Autor Tema: HONDA BF20 -> SA RUČICE NA KOMANDE  (Pročitano 20746 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dalibor

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 377
  • Pol: Muškarac
    • Ime broda:Anja
  • Marina: Lepi Mika
  • Veličina: 9m
Odg: HONDA BF20 -> SA RUČICE NA KOMANDE
« Odgovor #15 poslato: 04, 01, 2013, 08:28:37 pre podne »
Proko spusti se u bilo koju marinu ili kod Nese honde u VišnjiČkom rukavcu.
Najbolje je da vidiš lepo na licu mesta, prekopiras,slikas i napravis nosač od prohroma a kitove za kačenje poručiš preko Motomarine.
Sve zajedno ne bi trebalo da te košta više od 200e. Komande ,sajle,i adapter.Poslaću ti na pp tel čoveka za adapter original hondin pa se dogovorite.
Život je jedan a Dunav večan

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: HONDA BF20 -> SA RUČICE NA KOMANDE
« Odgovor #16 poslato: 04, 01, 2013, 12:05:31 posle podne »
Povezivao sam komande na cetvorotaktnu Yamahu 15 KS,komplet polugica sam platio 250 evra.Tesko je odoka napraviti polugice,a problematicna je i duzina svake poluge,jer mora da se podudara sa duzinom hoda na rucici od daljinske komande,tj kada poluga na daljinskoj komandi klikne da je ubacen u brzinu,tada i poluga na motoru mora da uzubi,sto nije ni malo jednostavno,jer ako to ne potrefis,stradace menjac.
Sauh na motorima sa daljinskom komandom je elektromagnetni,tako da i njega moras nabudziti na neku sajlu,ili stalno trcati od motora do komande(dodaj gas na komandi,povuci sauh na motoru,upali motor,smanji gas na komandi,spusti sauh na motoru),takodje i alnaser je potreban,jer je nezgodno preskakati preko stvari ili pomerati putnike,da bi upalio motor,pa trcati do komande i regulisati gas,takodje ako se motor ugasi prilikom uparkiravanja,nezgodno je da predjes da ga upalis,pa se vratis nazad,a voda te odnese u medjuvremenu.
Takodje,na motorima na daljinske komande,kada se poveze sajla za volan,u onoj cevi koja se nalazi na motoru(kroz koju prolazi sajla),nalazi se gumica i plasticna navrtka,koji sprecavaju stvaranje vibracija i ulazak prljavstine,sto ti na tvom motoru nemas niti mozes posebno da kupis.Te vibracije(zveckanje) su me strahovito nervirale jer su se cule glasnije od motora.
Mislim da je jeftinija varijanta da prodas taj motor i kupis ono sto zelis,nego da to sve majstorises,jer to nikada nece besprekorno funkcionisati kao fabricko.

Van mreže proka_sm

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: HONDA BF20 -> SA RUČICE NA KOMANDE
« Odgovor #17 poslato: 04, 01, 2013, 23:01:21 posle podne »
Uf sta sad napisati...

//Prvo da odgovorim IKI...

Komande definitivno mogu da se montiraju na taj model. Zvao sam Hondin servis i rekli su mi da KIT za kačenje sajli košta oko 150eura!
IKO Pa ne misliš valda da je Honda 2008 godine izbacila "jednonamenski" motor na koji je nemoguće montirati daljinske komande  eek ...
MOZDA I JA SAD NISAM U PRAVU ALI OVAJ MODEL IMA MOGUĆNOST. E SAD TO ŠTO JA MORAM DA KRADEM LOVU OD PLATE 3 MESECA ZA PAR TIH POLUGICA TO  JE DRUGA PRIČA... (Da nije tako nebi ove teme ni bilo)

//Dalibore, hvalana pomoći i na savetu. Silaženje do te marine iskljucujem ali cu se prosetati po mojoj marini da vidim ima li neka ista... (iz Sremske Mitrovice sam)

>>>Inace nasao sam u međuvremenu kutiju sa ručicom NOVA HONDINA KOMANDA ZA 40 €.
(Znam sad mi nećete verovati da je nova za te pare ali je istina)
Kupio sam je danas u Holandskim oglasima.
Platio sam preko interneta i poslace je covek na adresu mom prijatelju u Roterdam.
Stize mi u Srbiju u Februaru.  jh
Ostaju mi samo sajle i taj famozni KIT...
Dačo, te sajle nemaju spoljne nosače, sve je ispod kape. Pogledaću po marini ako neko ima isti motor, platiću čoveku pivo da uslikam par slika, pa ako treba povesti i nekog metalostrugara da to sve iskopira...

