Autor Tema: Rasvetljavanje još jednog pokušaja Grada da izigra vlasnike plutajućih objekta  (Pročitano 4776 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m

Van mreže joja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • www.mojaladja.com
Odg: Rasvetljavanje još jednog pokušaja Grada da izigra vlasnike plutajućih objekta
« Odgovor #1 poslato: 10, 10, 2012, 18:11:41 posle podne »
Najveca glupost je da je i marina 4 jul  dobila resenje da se pomeri u roku od 5 dana. Grad je trazio 200.000 Eura za 9 godina.( sto je malo mnogo za 300 clanova, vecinom malih camaca na bovi). Koliko sam informisan marina ima sve regularne papire i dozvole do 2014 godine i tu nesto stvarno ne valja.  sha
Sutra u 8h je zakazan protest vlasnika splavova i marina sa Dunava i Save ispred splava Mediteran, pored Brankovog mosta. Protestu ce se pridruziti i vodenim putem clanovi vise marina. 25648
« Poslednja izmena: 11, 10, 2012, 12:23:07 posle podne joja »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Rasvetljavanje još jednog pokušaja Grada da izigra vlasnike plutajućih objekta
« Odgovor #2 poslato: 10, 10, 2012, 21:25:41 posle podne »
kako sam cuo Colos se nagodio i dobio produzenje od 45 dana ...

Van mreže joja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • www.mojaladja.com
Odg: Rasvetljavanje još jednog pokušaja Grada da izigra vlasnike plutajućih objekta
« Odgovor #3 poslato: 11, 10, 2012, 12:20:16 posle podne »
A danas je grad napravio "performans", tj demonstarciju sile sa 20 policajaca  u punoj opremi za razbijanje demonstracija uz podrsku dva patrolna camca sa vode. Pokusali su da odvuku Mediteran splav, prvi pored Kolosa. ( nisu ni pokusali da se dogovore sa vlasnicom kao sa Kolosom upavusi). Doveli su dva brodica koji su trebali celu operaciju da obave. Jedan je kolega, camac po registraciji, iz Smedereva, malo veci tabanas sa sve drzacima i stapovima za pecanje, necu da ga imenujem za sad.....a drugi remorkercic "Mutarica ili tako nesto" star bar 70 godina. Naravno da nisu uspeli ni da pomere splav...Da nije tuzno, bilo bi bas smesno...Policiji je bilo neprijatno i korektno su se ponasali, a celnici gradske vlast i neposredni egzikutori: Diroktor Beogradvoda Milos Milovanovic http://www.tanjug.rs/videodet.aspx?galID=54762&videoID=231804 ekspertima, i izvrsioc kapetan Zoran Matic http://www.tanjug.rs/videodet.aspx?galID=54762&videoID=231802, ( inace siroj javnosti poznati po strucnoj odbrani od leda grada Beograda 56568, gde smo vecinom najebali...)su sa sigurne udaljenosti posmatrali jalove pokusaje "kolege" pecarosa iz Smedereva da mrdne splav...
« Poslednja izmena: 24, 10, 2012, 01:51:07 pre podne joja »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Rasvetljavanje još jednog pokušaja Grada da izigra vlasnike plutajućih objekta
« Odgovor #4 poslato: 18, 10, 2012, 12:29:06 posle podne »
to bre samo u Srbiji moze...ono sto sam ja cuo da je postojala opasnost da se Mediteran raspadne jer se nasukao ...

btw otkirj nam ko je taj sa drzacima za pecaljke   sajkaca

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Rasvetljavanje još jednog pokušaja Grada da izigra vlasnike plutajućih objekta
« Odgovor #5 poslato: 18, 10, 2012, 12:45:46 posle podne »
Najcudnije je obrazlozenje ovog novog nameta..............."uvodjenja reda na rekama!!" !! Prijatelju , donesi propise i tacka!!Ima da se postuju , bre!! Ovako , oni donesu propise a oni koji treba da kontrolisu primenu tih propisa niti hoce niti mogu da ih sprovode jer je sto evra lepo ako zazmuris na jedno oko !Za zmurenje na oba tarifa je veca. Pre mislim da je zelja da se promeni struktura vlasnika i da opstanu samo oni koji imaju novac .Moj 4.juli je sportsko drustvo i kao takav bi trebalo da ima drugaciji status a posebno vazeci ugovor koji imamo.
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže joja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • www.mojaladja.com
Odg: Rasvetljavanje još jednog pokušaja Grada da izigra vlasnike plutajućih objekta
« Odgovor #6 poslato: 18, 10, 2012, 12:49:47 posle podne »
to bre samo u Srbiji moze...ono sto sam ja cuo da je postojala opasnost da se Mediteran raspadne jer se nasukao ...

btw otkirj nam ko je taj sa drzacima za pecaljke   sajkaca
Bilo je dosta ljudi koji su to snimili. Mada, posto je kolega pecaros mislim da mu ne treba takva reklama.( verovatno je hteo da uzme neku kintu na brzinu pa na pecanje m07800).
Bolje da su zvali Brokera sajkaca

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Rasvetljavanje još jednog pokušaja Grada da izigra vlasnike plutajućih objekta
« Odgovor #7 poslato: 18, 10, 2012, 12:57:02 posle podne »
meni je to uvek bila neka vrsta dileme dal prihvatiti takve poslove dal ne ... stav mi je NE ... ali opet se postavlja pitanje ako ce vec da urade nesto zasto da ja ne uzmem pare...

Van mreže joja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • www.mojaladja.com
Odg: Rasvetljavanje još jednog pokušaja Grada da izigra vlasnike plutajućih objekta
« Odgovor #8 poslato: 18, 10, 2012, 13:01:39 posle podne »
meni je to uvek bila neka vrsta dileme dal prihvatiti takve poslove dal ne ... stav mi je NE ... ali opet se postavlja pitanje ako ce vec da urade nesto zasto da ja ne uzmem pare...
Pa zato sto vozis  sail jedrilicu. Za vucu ti treba brod 25648 po mogucstvu registrovan za takve poslove grandpa

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Rasvetljavanje još jednog pokušaja Grada da izigra vlasnike plutajućih objekta
« Odgovor #9 poslato: 18, 10, 2012, 13:04:23 posle podne »
meni je to uvek bila neka vrsta dileme dal prihvatiti takve poslove dal ne ... stav mi je NE ... ali opet se postavlja pitanje ako ce vec da urade nesto zasto da ja ne uzmem pare...

Inače jako škatljiv posao jer očas posla može da se dobije  tamburanje

Pa valjda su ti legalni ako ih je država angažovala - onaj remorker sa kosim staklima sam viđao kod one firme Brodico na Savi i mislim da radi.

Mene baš zanima kako će da pomeraju i da li će Kolos jer to je zaista ruglo

Van mreže joja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • www.mojaladja.com
Odg: Rasvetljavanje još jednog pokušaja Grada da izigra vlasnike plutajućih objekta
« Odgovor #10 poslato: 18, 10, 2012, 21:53:44 posle podne »

Pa valjda su ti legalni ako ih je država angažovala -  hahaha kgk stri ha ha
Tesko da su legalni grandpa. Kolega, pecaros po reistraciji, SM XXX je registrovan kao camac i eventualno kao privrednu delatnost ( ako se tako registruje), moze da prevozi putnike ( kao prevoznici na Adi). Da bi vukao , teglio i slicno mora da bude "brod" tj registrovan u brodskom registru i da ima IME kao oznaku  recimo kao ta "Motajica" , Krajna i slicno....ali nije to prvi put da drzavni organi krse zakone ( dok neko ne strada tamburanje). Jedino pitanje je da li i kako, narod    sajkaca sajkaca sajkaca treba da postuje zakone ako ih drzava ne postuje! oops

Van mreže joja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • www.mojaladja.com
Odg: Rasvetljavanje još jednog pokušaja Grada da izigra vlasnike plutajućih objekta
« Odgovor #11 poslato: 19, 10, 2012, 09:28:22 pre podne »
Izgleda da su me odmah demantovali...
Saopstenje je od juce Ustavnog suda,


Саопштење са 27. седницe II Великог већа, одржанe 18. октобра 2012. године


....Уставни суд, Велико веће, је на 27. седници II Великог већа одлучио о....
- покренуо поступак за утврђивање незаконитости одредаба члана 3. и члана 9. став 2. Одлуке о постављању пловила на делу обале и водног простора на територији града Београда („Службени лист града Београда“, бр. 32/10 и 10/11), Правилника о избору корисника места за постављање плутајућег објекта на територији града Београда („Службени лист града Београда“, бр. 24/11 и 5/12) и поступка доношења Плана места за постављање пловила на делу обале и водног простора на територији града Београда (I Фаза) („Службени лист града Београда“, бр. 10/11 и 52/11). Суд је обуставио извршење Јавног конкурса за избор корисника места за постављање плутајућег објекта на делу обале и водног простора на територији града Београда, расписаног 7. марта 2012. године на основу наведеног Правилника. ....


http://www.ustavni.sud.rs/page/view/149-101705/saopstenje-sa-27-sednice-ii-velikog-veca-odrzane-18-oktobra-2012-godine-kojom-je-predsedavao-dr-dragisa-slijepcevic-predsednik-ustavnog-suda-i-predsednik-veca

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Rasvetljavanje još jednog pokušaja Grada da izigra vlasnike plutajućih objekta
« Odgovor #12 poslato: 19, 10, 2012, 09:53:20 pre podne »
pa cekaj i sta sad ? sve izpocetka ?

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Rasvetljavanje još jednog pokušaja Grada da izigra vlasnike plutajućih objekta
« Odgovor #13 poslato: 19, 10, 2012, 10:01:31 pre podne »
Jok brate.Sada ce US da obori sve to a onda ce gradski oci pokusati da smisle nesto drugo! Naravno ,posto politicari u pokusaju najavljuju promenu vlasti u Beogradu ovi novi ce da izmene redosled reci u sadasnjoj odluci i njima US nece ponistiti odluku !! Do tada ...cutimo i cekamo !!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Rasvetljavanje još jednog pokušaja Grada da izigra vlasnike plutajućih objekta
« Odgovor #14 poslato: 19, 10, 2012, 10:23:17 pre podne »
Pa moram priznati da je ovo očekivano - a istinina je negde na sredini. Ovaj konkurs je donekle farsa jer trpa marinu 4 Jul i recimo splav Lukas (kao leglo i rasadnik kriminala) u jedan te isti koš. Činjenično stanje da se red mora uvesti i raščistiti stvari, pa pogledajte samo koliko skalametija stoje na vodi i ne rade a samo čuvaju mesto i to recimo na Savi kod Ušća u najžešćem centru grada. Pošto se status Q nastavlja vlasnici imaju sigurno još godinu dve da rade kako hoće. Pošto je i njima ne definisano koliko će tu ostati neće hteti kintu da ulože u taj splav, slušaće se naravno narodnjaci, praviće se svadbe i proslave jer to donosi kintu a ja ću se sledeće godine divlje privezati ispod brankovog mosta i neću nikom ništa plaćati jer očigledno to može