Autor Tema: Zorterov čamac  (Pročitano 41694 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zorterov čamac
« Odgovor #60 poslato: 16, 10, 2012, 22:36:47 posle podne »
Nisam ni ja mislio na količinu lima, već težinu i raspored težine.
Zato i jeste izrađen ovako pa presvučen limom 0,5mm. Ima čvrstinu da se može gaziti i sunčati, a nema težinu da remeti težište.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Zorterov čamac
« Odgovor #61 poslato: 17, 10, 2012, 08:34:01 pre podne »
Stavi slike i objasnjenja,pogibosmo
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Slovenac

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Jugo,Jugo, rodna grudo...
Odg: Zorterov čamac
« Odgovor #62 poslato: 17, 10, 2012, 23:24:52 posle podne »
Zorteru neka je srecno i stalno bilo veselo.
Pozdrav svima!

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zorterov čamac
« Odgovor #63 poslato: 18, 10, 2012, 08:28:58 pre podne »
10 mm brodskog poda i gredice su teze od 0,5mm lima. To sa tezinom nema veze. Priznaj da ti je lakse bilo da kucas nego da varis.

Grešiš Dule.
Ni jedan ekser nije zakucan, već je sve šrafovima spajano (brojao sam do 2000, a onda sam odustao).
A sad pokušaj da razumeš ovo, a znam da možeš samo ako pravilno razmišljaš.
Kabina mora da bude dovoljno čvrsta da se može gaziti po njoj i naravno ležati zbog sunčanja i to ne jedna već dve osobe (ponekad se mora odigrati i partija karata  6589).
E sad, šta je teže?
Oplata od 2mm lima + stiropor + lamperija ili
oplata od 0,5mm lim + stiropor + lamperija.
Pa pobogu, ni u jednom slučaju ne može samo lim biti kabina. Da ne govorim da je meni ovako bilo jeftinije a ne lakše. Da sam čekao da sakupim dovoljno novca za "vašu" opciju, još bih bio samo na koritu. I nemojte misliti da me ovo baš ništa ne košta. I za ovo je trebalo oko 1000 eura. A da, i da varim mi nije bio problem. Nekoliko desetina metara vara sam ja uradio na ovom čamcu i nije mi bio problem. Prema tome, ni to nije tako kako misliš. no125

Zorteru neka je srecno i stalno bilo veselo.

Hvala prijatelju. 114

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Zorterov čamac
« Odgovor #64 poslato: 18, 10, 2012, 08:32:06 pre podne »
zorteru kad ga stavis u vodu organizuj 3-4 coveka sa ukupnom tezinom do 250 kila neka stanu na jednu stranu camca i vidi sta se desava ... ako je sve ok pici ...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zorterov čamac
« Odgovor #65 poslato: 18, 10, 2012, 08:36:04 pre podne »
E, to je jedina stvar koju ne mogu da predvidim.
I ja jedva čekam da vidim kako će se ponašati.
Stabilnost i gaz (zbog plićaka) su mi najvažnije osobine, mada znam da bez "dobrog" gaza nema ni dobre stabilnosti.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Zorterov čamac
« Odgovor #66 poslato: 18, 10, 2012, 08:44:40 pre podne »
ti najbolje znaš zašto čamac tako izgleda i zašto je naprvaljen od takvog materijala... da li se to nekom sviđa ili ne nije bitno... važno je da si ti zadovoljan,jer ti ćeš ga i koristiti...

Želim ti puno lepih trenutaka na svom čamcu  114
Dunav je moje more.....

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Zorterov čamac
« Odgovor #67 poslato: 18, 10, 2012, 10:08:29 pre podne »

Tabla lima od 1mm tezi 18 kg. pa to puta 12 izadje oko 220 kg. i jos toliko ostalo , ajd da se nadjemo na 500 kg! Bas je tesko za korito od 7metara!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Zorterov čamac
« Odgovor #68 poslato: 18, 10, 2012, 11:02:17 pre podne »
Samo za krov , ukoliko je dvostepena kabina ide 5-6 tabli !  Spavaci deo duzina 2metra , terasa i kuhinja 3,5 do 4 metra pa puta sirina eto okolo 6 tabli !
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zorterov čamac
« Odgovor #69 poslato: 18, 10, 2012, 11:03:17 pre podne »
@Dule
Da Dule, i ja sam izracunao da treba 12 tabli. Pod kabinom je 6m sirine 1,7m i visina male kabine 1m a velike 1,4m.
E, sad, kad se oduzmu otvori to taman ostaje za dodavanje tamo gde fali da cela tabla pokrije.

@Deda
Deda, 1mm i 2mm (kao sto si prvo predlozio) je vec nesto drugo. Ali tu nastaje moj problem. Nisam profesionalac u varenju i lim od 1mm mi ocas posla "progori". Aparat koji ja imam je obican (sa trafoom), nije ni CO2 ni invertorski. Tako, da bi to bilo, na sta li ovo lici. A pored toga, sve bi ovo sto si prikazao (osim jednog sloja lamperije), bilo isto.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zorterov čamac
« Odgovor #70 poslato: 18, 10, 2012, 11:47:33 pre podne »
Izvini moja greska u opisu.
Ispravno je ovako
lim 0,5mm
+ lamperija 10mm (nije daska vec lamperija okrenuta kontra zbog zljebova posto u prvoj zamisli nije bio predvidjen lim preko toga)
+stiropor 5cm
+lamperija 10mm okrenuta normalno pa se iznutra vide zljebovi.
Kostur nisu gredice vec letve 3x5cm i u pravu si lim nije varen za korito jer je pocinkovani (nije crni lim) ali svega toga sam svestan. Spojevi su takpdje preko letvi samo 3x10cm pa je 5cm zasrafljeno za korito a "visak" 5cm je sluzio za ucvrscivanje spoljneg sloja lamperije i preko toga lim.
Znam da nece biti vecno ali dobrim odrzavanjem slutim da ce trajati vise od tri godine. A za to vreme ko zna sta jos moze da se desi. Sin ce verovatno zavrsiti fakultet (ako bude radio kao do sada), pa cu moci malo vise da obratim paznju na camac i izvrsim prepravke. Na kraju krajeva, nije problem ni zameniti celu kabinu kad za to dodje vreme, pa ni "presvuci" celo korito jacim limom, ako se pokaze potreba. Mozda je cak i malo prosiriti, produziti....., ko zna sta ce se sve pokazati prilikom upotrebe. A dotle,.......... ploviiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, nek ide zivot.

P.S.
A sto se rasprave tice, sigurno bi bila izazvana bilo cime. Ukusi su razkiciti, shvatanje pojma URADI SAM su razliciti, mogucnosti su razlicite.......
e zato ovaj forum i jeste ovakav kakav je, i zato nije kao svi drugi.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Zorterov čamac
« Odgovor #71 poslato: 18, 10, 2012, 12:09:22 posle podne »
teraj ti to na vodu pa da se penjemo na bok , ako se prevrne nova kabina :) i otvaraj vrata napred !