Na kraju posta ću poslati i sliku komande koja je plaćena 40€ (kod nas ista -nova košta 180€)

//kemppi to za polugica si u pravu a sto se tiče sauga samo prvo paljenje ga koristim... palenje je takodje mali problem al od alnasera sam za sada odustao...
A što se tiče te sajle kod mene je takav polozaj da je neću proturati kroz motor nego ce samo sa strane biti zakačena za klin na motoru i normalno ga pomerati  levo desno. u svakom slučaju ako budem kupio original kit nebi trebalo da bude razlike... Motor inace radi ko sat bukvalno se ne čuje...

Evo vam slike komandi za 40€ (bila je jedna za 35 -bez prekidača za trim i ta je bila polovna)
pa vi sad vidite kako nas deru u Srbiji ko god stigne...

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: HONDA BF20 -> SA RUČICE NA KOMANDE
« Odgovor #18 poslato: 14, 06, 2014, 23:22:17 posle podne »
Jeli ti spoji ovu hondu na daljinske komande...imam isti problem a nedam 150 eura za taj kit...jos mi kazu ceka se xy dana....ili netko ima sliku na sta taj kit liči

Van mreže Vladetic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Psara 500
  • Brod tip: Istra
  • Marina: Dorćol
  • Veličina: 5
Odg: HONDA BF20 -> SA RUČICE NA KOMANDE
« Odgovor #19 poslato: 11, 05, 2018, 15:00:43 posle podne »
Jel postoji resenje za ovaj problem :)
Isto sam uzeo Hondu 20 i hteo bi ručku da zamenim komandama.. Volan sa sajlama imam na Pasari, ali komanda gasa trenutno nema nigde na oglasima.. I kad je ima oko 200e je polovna..


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: HONDA BF20 -> SA RUČICE NA KOMANDE
« Odgovor #20 poslato: 12, 05, 2018, 07:40:05 pre podne »
У начелу, не би требало да буде велик проблем да направите сајлу гаса.
Оно што морате то је да пронађете оригиналан завршетак за сајлу. Не знам како се то стручно зове али то је део којим се сајла повезује с мотором. Он је специфичан за мотор који имате, у овом случају за хонду.
На другом крају, поставите прикључак којим ћете сајлу повезати с командом гаса и мењача.
Што се тиче саме сајле, и повезивања тих крајева, то вам може направити нека радионица - у Београду их има неколико (не знам из ког сте места али и ако нисте из Београда, сигурно ту где сте постоје радионице у којима се праве сајле за кочнице и сличне намене).
И то сигурно не би коштало толико много колико сте видели у огласима. Ја сам у Београду неколико пута мењао моторе и са њима и сајле и колико се сећам, за пар сајли сам плаћао много мање од поменуте цифре.

Van mreže Vladetic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Psara 500
  • Brod tip: Istra
  • Marina: Dorćol
  • Veličina: 5
Odg: HONDA BF20 -> SA RUČICE NA KOMANDE
« Odgovor #21 poslato: 22, 05, 2018, 10:30:34 pre podne »
Hvala puno!
Iz beograda sam, pa ako znate nekog ko bi to mogao da napravi, bilo bi dobro.. a meni sledi pronalazak povoljnije komande gasa.
na pasari već imam volan i sajle, valjda ce da posluze

Van mreže zica

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
Odg: HONDA BF20 -> SA RUČICE NA KOMANDE
« Odgovor #22 poslato: 22, 05, 2018, 11:58:27 pre podne »
Hvala puno!
Iz beograda sam, pa ako znate nekog ko bi to mogao da napravi, bilo bi dobro.. a meni sledi pronalazak povoljnije komande gasa.
na pasari već imam volan i sajle, valjda ce da posluze
U marino Stenka Steva mornar ima jednoručnu komandu.pozdrav-