Autor Tema: Zdravo, evo ja doveslo ...  (Pročitano 3914 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dule_sumadinac

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • oj moravo tija reko
Odg: Zdravo, evo ja doveslo ...
« Odgovor #15 poslato: 23, 12, 2012, 04:34:31 pre podne »
Dobro dosao!

Hajde javi mi se ti i ovaj jos jedan veslac da se organizujemo za ture za sledece leto!


Pozdrav!

Dule
oj moravo tija reko...

Van mreže zastupnik

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Zdravo, evo ja doveslo ...
« Odgovor #16 poslato: 23, 12, 2012, 10:11:51 pre podne »
Zdravo i hvala na dobrodošlici! Fino ste vi neko društvo-  robinsoni, putnici,  pecaroši, lađari, mornari, avanturisti, drugari. Vama u čast, evo danas ću  da skuvam riblju čorbu na Bezdanski način (mislim, reći ću ženi da skuva ako hoće). Dok budem srkao i gustirao, misliću na vas i leto koje dolazi ... od juče, dani su sve duži, što bi rekli u našim krajevima – januar, februar - itt nyár (januar februar i - eto leto). Pozdrav!!!

Van mreže moma-stosic222

  • Opaki rečni podnevni dremljivac
  • ***
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zdravo, evo ja doveslo ...
« Odgovor #17 poslato: 23, 12, 2012, 10:26:19 pre podne »
*

Gospodine zastupnik, dobar vam dan zelim ! 114

Ja sam takodje jedan od optimista slican vama. Znam i ja iz zivotnog iskustva da ce brzo doci leto ?! Ali i zima zna da se oduzi !? Pa vam zato predlazem da na forumu "na vodi", procitate neki od mojih dozivljaja sa vode, koje sam opisao u nekoliko tema. Prepoznacete ih. A zima uz riblju corbu i kuvanu rakiju, pa zatim u laganu setnju prtinom ... proci ce i doci ce april mesec, kada sam u srecnija vremena zapocinjao sezonu na vodi ... ! ok

Pozdrav 114
I bilo je i trajalo je. I svi bi da se ponovi, a ono traje i bez da se desi ... !

Van mreže BataC

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zdravo, evo ja doveslo ...
« Odgovor #18 poslato: 23, 12, 2012, 17:53:21 posle podne »
Dule odlican predlog,nadam se da sei Zastupnik slaze...

Van mreže zastupnik

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Zdravo, evo ja doveslo ...
« Odgovor #19 poslato: 23, 12, 2012, 19:38:56 posle podne »
Slažem se, kako da ne. Tim pre što sam pre neki dan gledao neku pecarošku emisiju o Uvcu, Kokinbrodu, lokalnim robinzonima, gde su prikazane lepote ovih jezera, što je Dule na ovom sajtu već pisao. Kontaktiraću vas obojicu, pa ćemo probati da sastavimo neku ekupu, plan, rutu ... ima pred nama dana za planiranje i maštanje.
Pozdrav.

Van mreže zastupnik

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Zdravo, evo ja doveslo ...
« Odgovor #20 poslato: 24, 12, 2012, 17:52:37 posle podne »
Zdravo Momo222, još pre nego što sam se "prijavio"*  na forum, pročitao sam dosta tvojih reportaža što me je dodatno i podstaklo na forumaško druženje. Tvoje iskustvo je dragoceno i budi siguran da ću ti se javljati za savet. Što se tiče Tise, pogledao sam (na maps.google) rutu od Zahonija i mislim da bi to moglo da bude vrlo interesantno ... provozaću u tom pravcu uskoro i autom, malo pogledati, pa staviti u "spisak želja".  Pozdrav!

* bolje da se sam prijavim nego da me neko otkuca

Van mreže moma-stosic222

  • Opaki rečni podnevni dremljivac
  • ***
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zdravo, evo ja doveslo ...
« Odgovor #21 poslato: 24, 12, 2012, 21:31:56 posle podne »
*
Zdravo gos-in zastupnik yg

Jednog leta, po nekoj nesnosnoj vrucini, iz Belorusije ( Minsk ) isli smo na god. odmor ja Ljilja i nas pas Malisa,"volvo"-om 440, a klima uredjaj nam nije radio. Pa kada smo videli Tisu, negde u gornjoj Madjarskoj, odmah smo svratili u hladovinu nekog starog hrasta, a pored same vode. Malisa je utrcao u Tisu, ja takodje za njim, a Ljilja nam je iz autu-frizidera izvadila hladnu pecenu kokosku i "Baltika-O" konzervu hladnog bezalkoholnog piva. I danas se secam tog uzitka. Medjutim hteo sam da vam ispricam ono sto smo videli, tu blizu nas, a kako se u Madjarskoj cuva riblji fond. Naime, dva starija gospodina, sa slamnatim sesirima, odmah tu nedaleko od nas su pecali na "dubinjaka". I dok smo mi rucali, jedan od njih je uhvatio lepog sarana od otprilike kilogram, ili mozda i jace. Ma ubio se za tiganj ! I dok ga je jedan od njih pazljivo skinuo sa udice, drugi je iz ranca izvadio lenjir i obojica su ga izmerili. Kad, vidim pustise ga u vodu. Valjda je za malo bio kraci no sto je dozvoljeno ?! I taj dogadjaj sam zapamtio i zamislio se ... koliko li ce jos vode nasim rekama u Srbiji proteci, da i mi u vecini ribolovaca "sazrimo" i da se tako ponasamo prema ulovljenoj ribi !? ok

Pozdrav 114
I bilo je i trajalo je. I svi bi da se ponovi, a ono traje i bez da se desi ... !

Van mreže zastupnik

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Zdravo, evo ja doveslo ...
« Odgovor #22 poslato: 09, 01, 2013, 13:37:44 posle podne »
Pozdrav  kanuisti, kajakaši, BatoC i Dule Šumadinac i ostali forumaši hi,
čekao sam da dođe 2013g pa da počnemo da se dogovaramo, da nebude da se dve godine dogovaramo za jedno veslanje.
Kao što na početku rekoh, veslač sam amater na malom čamčiću - kajaku, ali sa velikim planovima. Do sada sam bio potpuni individualac pa mi se svidela  ideja o nekom zajedničkom veslanju, regati ili slično. Koliko ja znam sa interneta, pored poznate internacionalne kajakaške dunavske regate, ide i Drinska, oko prvog maja. Kreće iz Višegrada pa Drinom do Save i do Beograda. Prošle godine sam planirao da se priključim toj grupi (mislim da su "Srpski veslači") ali mi termin nije odgovarao.
Čitajući reportaže koje ste vi pisali, rado bih se spustio Tamišom (sam ili u društvu, svejedno) a otišao bih i do Uvca ili nešto slično. Najradije sa grupom. E sad.
Termin mi odgovara skoro svaki, s tim što preferiram jun, jul i septembar (nemam radnih obaveza pa mogu kako hoću, odnosno, prilagodiću se vama koji ste verovatno više zauzeti od mene).
Opremu za višednevne izlete nemam, ali ću uz dobre savete da pokupujem ili pozajmim šta mi treba.
Lokaciju, vreme i trajanje “regate” prepuštam da odredite vi, iskusniji.
 
Volim što ste se javili i očekujem odgovore i dogovore.
Leti kajakaš a zimi surfer. Pozdrav.

(sa komunikacijama na forumu baš ne stojim najbolje, pa ću ovu poruku poslati obojici kao pp i staviti na forum, za svaki slučaj, možda ima još zainteresovanih)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Zdravo, evo ja doveslo ...
« Odgovor #23 poslato: 11, 01, 2013, 20:47:06 posle podne »
slobodno otvori novu temu , tako je najbolje jer ljudi pomisle da su pozdravi posto je tema o predstavljajnju pa moze da se desi da ne vide ...

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zdravo, evo ja doveslo ...
« Odgovor #24 poslato: 11, 01, 2013, 21:34:26 posle podne »
Ja dobih na mail pre neki dan ovo.
Dokument je u wordu a ovde prenosim samo tekst. Ko hoce neka se javi na pp pa mu mogu mailom proslediti ceo dokument posto ovde mogu samo tekst da prebacim:

На рекама Дрини и Сави од Новог Горажда до Босута у периоду од 27.04. до 05.05.2013. ''Српски веслачи ТИД-а'' организују 14. Меморијал Витомир Диздаревић–Адмирал Кук, Дринско-савску, међународну, спортско, рекреативно, туристичку кајак-кану и веслачку регату.                                                                                                                                                        Број учесника, због смештајних капацитета и компактности групе, је ограничен на 70 особа. Кампови су у непосредној близини угоститељских објеката и продавница за снабдевање. Располажу чесмом са хладном водом и тоалетом.                                                                             
Дрина је лепа, брза (6-10 км/час) зелена и хладна река. Дрином весламо кроз три језера дужине око 100 км. Сава је спора (3-4 км/час) и широка (>250m). 
У појединим местима (Вишеград, Перућац, Мали Зворник, Павловића Ћуприја) могућ је боравак у хотелу или приватном смештају.   
Регата креће из Новог Горажда – Република Српска, Босна и Херцеговина а испред бране на Перућцу прелази у Републику Србију. Затим до ушћа у Саву Дрина је погранична река и њена лева обала припада Републици Српској, на чију територију је забрањен излазак без редовне царинске и пасошке контроле. Због прибављања дозвола за одржавање регате властима Републике Србије и Босне и Херцеговине - Републике Српске учесници су дужни да своје пријаве са личним подацима доставе организатору најкасније 8 дан пре старта регате. Котизација за  домаће учеснике којом се покривају трошкови организације и припреме износи 10€ у динарској противредности.                                                                                       
Исхрана је индивидуална. Учесници морају да поседују шатор, врећу за спавање, ћебад, прикладну гардеробу (кишне кабанице, капе), обућу и самоспас (прслук за спасавање). Сваки учесник треба да има колица за превоз чамаца.   
Организатор возилом и приколицом за чамце прати регату.                                     
Пратња регате путничким возилом са сопственим возачем је дозвољена.
За улаз у БиХ сопственим возилом потребан је зелени картон.
До кампова је могућ прилаз аутомобилом. До кампа у Старом броду у случају кише се препоручује да се возила оставе на 2 км. oд кампа на тврдом насутом путу.
Сваки учесник треба да поседује полису животног осигурања.
Сваки учесник пре старта потписује изјаву на матерњем језику: да познаје вештину пливања, да нема здравствених проблема, да неће веслати под дејством алкохола или психоактивних супстанци, да учествује на Регати о свом трошку и на сопствени ризик, да поседује полису животног осигурања, да поседује самоспас и да ће га користити, да чамац који користи поседује ваздушне коморе, да ће весло имати везано за чамац, да ће се кретати у групи и да ће се придржавати инструкција организатора Регате.
Пре старта се одређују вође националних група преко којих ће организатори остваривати комуникацију.
Пре старта се обавља технички састанак учесника и организатора, на коме сви учесници добијају мапу река, програм дешавања, мајицу и налепницу регате.
Учесници регате се могу прикључити на успутним етапама, а такође могу се искључити пре циља у договору са организатором.                                                                             
Превоз на старт је индивидуалан. Постоји редовна аутобуска линија Београд – Вишеград – Ново Горажде.
Пред границом са БиХ свако возило плаћа таксу за пролазак кроз национални парк у износу 50 динара/ауто.
Скуп учесника је у Новом Горажду, код моста у суботу 27.04.2013. године  до 19:00. Постављање кампа, вода, тоалет.

