Autor Tema: Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere  (Pročitano 12524 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TC47

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere
« poslato: 01, 11, 2012, 16:01:01 posle podne »
Razmisljao sam da zavrsim na Vojnoj Akademiji kurs za skipera (Yachtmaster 100BT) pa me interesuje da li neko ima iskustva sa njima i da li mi se isplati da dajem 40 000 din.
Oni izdaju "Bureau Veritas" setifikate i zanima me koliko je to priznato u inostranstvu (tj. da li bih bez problema u nekoj buducnosti mogao da rentiram jedrilicu,brod....u Grckoj,Malti npr.)
Ako neko ima neki bolji predlog bio bih veoma zahvalan na sugestijama od nekog iskusnijeg.
Pozdrav

Van mreže TC47

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
Odg: Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere
« Odgovor #1 poslato: 01, 11, 2012, 19:12:07 posle podne »
Znaci ovo na Vojnoj Akademiji i nije nesto ???

Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere
« Odgovor #2 poslato: 02, 11, 2012, 03:06:36 pre podne »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere
« Odgovor #3 poslato: 02, 11, 2012, 09:29:47 pre podne »
JK Lamar 5 novembra krece sa novom skolom , raspitaj se tu ....

MSC i Vojna skola daju sertifiktae koji su priznati u celoj Srbiij tako da mozes da vozis jedrilice od 20 metara po Dunavu , ali cim predjes granicu pozdravi se sa tim diplomamam i sertifikatima ... niko ih ne priznaje... a ne priznaje ih niko jer svi znaju da mozes da dobijes sertifikat da vozis brod od 100 BRT-a a da vodu ne vidis.... tuzno ali istinito ...

moj ti je savet izuci ovo u Lamaru ( http://www.lamar.rs/jesenji-teorijski-kurs-jedrenja-i-upravljanja-krstasima/#more-531 )

a na prolece se vec organizuje grupa ljudi koja ide na polaganje za RYA licencu koja je priznata u celom svetu , ta licenca nije Lamarova ali te u Srbiji jedino Lamar moze pripremiti za tako nesto ... cena RYA je 180 funti , a celo zezanja po Grckoj ce izaci jos 200 evra ...

sto se najma u Grckoj tice da li ti treba licenca veliko je pitanje ... para vrti gde burgija nece...

Van mreže TC47

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
Odg: Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere
« Odgovor #4 poslato: 02, 11, 2012, 11:27:50 pre podne »
Hvala puno na odgovorima.
Yvacu Lamar da se malo raspitam

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere
« Odgovor #5 poslato: 02, 11, 2012, 18:41:40 posle podne »
E neka si mu reko  lol
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere
« Odgovor #6 poslato: 02, 11, 2012, 21:50:57 posle podne »
dule ako se ne varam u medjunarodnom pravu ne postoje Diplome, postoje certifikati ... doduse kod nas su se ti relikti komunizma odrzali ...

ta devojka sto je prosla 12.000 km nije bas zdrava, kada nije izvadila RYA za 180 funti a platila domacu za 400 evra...

ako mozes daj mi neki link gde pise da domace dozvole vaze, mislim na 100brt...


Lamar iz tog razloga koji si naveo ne zeli da dovodi u zabludu clanove, i zato ne izdaje certifikate niti pokusava da drzavne certifikte da prikazuje kao validne ... sa Lamarovim kursom mozes da polazes za RYA licencu koja je priznata svugde u svetu ...


imamo mi par ljudi koji su polozili taj MSC pa dosli u lamar kad su shvatili koliko znaju ...

MSC i kapetanija u sprezi daju dozvolu da upravljate brodovima od 100 BRT-a , za tu dozvolu vam uopste nije potrebno da ste IKADA u zivotu prisli vodi ... eto koliko vrede te dozvole... 

eno Lamar je sada dao teorijski kurs za 190 evra plus prakticni kurs za 200 evra .. reci mi gde mozes da odes na more za 200 evra i da jedris 10 dana ? a koliko ce se nauciti u MSC-u , Vojsci ili Lamaru mogu da kazu samo oni koji jedre...

da li MSC i Vojska imaju i jedan brod ? nemaju bre ... lamar ima 7-8 ... zasto nemaju?  zato sto misle da se diploma dobija na kopnu .. e Srbijo ...

zato nam niko i ne priznaje diplomu...




Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere
« Odgovor #7 poslato: 02, 11, 2012, 21:53:18 posle podne »
U medjunarodnim vodama ti netreba nikakva dozvola.
A to da li ces moci da iznajmis yahticu ili ne ne zavisi od propisa vec od dobre volje vlasnika koji moze dati ili ne dati plovilo nekom sa nasom dozvolom.

tacno jedino ako vlasnik hoce da se zeza ... cim iznajmi jahtu nekome ko nema diplomu gubi osiguranje u slucaju havarije ... ja ne znam grka koji bi to dozvolio ... zbog toga i postoji najam skippera u grckoj i svugde drugde ... Vlada, Vega sailing  i Nemo nasi clanovi zive od toga...

skiper po danu kosta oko 100 evra zavisno od zemlje i broda...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere
« Odgovor #8 poslato: 03, 11, 2012, 09:51:16 pre podne »
Dule gresis... evo ti na brzinu spisak ...
Lamar organizuje praksu na brodu to jest  teorijski  i prakticni kurs u trajanju od 10 dana
MSC od strucnjaka ima samo Soleta ako se ne varam a on radi i za vojsku...
Ako prejedris 1000 km znaces i cunom da se vezes :)



U jedno sam siguran, predavac u MSC_u je neko ko je napisao vise knjiga o brodovima, ima praksu na vojnim brodovima i u bivsoj Jugoslovenskoj mornarici a radi i kao predavac na Vojnoj akademiji. Dakle, kurs koji on održi i potpiše je mnogo validniji od kursa koji će održati jedrilicar ma kako on iskusan bio na regatama ili jedrenju preko mora. Velika je to razlika.

Ovde mislis na Soleta .... jeste iskusan ali ne postoji regata na kojoj nismo odrali vojsku... Ujedno Laza je kapetan duge plovidbe sa mnogo vecim iskustvom od Soleta... pitaj slobodno Soleta kada ga vidis .... Sole je svestan sta radi , i nije ponosan na to ... ali mora da zaradi za koru hleba...


A sto se polaganja tiče... pa ne vidim ni jedan razlog da polažem pred stranom komisijom.
ti bese ne vozis auto domace proizvodnje ? nemas TV domace proizvodnje ? nemas brod domace proizvodnje ? .... ja jesam patriota ali samo za stvari koje su u ovoj zemji pozitivne a ne za neprofesionalnost , mito i korupciju ... a domace licence su manje vise to ...

Nasa dozvola vazi kao što važi i bilo čija.
Uostalom, lako je proveriti.
eno ja ostavih link za Hrvatsku koji direktno govori da nisi u pravu ... daj mi link neke zemlje na mediteranu koji me opovrgava ?
daj mi medjuanordni link koji kaze da su nase dozvole priznate ???


Ima tu i ono da MSC organizovano izvodi na polaganje u kapetaniji a Lanmar ne... ostavlja na volju gde ćes i kako se snaći da polažes.
da ... stim da lamar NE ZELI da ima ikakve veze sa domacim licencama i sertifikatima... pitaj Soleta slobodno pozvao si se na njega ...

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere
« Odgovor #9 poslato: 03, 11, 2012, 10:27:18 pre podne »
KO JE  MENE IZBACIO IZ TEME?

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere
« Odgovor #10 poslato: 03, 11, 2012, 10:37:00 pre podne »
Zastitnik Lamara  sail nosilac kanadskog sertifikata  m4 i legalista znaci!
Odo ja na dunav da vezbam za skipera fali mi jos koji kilometar da ispunim hiljadarku za ovu godinu oops

Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere
« Odgovor #11 poslato: 03, 11, 2012, 11:23:26 pre podne »
Dule, nije Lanmar već Lamar a što se tiče praktičnog jedrenja koje je MSC organizovao na moru(ne znam ko je bio skiper) par ljudi koje poznajem kažu
da nisu ni isplovili a o tome da nešto nauče nema pojma

Van mreže TC47

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
Odg: Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere
« Odgovor #12 poslato: 03, 11, 2012, 16:46:44 posle podne »
Jako sam zbunjen  jh

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere
« Odgovor #13 poslato: 03, 11, 2012, 17:25:41 posle podne »
Potpisujem sve sto je Dule rekao,a na koncu,sto se tice znanja,to ni jedan kurs ne moze da Vam pokloni.Kurs je samo smernica kumulativnog znanja,a da se dodje do samopouzdanja skipera,treba da protekne dosta vode ispod krme,u raznim mogucim i nemogucim situacijama.Znaci,kurs i dozvola su samo prvi korak za onoga ko zeli da postane pravi,u punom smislu te reci, skiper.Neko jednom rece ''ko ima dobru guzicu i stolicu,moze da zavrsi svaki fakultet'' ,e sad,da li to znaci da je odmah ekspert u svom poslu,ili je zavrsio faks [citaj kurs] samo zbog diplome  sha .Ovi drugi su u vecini,nazalost,i voze nas,gde god da se okrenemo  lol
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Dozvola i medjunarodni sertifikati za skipere
« Odgovor #14 poslato: 03, 11, 2012, 17:28:25 posle podne »
I da,ko ne priznaje pecat R.Srbije,ne priznaje ni Srbiju,tako da Kep nije u pravu,sory  sajkaca
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala