Ovo se odnosi na porodicu sa 4 clana za visednevna krstarenja.Kep,zbog svojih planova,ti ces morati da trazis druge mere.Kao primer potpunog promasaja u ovim dimenzijama moze da posluzi jedan model naseg poznatog proizvodjaca koji je kabinas duzine oko 9 m i sirine 2,45 m! :victory:

moza me niste razumeli "prema enterijeru cu traziti korito", a ako mislis na akvarijus slazem se.., takodje se slazem za odnos sirine i duzine za cetvoroclanu porodicu... dodatni clan dodatni metar (i odnos sirine i duzine se menja )

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
Proracuni brodova
« Odgovor #8 poslato: 30, 06, 2009, 20:59:48 posle podne »
Bas tako. :victory:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Proracuni brodova
« Odgovor #9 poslato: 01, 07, 2009, 02:52:42 pre podne »
sudeci po onome sto plovi nasim rekama bojim se da u Srbiji nema strucnjaka za brodogradnju...

strucnjak je onaj koji ti pokaze projekat koji nikada nije uradjen i kaze ako rasporedis tezinu ovako i stavis Yamahu od 25 konja na punom gasu sa tom i tom elisom ima da ide XYZ km na sat... sve ostalo je malcenje prazne slame i reklama...

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Proracuni brodova
« Odgovor #10 poslato: 01, 07, 2009, 09:04:47 pre podne »
sudeci po onome sto plovi nasim rekama bojim se da u Srbiji nema strucnjaka za brodogradnju...

strucnjak je onaj koji ti pokaze projekat koji nikada nije uradjen i kaze ako rasporedis tezinu ovako i stavis Yamahu od 25 konja na punom gasu sa tom i tom elisom ima da ide XYZ km na sat... sve ostalo je malcenje prazne slame i reklama...
      To je ,ipak,utopija moj Kapetane! :this:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Proracuni brodova
« Odgovor #11 poslato: 01, 07, 2009, 09:13:48 pre podne »
sudeci po onome sto plovi nasim rekama bojim se da u Srbiji nema strucnjaka za brodogradnju...

ima, samo oni rade za strane firme  :smile:

..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Proracuni brodova
« Odgovor #12 poslato: 01, 07, 2009, 09:25:07 pre podne »
 :good: :good: :good:
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Proracuni brodova
« Odgovor #13 poslato: 01, 07, 2009, 13:42:08 posle podne »
aj da se ukratko ponovim, kada sam majstoru pomenuo da je Bruce Roberts za projekat Atlantica 40 dao kao osnovu za korito 6 mm majstor mi je rekao
"..ma ne zna Brus Roberts, preteruje, dovoljno ti je 3mm, ako insistiras mozemo i 4mm ..." parafraziram ....

jedva sam se vratio od besa u beograd

Djena je za razliku od njega rekao da manje vise nije zainteresovan jer ima dosta narudzbina za svoj brod ali je ipak dao cifru za rad po projektu na cemu mu hvala ...

ja vec duze vreme svremena na vreme trazim progam koji ce moci da izracuna ono gore, ali i kada nadjem suvise mi je komplikovan da sednem i da ga naucim ... a u srbiji koliko ja znam nema niko ko moze da da procenu u  + - 5 % , znaci dam mu skicu broida i on mi kaze

"... ako uzmes 9,9 Yamahu  i postavis ga sa ovim trimmom sto je optimum sa ovim rasporedom opterecenja ici ce ti brod XZY km na sat i sa tom potrosnjom a ako stavis 15 konja  Evinrude dobijas XZY km na sat ali ovolika ti je onda potrosnja..." 

e za ovu informaciju sam spreman da platim


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Proracuni brodova
« Odgovor #14 poslato: 01, 07, 2009, 14:45:28 posle podne »
Covek se zove Zlatko SPEHAR i bio a mozda jos uvek asistent na Masinskom fakultetu. Pre par godina radio je brod za nekoga u Marina na Dorcolu. Naravno ceo projekat sa sve proracunima motora brzina i velicina elise,vodenim linijama pri razlicitim opterecenjima na laptop-u i Autocadu. On je bio najprofesionalniji koga sam upoznao, tada je imao i eks ugovor sa Kubotom. Nazalost telfeon nemam, ali ime je tu mislim da ga je moguce pronaci. Naravno i cena je bila adekvatna usluzi, naravno, ja tada nisam ni bio svestan koliko je to bilo bolje resenje.
Kap ako ga nadjes idemo na pice...

mushu ne znam bas za njega...

http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2001/04/02/srpski/R01040104.shtml

meni se cini da svi njihovi brodovi oru za medajlu... plus svi su im deplasmanci ...

http://www.danubiusmotorboats.co.rs/srLatn/modeli/monarch900.html