дан            датум                      старт                      циљ           обала   км.
с.     27.04. до 19:00               Долазак на старт                              лева   
н.      28.04. до 09:00 старт    Ново Горажде (РС)     Вишеград (РС)           лева           33
п.     29.04. до 09:30               Вишеград (РС)     Стари Брод (РС)   десна   17
у.     30.04. до 09:30               Стари Брод (РС)     Перућац (СРБ)           десна   37
с.     01.05. до 09:00               Перућац (СРБ)     Лоњин (СРБ)           десна   70
ч.     02.05. до 10:00               Лаоњин (СРБ)             Мали Зворник (СРБ)   десна   31
п.     03.05. до 10:00               Мали Зворник (СРБ)  ПавловићаЋуприја    десна   60
с.     04.05. до 10:00               Павловића Ћуприја     Босут (СРБ)           лева           30
н.     05.05.                       Босут (СРБ)             Повратак кући      
                           
Ново Горажде: 27.04. до 19:00 часова долазак и ноћење код моста. Посета локалних власти.
У недељу 28.04. до 09:00 заједнички старт регате. Веслање Вишеградским језером. Испред Вишегрсада преношење чамаца пре хидроцентрале.

Вишеград: 28.04. Камп код Спортског центра (спортска хала и фудбалски терен). Тоалет, вода и тушеви. Посета локалних власти Вишеграда. Од кампа до реке Дрине 500 м.

Стари Брод: Уређен камп у етно стилу са рестораном. Тоалети и вода. У близини нема продавнице.

Перућац: После граничне контроле излазак на десну обалу пре бране испред хотела ''Језеро''. Постављање шатора изнад хотела или у кампу који се плаћа, код ресторана ''Врело''. Тоалети и вода у хотелу. Могуће ноћење у хотелу ''Језеро'' или ''Врело'' >2км. Сутрадан, до места где се спуштају чамци испод хидро-електране 1,5 км.

Лоњин: НОВИ КАМП!!! је на приватном простору, на острву или обали 5 км. низводно од Љубовије. Тоалет и вода. У близини нема продавница нити ресторана. Могућ индивидуални поподневни излет до манастира Соко Град удаљеног 8 км. од Лоњина.

Мали Зворник: Преношење чамаца пре Малог Зворника. У случају да има заинтересованих, могућа посета најстаријој хидро-електрани у Србији или подземном граду Карађорђевића, где нас дочекују представници Туристичке организације општине и рибочуварске службе. Камп је у граду на фудбалском стадиону, тоалет, топли туш, где предност имају жене.                                                                                                               

Павловића Ћуприја: Ресторан са добром кухињом, вода и тоалет. Излет до етно села у организацији Туристичке организације Богатић. До продавнице 600 м.                                                                                                                               

Босут: Весла се 15 км. Реком Савом и излаз на леву обалу у бетонски канал ушћа реке Босут. До продавнице 300 м.
Друга варијанта је да се од ушћа у Саву весла узводно 5 км. и изађе на леву обалу код моста, на територију Републике Србије.

Пријаве и остали детаљи код организатора Регате.

Организатори Регате
Српски Веслачи ТИД-а
Савеза бораца 50а, 11223 Бели поток, Србија
+381 11 3907 123
+381 63 276 638
www.srpski-veslaci.org.rs




Van mreže zastupnik

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Zdravo, evo ja doveslo ...
« Odgovor #25 poslato: 21, 01, 2013, 14:21:57 posle podne »
Zdravo, obaveštavam vas da je pokrenuta nova tema “Kajakaške/kanu  regate 2013
 na http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,11323.0.html pa izvolite.
Pozdrav!!!  hi