Nautika opšta... > GPS

Laptop u kabini

(1/3) > >>

Dule:
Znam... i ja se stalno igram žicama.
Zar ne bi bilo bolje uzeli neki neki notebook, odvojiti monitor i prikopčati ga na jednosmernu struju sa akumulatora da bi se izbegao pretvarač koji uglavnom radi samo zbog tog računara?

IKA:
Pa nebudi cicija,otkrij nam način

Kapetan:

--- Citat: Dule  10, 12, 2012, 23:32:54 posle podne ---Znam... i ja se stalno igram žicama.
Zar ne bi bilo bolje uzeli neki neki notebook, odvojiti monitor i prikopčati ga na jednosmernu struju sa akumulatora da bi se izbegao pretvarač koji uglavnom radi samo zbog tog računara?

--- Kraj citata ---

mi jako cesto gresimo i ne znajuci da resenja postoje ...

Akumulator je 12 V , laptopi su od 15-22 volta ... znaci trebamo da podignemo malo napon .... u 99% slucajeva mi stavljamo pretvarac sa 12 na 220 pa onda ukljucimo laptop sto je jako glupo ....

potrebno je sa 12V podici napon na recimo 19V na koliko vam radi laptop ... za to postoje uredjaji i nisu skupi ...

http://www.gusari.com/Univerzalni-adapter-za-notebook-LV-LS-CR90AA-90W-81324.aspx

Kapetan:

--- Citat: Dule  10, 12, 2012, 23:50:59 posle podne ---Ne verujem da je Pera pogresio.
On je ugradjivao sta mu se kaže. A možda je tako i najbolje... mada je PC veliki potrošač kada je u pitanju brod. Osim ako se ne koristi samo dok motor radi.

--- Kraj citata ---

pa ne znam sta znaci veliki potrosac... moj stari lapoto koji je ala je imao maximalnu potrosnju od 4.9 ampera i to kada reze disc , vrti 3 hard disca prikljucena externo , pusta film sa pojacanim tonom na maximum i torentuje preko 3g konekcije ...

racunaj da ti laptop u normalnim uslovima rada vuce do 3 ampera...

IKA:
Jesi li siguran ,kapetane u tu računicu.Koliko znam na lap topu samo monitor vuče 3A

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju