Autor Tema: RIB camci  (Pročitano 7243 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

delfin

  • Gost
RIB camci
« poslato: 28, 06, 2009, 20:50:06 posle podne »
Moj prvi post na Forumu . Na pocetku pozdrav svima  iz Makedonije . Upoznao sam u Ohridu prijatelja koji me ja prakticno uverio kako je mogice da za samo 2 minuta moze da spusti u jezero ili postavi nazad na prikolicu svoj RIB camac za motorom 25 Konja. Cetvoroclana smo porodica ,potreban mi ja ovakav camac kako bi lakse i bez problema sam manipulisao njime . Molim vas kao iskusne 1. misljenje 2. potrebne informacije o RIB camcima ,moze i linkovi 3. svaka informacinja o ponudi polovnog RIB camca je dobrodosla .Hvala vam i prijatno leto! 

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: RIB camci
« Odgovor #1 poslato: 28, 06, 2009, 22:16:43 posle podne »
Svaki čamac sa dobrom prikolicom može brzo i lako da se spusti i digne iz vode. Pogotovo ako postoji dobar navoz/rampa za spuštanje čamaca.
Ja to redovno radim na Dunavu, gde je struja i jaka i brza, a na jezeru, gde struje praktično nema, to je igrarija! :good:

RIB je dobra stvar, ali s obzirom da imaš 4-članu porodicu, treba uzeti i druge aspekte u obzir.
Osnovno je kako nameravate da koristite čamac i gde. Ako je samo za jezero i/ili reku i samo za dnevne izlete, onda je RIB stvarno optimalno rešenje.
Ako ostajete duže navodi, onda bi morala neka kabinica, WC i koješta još. U tom slučaju je bolje gledati neki plastični gliser sa kabinom.

Što se polovnjaka tiče, pogledaj u berzu, ovde na sajtu, ili u berzu sajta "Na vodi"
Mada, ovde u Srbiji postoji odnedavno jedan novi proizvođač RIB-ova, Advance Boats, rade lepe,dobre i kvalitetne RIB-ove po povoljnim cenama.
Vredi i to pogledati.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: RIB camci
« Odgovor #2 poslato: 28, 06, 2009, 22:19:28 posle podne »
Moj prvi post na Forumu . Na pocetku pozdrav svima  iz Makedonije . Upoznao sam u Ohridu prijatelja koji me ja prakticno uverio kako je mogice da za samo 2 minuta moze da spusti u jezero ili postavi nazad na prikolicu svoj RIB camac za motorom 25 Konja. Cetvoroclana smo porodica ,potreban mi ja ovakav camac kako bi lakse i bez problema sam manipulisao njime . Molim vas kao iskusne 1. misljenje 2. potrebne informacije o RIB camcima ,moze i linkovi 3. svaka informacinja o ponudi polovnog RIB camca je dobrodosla .Hvala vam i prijatno leto! 

moze i brze ako moze prikolica da ostane na spustu :) salim se naravno, kao vlasnik jednog RIB-a doduse malog odmah da ti kazem da su prava stvar za izlete, cene su razne kod nas mozes da kupis nov rib sa Hondom od 50 konja za oko 10.000 evra , laki su za odrzavanje i izuzetno plovni, moj ti je pak savet da kupis polivan strani dok se ovi nasi ne pokazu kao dobri , jos uvek ih je jako malo na trzistu...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: RIB camci
« Odgovor #3 poslato: 28, 06, 2009, 22:57:22 posle podne »
To za uvoz/izvoz je malo teško, ne poznajemo propise koji važe u Makedoniji.
Što se tiče polovnjaka, obavezno pogledaj i Maestralove RIB-ove, modele 50F i 80F. To su dobri i provereni čamci, već dugo u produkciji, a cene su im ipak daleko ispod Zodiaka ili neke druge velike svetske marke.
Maestral proizvodi RIS Sportnautik iz Gradačca, BIH.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: RIB camci
« Odgovor #4 poslato: 28, 06, 2009, 23:11:32 posle podne »
Evo ti dobra kombinacija.

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=956.0

Motor je skoro nov (manje od 50 sati rada), camac dobar, a prikolica uz male dorade odlicna mada se moze i ovakva koristiti.
Pozzz

Van mreže igogitar

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
Odg: RIB camci
« Odgovor #5 poslato: 29, 06, 2009, 03:27:04 pre podne »
Evo ti dobra kombinacija.

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=956.0

Motor je skoro nov (manje od 50 sati rada), camac dobar, a prikolica uz male dorade odlicna mada se moze i ovakva koristiti.
Pozzz

Ali to nije RIB  :nono:
...Pa se snađi, svoju lađu nađi
il’ potoni, Bože me sakloni
međ’ zvezdama virova je mnogo
sve bih ade zagrliti mog’o...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: RIB camci
« Odgovor #6 poslato: 29, 06, 2009, 09:06:35 pre podne »
Evo ti dobra kombinacija.

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=956.0

Motor je skoro nov (manje od 50 sati rada), camac dobar, a prikolica uz male dorade odlicna mada se moze i ovakva koristiti.
Pozzz

Ali to nije RIB  :nono:

Nisam znao da hoces iskljucivo RIB, mislio sam da trazis bilo koji gumenjak. :sorry: