Autor Tema: Kradu ribu sa preko 300 mreža  (Pročitano 24032 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže peconi

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 29
  • Pol: Muškarac
Kradu ribu sa preko 300 mreža
« poslato: 26, 06, 2009, 08:44:54 pre podne »
Bolje biti malo lud nego malo pametan

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kradu ribu sa preko 300 mreža
« Odgovor #1 poslato: 26, 06, 2009, 09:57:04 pre podne »
Iz dugogodišnjeg iskustva, vodoprivredni inspektori smatraju da je za pomor ribe odgovoran zagađeni mulj koji je podigao veći priliv vode. Oni rade na pronalaženju načina da se kanal izmulji, što kako kažu u vodoprivrednoj inspekciji, nije lako. Između ostalog treba obezbediti i mesto gde bi se mulj odložio.

sva sreca pa niko nije zagadio vodu vec je neko zagadio mulj  :suicide:

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: Kradu ribu sa preko 300 mreža
« Odgovor #2 poslato: 26, 06, 2009, 12:47:16 posle podne »
jedan deo odgovornosti za krivolov snose i sami ribochuvari koji tesno saradjuju sa krivolovcima,na svom podrucju.ne kazem da su svi takvi ali odredjen broj je takav.mene zaustavljaju i kontrolisu do gole koze a na primedbu da stoje tri mreze i kanapi vire iz vode u vreme zabrane na 50 metara od nas i da nemoze da se peca normalno on samo odmahuje glavom i kaze da on nije za mreze i da ga ne interesuju.sta reci na to??uglavnom se svi znaju da odredjenom podrucju i  svoji  ljudi se ne diraju,a ostali tesko njima.mada kad sve saberem i nema ih nesto mnogo u kontroli na dunavu kod panceva.

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: Kradu ribu sa preko 300 mreža
« Odgovor #3 poslato: 26, 06, 2009, 13:25:29 posle podne »
nedavno sam u sred prolecnog mresta zatekao bar 500m najlonskih mreza u prirodnom rezervatu petrinci,izmedju banovaca i belegisa.zagradjeno je tako da ni keder ne moze da izadje..treba objaviti javno mob telefone ribocuvarskih sluzbi i njihovih nadredjenih.svo treba da budemo cuvari ribljeg fonda i prirode.era je tehnike,mob telefon ,dojava i intervencija nadleznih

i ja sam za to MOLIM ljude koji znaju telefone ribocuvarskih sluzbi i posebno njihovih nadredjenih da ih  postave ovde ili u ADRESAR.

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Kradu ribu sa preko 300 mreža
« Odgovor #4 poslato: 26, 06, 2009, 13:28:13 posle podne »
nedavno sam u sred prolecnog mresta zatekao bar 500m najlonskih mreza u prirodnom rezervatu petrinci,izmedju banovaca i belegisa.zagradjeno je tako da ni keder ne moze da izadje..treba objaviti javno mob telefone ribocuvarskih sluzbi i njihovih nadredjenih.svo treba da budemo cuvari ribljeg fonda i prirode.era je tehnike,mob telefon ,dojava i intervencija nadleznih

Podrzavam 100%.

Evo kontaktirao sam prijatelja koji pise za list "Ribolov", u kome se inace periodicno objavljuju brojevi telefona ribocuvara,
da pokusa da nam napravi pregledan spisak, po reonima...
MPE

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Odg: Kradu ribu sa preko 300 mreža
« Odgovor #5 poslato: 26, 06, 2009, 15:29:40 posle podne »
Samo zajedno cemo unistiti ribokradice i niihove ortake  :diablo:, zato molim ako neko zna ime i  broj mobilnog ribocuvara koji kontrolisu Savu na potezu od Ostruznice do usca da postave ovde :good:
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže splavarsale

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
Odg: Kradu ribu sa preko 300 mreža
« Odgovor #6 poslato: 26, 06, 2009, 15:54:07 posle podne »
Samo zajedno cemo unistiti ribokradice i niihove ortake  :diablo:, zato molim ako neko zna ime i  broj mobilnog ribocuvara koji kontrolisu Savu na potezu od Ostruznice do usca da postave ovde :good:

063 267-559, Rođa

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Odg: Kradu ribu sa preko 300 mreža
« Odgovor #7 poslato: 26, 06, 2009, 17:23:50 posle podne »
Samo zajedno cemo unistiti ribokradice i niihove ortake  :diablo:, zato molim ako neko zna ime i  broj mobilnog ribocuvara koji kontrolisu Savu na potezu od Ostruznice do usca da postave ovde :good:

063 267-559, Rođa

Sale Care hvala ti.
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže splavarsale

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
Odg: Kradu ribu sa preko 300 mreža
« Odgovor #8 poslato: 26, 06, 2009, 17:30:04 posle podne »
Samo zajedno cemo unistiti ribokradice i niihove ortake  :diablo:, zato molim ako neko zna ime i  broj mobilnog ribocuvara koji kontrolisu Savu na potezu od Ostruznice do usca da postave ovde :good:

063 267-559, Rođa

Sale Care hvala ti.

Ma samo reeeeeeeeeeeciiiiiiiiiiii,nema problema

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: Kradu ribu sa preko 300 mreža
« Odgovor #9 poslato: 26, 06, 2009, 21:12:23 posle podne »
Ne znam kakvih iskustava Vi imate ali na mene i neke pecarose su na uscu Tamisa u Dunav potezali i pistolje u po dana,vuku mrezu i pokupe nam pribor i na nase negodovanje oni se vrate i povade pistolje.Najcesce camci nisu registrovani i bez ikakvih oznaka tako i da pozoves nekog  :police:  dok stignu oni su vec daleko a neznas ko su.Kako se boriti za mesto pod suncem a da te niko ne dira?

Van mreže tyger

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 41
  • Pol: Muškarac
  • Eat,sleep...go fishing
Odg: Kradu ribu sa preko 300 mreža
« Odgovor #10 poslato: 26, 06, 2009, 22:32:01 posle podne »
Ljudi,pišite o problemima ovde,samo oni nam mogu pomoći a naročito pošto novi zakon počinje da se primenjuje od decembra(sad se pišu dodatni amandmani),ne znam dal ste čitali novo zakon al ako se bude primenjivao biće mnoogo bolje  :good: Kod mene u okolini NS najveći lopovi su ribari,ubiše u mrestu katastrofa jedna  :skull:
http://www.ekoplan.gov.rs/src/forum.php?action=messages&topic_id=15&data[page]=1&#bottom

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Kradu ribu sa preko 300 mreža
« Odgovor #11 poslato: 03, 07, 2009, 00:49:28 pre podne »
Podrzavam 100%.
Evo kontaktirao sam prijatelja koji pise za list "Ribolov", u kome se inace periodicno objavljuju brojevi telefona ribocuvara,
da pokusa da nam napravi pregledan spisak, po reonima...

Kao sto se i moglo pretpostaviti, Sizifov je posao pohvatati ko je zaduzen za koju vodu.
Nisam nasao drugara, ali mi se javio glavni urednik, Vladimir Stakic. Da ne prepricavam, evo prepiske:

Poštovane kolege ribolovci,
obzirom da smo svedoci konstantnog krivolova, na  praktično svim vodama,
mislim da bi bilo izuzetno korisno da objavite telefone svih ribočuvara i ribočuvarskih službi,
u  jednoj preglednoj tabeli, kako bi mogli lako da se snadjemo  i prijavimo krivolov čim ga vidimo...
Znam da telefone objavljujete u rubrici "Kuda na ribolov", ali to nije pregledno i nema svih reona...

Srdačan pozdrav,
Miloš Obradović



Poštovani g. Obradoviću,
pre svega hvala na javljanju. Mi objavljujemo sve telefone do kojih možemo da dodjemo i to svih čuvara koji se sa time slažu.
Ima i nekih koji ne žele ili izričito zabranjuju da se njihovi telefoni objavljuju.
Mi činimo koliko možemo, a najbolje bi bilo da vi na terenima na koje idete od čuvara koji vas kontrolišu uzmete brojeve,
ako oni hoće da vam ih daju, kako biste mogli da ih kontaktirate.
Srdačan pozdrav od redakcije Ribolova


Poštovani g. Stakiću,

pre svega hvala na brzom odgovoru.
Kako bi se onda moglo doći makar do telefona njihovih nadležnih, odnosno kancelarija SRD koja područjima gazduju?

Razumem da ribočuvari štite svoju privatnost, i imam puno razumevanje za težinu njihovog posla,
ali mislim da bi bilo dobro da svi mi koji vodu volimo i prema njoj se odnosimo sa poštovanjem,
naročito imajuci u vidu da i buduće generacije treba na istim vodama da uživaju,
možemo da promptno reagujemo i prijavimo sve nepravilnosti koje uočimo na terenu.

Ako već plaćamo dozvole, onda je neprimereno da se na naše oči zakon krši, a nadležni ne reaguju, ili reaguju sa zakašnjenjem.

Recimo, prijatelj mi neki dan kaže da je u sred prolećnog mresta zatekao bar 500m najlonskih mreža u prirodnom rezervatu Petrinci,
izmedju Banovaca i Belegiša. Zagradjeno je tako da ni keder ne može da izadje.. Mišljenja sam (i ne samo ja), da treba javno
objaviti mobilne i/ili fiksne telefone ribočuvarskih službi i njihovih nadredjenih. Svi treba da budemo čuvari ribljeg fonda i prirode.
Era je tehnike, svi imamo mobilne telefone, dojava i intervencija nadležnih su samo jedan poziv daleko.

Srdačan pozdrav,
Miloš



Postovani g. Obradoviću, nema potrebe da se zahvaljujete.
Na poruke odgovaramo kada možemo, odnosno kada ih vidimo i imamo mogućnost da im posvetimo vreme,
a u ovom slučaju su se kockice tako složile da smo odgovorili brzo.
Vodama ne gazduju samo (pa čak ni pretežno)udruženja, tj. SRD-ovi. U nekim slučajevima  su to privatne firme, a u drugim javna preduzeća,
kao što je slučaj sa delom Dunava koji pominjete, a koji je u nadležnosti JP Vojvodinašume.
Ta državna firma, na žalost, po nama dostupnim informacijama, nije ni izbliza zainteresovana za saradnju sa ribolovcima,
koliko je zainteresovana za ubiranje novca od dozvola, tako da nemamo brojeve telefona nijednog ribočuvara
koji je u toj firmi zaposlen, niti bilo koga od nadležnih.
Mi neke telefone imamo, ali je onima koji ribočuvarima daju male plate lakše da im dozvole da zbog toga ne rade svoj posao,
nego da ih dobro plate i traže od njih rezultate. Ko od toga ima najveću korist možda i nije previše teško zaključiti.
Srdačan pozdrav od redakcije Ribolova, u nadi da stvari neće uvek stajati tako loše!



Eto. Ko je mislio da ce biti lako, prevario se (i sam sam medju njima).
Prikupio sam ono sto sam uspeo da nadjem, pridruzio sam brojeve koje su ostavili deda i splavarsale (hvala!),
naravno i svi ostali koji imaju podatke o korisnicima voda ili brojevima ribocuvara neka pridruze...

Evo ih dole, a ne znam da li se varam ili je kratko postojala tema "ribocuvari" u Adresaru, a sad je nestala? Skipperu?
 
Zemun: Čombe  064/8155087
Sava, od Ostružnice do Ušća: 063 267-559, Rođa
Stari Bački kanal: Slaviša Marjanović 063 332 693, Zoran Pejić 063 89 24 797
Monoštorski rit: Ištvan Šota 063 83 52 819
Veliki Bački kanal: 064 16 92 861
Smederevo: 064 644 10 20, 064 644 10 30, 064 644 10 31, 064 644 10 33, 064 644 10 34, 064 644 10 35
Topla Mlava, donji tok Velike Morave:, Kostolački dunavac, Šugavica: 062 80 10 390, 062 80 10 391, 062 80 10 392, 062 80 19 776
Pek, Zaova, Smoljinačko jezero: 062 80 19  776, 062 80 19  782
Srednji tok Mlave, jezera Korenica i Busur: 062 80 19  781
Gornji tok Mlave i Krupajska reka: 062 80 19  393
Gornji tok Velike Morave: 062 80 19  778, 062 80 19  779, 062 80 19  780
Jezero Kudreč: 062 80 19  783
Jezera u Mladenovcu i Topoli: 062 80 19  777
Veliko Gradište: 063 308 918, 065 308 91 88
Gružansko jezero, jezera Šumarice i Bubanj, Boračka reka, reka Gruža: Miša Tomović, 063 102 47 23
Šabac, Mišarska šljunkara, Cerski kanal, Dobrava, Tabanovačka šljunkara, Sava: Miodrag Mića Marijan, 062 800 45 57
Valjevo, Petničko jezero, Kameničko jezero, Paljuvi, Kolubara: Nemanja Mitrović, 064 82 65 190, korisnik područja je Eko ribarstvo, 014 234 786
Drina, Zvorničko jezero, Ljubovija: Dejan Tomić, 064 330 87 04, Mile Jokić, 064 396 14 77
Južna Morava 2: Niš, 064 890 42 01, Sokobanja, 064 890 42 03, Prokuplje, 064 890 42 04, Kuršumlija, 064 890 42 05, Aleksinac, 064 890 42 10, www.juznamorava2.nadlanu.com
Vlasinsko jezero 016 51 402
MPE

Van mreže tyger

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 41
  • Pol: Muškarac
  • Eat,sleep...go fishing
Odg: Kradu ribu sa preko 300 mreža
« Odgovor #12 poslato: 03, 07, 2009, 01:04:13 pre podne »
Strašno...Pa te Vojvodina šume su od svih loših upravitelja na Dunavu ubedljivo NAJGORI!!!Mene stvarno veoma čudi kako sportski ribolovci sa tih terena gde oni "gazduju" ne pokrenu neku ozbiljniju akciju protiv njih.

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Kradu ribu sa preko 300 mreža
« Odgovor #13 poslato: 03, 07, 2009, 01:17:02 pre podne »
Zdravo Tygere, pazi kad sam znao da ces oma da se javis, cim sam te video logovanog na Ladju...   :smile:
Ne pritiskaj forum Ministarstva onoliko, banovaće ti nalog!  :good:
Pozdrav!

P.S. Kratak tekst iz poslednjeg "Ribolova" na tu temu:

ELEKTROVOJVODINAŠUME

Ribolovac iz Požarevca, koji već 25 godina peca na Dunavu u okolini Kostolca,
tj. na delu kojim sada gazduje JP Vojvodinašume, javio nam je da tu ovih dana vlada pravi haos
i da od strujaroša koji operišu oko Stojkove ade, prošle i pretprošle nedelje bukvalno nije mogao da peca:

- Oni su toliko drski, da ribu ubijaju usred bela dana, a agregate uključuju u neposrednoj blizini mesta
na kojima pecamo smuđa i šarana - ogorčen je ovaj ribolovac.

I mnogi drugi pecaroši koji su svedoci javašluka na pomenutim revirima mišljenja su da bi ovaj deo reke
trebalo dodeliti nekom korisniku koji bi ispunjavao svoje zakonske obaveze
u pogledu redovnog kontrolisanja i borbe protiv ribokrađe.




MPE

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Kradu ribu sa preko 300 mreža
« Odgovor #14 poslato: 03, 07, 2009, 01:20:14 pre podne »
A pazi kako su fini kad odes na web:

http://www.vojvodinasume.co.rs/indexnivo.php?&nivo_1=3&nivo_2=36

U kontaktima naravno nigde nijednog terenca ili ribočuvara, sve direktori, šefovi marketinga, komercijala, turizam i to...  :wild:  :diablo:
MPE