Autor Tema: Dihtung za vanbrodski Suzuki  (Pročitano 3169 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arnyman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Dihtung za vanbrodski Suzuki
« poslato: 19, 12, 2012, 15:56:06 posle podne »
Treba mi dihtung sa ovog linka
http://www.boats.net/parts/search/Suzuki/Outboard/1998/DT4/DRIVE%20SHAFT%20HOUSING/parts.html
stavka pod brojem 3.

Jel neko narucivao sa ovog sajta ili nekog drugog?
Moze li mi iko pomoci da dodjem nekako do tog djela ili ako neko ima stari da po njemu napravim novi ili da mi neko ocrta pa da mogu da ga napravim, bilo sta?

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Dihtung za vanbrodski Suzuki
« Odgovor #1 poslato: 19, 12, 2012, 22:45:59 posle podne »
 114

Ne znam koliko će ti pomoći, ali ja ći ti reći kako sam iscrtavao dihtunge ako nemaš original :


   - Poskidaš sve brezone koji štrče i lepo očistiš površinu na koju ide dihtung.
   - Nađeš klingerit odgovarajuće debljine i dovoljnih gabarita, dobro bi bilo da je ravan ( da nije bio urolan) ili ga dobro ispraviti.
   - Naći neku ravnu površinu koja se ne uvija i nema nikakvih oštećenja na koju postavljaš klingerit.
   - Očišćenu površinu motora za koju krojiš dihtung tanko namaži TOAT MAST ili neko ulje, i njome pritisneš klingerit da se mast ili ulje ocrta  kao pečat. Dalje ide skalpel i mirna ruka.
 
  Ako ti treba dihtung debljine 0,5 mm ja imam neko parče pa ako nemaš u blizini nigde, javi mi da ti pošaljem.

Drugi način za iscrtavanje dihtunga, ako su tanki materijali, je :
   - Suvu i očišćenu površinu pritisneš na dihtung i iscrtaš spoljnu konturu, isečeš skalpelom i onda okreneš i postaviš na potrebnu površinu,
     prišremiš otvore za par brezona i šrafovima pričvrstiš iskrojeni pripremak, pa polako prstima pritiskaj po klingeritu da se ocrta nalegajuća
     površina, ma kako da je složena. kada si siguran da si sve označio, skidaš i - skalpel.

Sličnu varijantu možeš kao šablon da iskrojiš od tanjeg kartona, pa ako je sve u redu - preneseš šablon na klingerit.

Baš sam te udavio.. k5...a još i moraš da budeš trezan flasica
Deda Zoran

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Dihtung za vanbrodski Suzuki
« Odgovor #2 poslato: 20, 12, 2012, 13:38:55 posle podne »
Ja sam ga pravio od HAMER papira (250-gramskog) i sa obe strane namazao crvenim silikonom za vise temperature. I dan danas radi bez problema. ok

Van mreže arnyman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: Dihtung za vanbrodski Suzuki
« Odgovor #3 poslato: 20, 12, 2012, 17:29:41 posle podne »
Ma nije ga problem napravit, tesko ga je ocrtat sa svim rupama, probali smo par puta.
Trebao bi mi barem orginalni crtez

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Dihtung za vanbrodski Suzuki
« Odgovor #4 poslato: 20, 12, 2012, 19:33:55 posle podne »
Jedini put (mani poznat) je ovaj sto ti je Zoran Marinkovic opisao. Skidaj brezone, namazi TOAT mast ili ulje pa preslikaj na karton i eto ti sablona za dihtung a posle ga pravi od cega hoces.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Dihtung za vanbrodski Suzuki
« Odgovor #5 poslato: 20, 12, 2012, 23:32:26 posle podne »
Daj bre uzmi karton i mazi toatnu mast na motor,pa valjda  ces uspeti,a ako ne uspes idi kod majstora pa mu plati.Pa ne ocekujes valjda da ti neko od nas to uradi.Ljudi ti dali savet a ti opet kukas.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže arnyman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: Dihtung za vanbrodski Suzuki
« Odgovor #6 poslato: 21, 12, 2012, 15:39:48 posle podne »
Daj bre uzmi karton i mazi toatnu mast na motor,pa valjda  ces uspeti,a ako ne uspes idi kod majstora pa mu plati.Pa ne ocekujes valjda da ti neko od nas to uradi.Ljudi ti dali savet a ti opet kukas.
Pa kod majstora sam i otisao, pa nije uspjeo, novi nemogu da nadjem, pa mi izgleda jedino preostaje da se sam pravim majstor.

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Dihtung za vanbrodski Suzuki
« Odgovor #7 poslato: 21, 12, 2012, 15:46:37 posle podne »
 yg

Pa kod majstora sam i otisao, pa nije uspjeo, novi nemogu da nadjem, pa mi izgleda jedino preostaje da se sam pravim majstor.

Ja bi na tvom mestu daleeeeeeko bežao od tog majstora.. tamburanje tamburanje 4587 , to je malo pipavo a njemu se ne radi... corka
Deda Zoran

Van mreže arnyman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: Dihtung za vanbrodski Suzuki
« Odgovor #8 poslato: 21, 12, 2012, 16:16:47 posle podne »
A odakle inace nabavljate djelove za Suzuki vanbrodske motore?

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Dihtung za vanbrodski Suzuki
« Odgovor #9 poslato: 21, 12, 2012, 18:38:08 posle podne »
 Iz Japana..  sajkaca  Taj dihtung jedino Poljo i Kapetan nemogu napraviti..  upavusi  Odakle si Druže ,možda ima neko iz tvog komšiluka ovdje?

Van mreže arnyman

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: Dihtung za vanbrodski Suzuki
« Odgovor #10 poslato: 22, 12, 2012, 09:29:49 pre podne »
Iz Herceg Novog. Znaci nema dobavljaca djelova za ove motore?

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Dihtung za vanbrodski Suzuki
« Odgovor #11 poslato: 22, 12, 2012, 12:33:10 posle podne »
Bio sam prije desetak god. u neki servis u Baošićima ili Djenovićima za Mercruzer...znam da su bili dobri majstori,probaj kod njih da riješiš..ako ne riješiš kod njih ,javi se da ti dam kontakt ljudi koji servisiraju sve od nautike..oni će ti riješiti problem sigurno,sve što nemogu popraviti majstori na primorju,kao krajnja opcija su oni... inače rade u Poodgorici...

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Dihtung za vanbrodski Suzuki
« Odgovor #12 poslato: 22, 12, 2012, 13:24:00 posle podne »
 114

Ovi u Novom Sadu drže SUZUKI motore, imaju servis.... eek  http://www.grubinmarine.rs/suzukidf899.html

Nazovi ih i pitaj 25648
Deda Zoran