Autor Tema: podvodni ribolov na murinu i hobotnicu  (Pročitano 9789 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

kacintata

  • Gost
podvodni ribolov na murinu i hobotnicu
« poslato: 26, 06, 2009, 20:23:34 posle podne »
svakog leta 10-15 dana maksimalno posvetim podvodnom ribolovu na jadranu.ronim na dah,sa neoprenskim odelom i poluodelom sa 6-7 kg tegova i puskom.imao sam puno manjih primeraka hobotnice i murine,ali one kapitalne,jos nisam ulovio.s hobotnicom je lako.nju je lako uociti jer uvek ima ribe pratioce koja sae zove kanjac koje se hrane onim sto ona ispljune,i izdaju je svojim prisustvom.onda dobro pregledam par kvadratnih metara oko ozdajnika i obicno uocim par ociju koje prate moje kretanje.zaista je majstor u kamuflazi,ali je relativno laka meta jer te pusti da pridjes.do poslednjeg trenutka je ubedjena da je nevidljiva pod kamenom.obicno je oda samo 1 krak koji viri iz rupe.one manje hvatam rukom zive i stavljam ih u odalo.sjajan osecaj kad se lepi za kozu.fascinantna zivotinja.inteligentna,mocna,drugacija od svega ostalog.obicno na nekom razudjenom platou na dnu otvorim i rastresem sardinu  ili tunjevinu iz konzerve.sacekam 5-10 min i eto predatora.cesto uz hobotnicu dozovem i murinu.to je nesto najagresivnije sto sam sreo u moru.ona je nocna riba preko dana je u rupama i retko izlazi.tek predvece.u bigovu sam imao 2 velike na harpunu 1-1.2m.ali uz svu prisebnost i trud nisam uspeo da ih izvucem.uvukla mi je harpun od 90 sm,debeo 8 mm u rupu i iskrivila ga i tako zemutila vodu da se nista nije videlo 10-15 min.i ona dozvoljava da joj pridjes jer  je toliko mocna i drska da ne bezi.ne kazu dzaba roniocima da ako nisu sigurni da ce je dobro pogoditi da je ne ranjavaju jer ima izuzetno jak ugriz.moja cerka jos ima oziljak na prstu.vileo bi da cujem i druga iskustva,metode ,taktike,savete.15 jula idem u cg i nosim gumenjaka i motor,pa im objavljujem rat.pozdrav,zoki,pazova

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: podvodni ribolov na murinu i hobotnicu
« Odgovor #1 poslato: 26, 06, 2009, 21:22:49 posle podne »
Bravo majstore. Svaka cast. Ja nikad nisam smeo hvatati morske ribe (koje mi ne lice na srdele) upravo zato sto ih ne poznajem. Ronio jesam, al amaterski. Sto znaci, peraje na noge, masku na lice i uzivaj gledajuci raznobojne lepote mora. Jedino sam hvatao morske zvezde. Ali, davno to bese. Uvek sam imao strahopostovanje prema morskim stvorenjima. Zelim ti ove godine dobar ulov i lep provod, na moru. Pozzzzzzz :good: :good:

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: podvodni ribolov na murinu i hobotnicu
« Odgovor #2 poslato: 26, 06, 2009, 21:52:45 posle podne »
Svaka čast majstore ! Mora da je jako zanimljivo roniti i loviti na takav način,uvek sam želeo da probam  :smile:
Dunav je moje more.....

Van mreže splavarsale

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
Odg: podvodni ribolov na murinu i hobotnicu
« Odgovor #3 poslato: 26, 06, 2009, 23:36:03 posle podne »
Zoki zao mi je sto ove godine ne idem u CG,ja inace imam kucu u Canju,i uvek idem u periodu od15.jula do 15. avgusta,dok sam se bavio drugim poslom ostajao sam po tri meseca na moru.Drzali smo ja i drugar skolu skijanja dole.I ja se po malo bavim ronjenjem,ali vise vremena sam posvecivao pecanju sa camca,e to je pravo pecanje.Imao sam cak i zapazene rezultate.

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: podvodni ribolov na murinu i hobotnicu
« Odgovor #4 poslato: 27, 06, 2009, 00:46:01 pre podne »
uf lepa tema, imao sam dva zarona sa bocama u zivotu i to u egiptu, prvi je bio na 5m a drugi na 10m, i od tada sam odlepio za ronjenjem ali nikako da odvojim vreme za to da odem da polazem na tasu ili nekom drugom bazenu, posto je jos jedino mesto na svetu egipat gde moze da se roni bez potvrde da si ronilac. Nisam se nikada bavio podvodnim ribolovo iako ima dobar gasni harpun (nikad upotrebljen).pozdrav

Van mreže splavarsale

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
Odg: podvodni ribolov na murinu i hobotnicu
« Odgovor #5 poslato: 27, 06, 2009, 16:14:31 posle podne »
jel ono gore ugor -gruj kako ga vec zovu.kako je upecan ?nocu na parce ribe ili......

Nije ugor nego pesikan,vrsta ajkule.Uhvacen na iglicu iz camca.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: podvodni ribolov na murinu i hobotnicu
« Odgovor #6 poslato: 28, 06, 2009, 21:44:14 posle podne »
jel ono gore ugor -gruj kako ga vec zovu.kako je upecan ?nocu na parce ribe ili......
ugor ama bas ni malo ne lici na pesikana :)
i ja sam ih vatao na velikoj plazi u ulcinju dok sam imao dole stan
bilo ih je bas mnogo

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: podvodni ribolov na murinu i hobotnicu
« Odgovor #7 poslato: 22, 09, 2009, 22:29:06 posle podne »
Evo jedne male hobotnice,niko od prisutnih nije znao kako se sprema pa je zavrsila u moru...

Van mreže spear hunter

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • www.mojaladja.com
Odg: podvodni ribolov na murinu i hobotnicu
« Odgovor #8 poslato: 23, 01, 2018, 19:28:55 posle podne »
http://www.mojaladja.com/forum/Smileys/akyhne/peace.gif
ne dirajte male hobotnice.....
Budite humani,postoje pravila....
postujte ih.
pozz