Autor Tema: Savet za navigaciju do 100 evra vrednosti  (Pročitano 4698 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pera GARMIN

• Veliki Rovac
  • Pol: Muškarac
Odg: Savet za navigaciju do 100 evra vrednosti
« Odgovor #15 poslato: 30, 09, 2012, 16:50:37 posle podne »
Marine Bundle ima u kompletu nosač, 12V kabl i torbicu. Zbog toga je bio skuplji od običnog.
Dobra i pouzdana sprava, bez podrške za karte. Veliki i pregledan ekran. I pliva na vodi.

Van mreže Mornar u kanalu

• Oficir sa Malih Voda
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
« Odgovor #16 poslato: 16, 04, 2017, 15:01:22 posle podne »
Видим ,одавно овде није било неке комуникације , мене такође интересује нека навигација са картама Егејског мора . Имам инсталиран Navionics на таблету али то је нешто непотпуно , па да ли ће са оном њиховом понудом од око 44$ ако
купим on-line  да ради . Без обзира ако неко продаје узео би неку навигацију са горе поменутим картама до 150 еура .

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #17 poslato: 16, 04, 2017, 15:33:28 posle podne »
Видим ,одавно овде није било неке комуникације , мене такође интересује нека навигација са картама Егејског мора . Имам инсталиран Navionics на таблету али то је нешто непотпуно , па да ли ће са оном њиховом понудом од око 44$ ако
купим on-line  да ради . Без обзира ако неко продаје узео би неку навигацију са горе поменутим картама до 150 еура .

Користим навигациони програм "i-Boating Marine & Fishing Maps", купио сам карту Грчке (цена: 15,99$) и лепо ради.
Погледај тему:  http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,15046.0.html

• Oficir sa Malih Voda
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
« Odgovor #18 poslato: 16, 04, 2017, 15:50:36 posle podne »
Хвала лепо @Zox пробаћу како ради .

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #19 poslato: 16, 04, 2017, 22:13:00 posle podne »
Хвала лепо @Zox пробаћу како ради .

Солидно ради радњу и није скупа.

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #20 poslato: 17, 04, 2017, 20:23:37 posle podne »
Имам инсталиран Navionics на таблету али то је нешто непотпуно , па да ли ће са оном њиховом понудом од око 44$ ако
купим on-line  да ради.

Ако сам добро разумео ти користиш бесплатну верзију "Navionics". Кад платиш 44$ откључавају ти се остале могућности. Док је бесплатно већина ставки не ради Тај "Navionics" је добар навигациони програм. Уз таблет већег екрана са озбиљнијим процесором ништа не застајкује и не трза. "i-Boating Marine & Fishing Maps" је слабија у односу на "Navionics".

• Oficir sa Malih Voda
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
« Odgovor #21 poslato: 17, 04, 2017, 21:52:00 posle podne »
Да користио сам ту бесплатну верзију прошле године у заливу Волос , али ту нема ознаке дубина , хриди не може се задати рута итд... Зато сам мислио да купим тај update који има карте  "mediteran and black sea" по цени од 44$ . Заинтересовао си ме са том другом , међутим видим из оне демо верзије да је мало лошија од Navionicsa али је јефтинија и то је то . Користио би на таблету али сам у потрази и за неком правом навигацијом због осетљивости таблета и нисам баш увек сигуран у његов пријем GPS -a .

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #22 poslato: 18, 04, 2017, 00:32:50 pre podne »
Да користио сам ту бесплатну верзију прошле године у заливу Волос , али ту нема ознаке дубина , хриди не може се задати рута итд... Зато сам мислио да купим тај update који има карте  "mediteran and black sea" по цени од 44$ . Заинтересовао си ме са том другом , међутим видим из оне демо верзије да је мало лошија од Navionicsa али је јефтинија и то је то . Користио би на таблету али сам у потрази и за неком правом навигацијом због осетљивости таблета и нисам баш увек сигуран у његов пријем GPS -a .

Претпоставио сам да се ради о бесплатној верзији. Користио сам бесплатни "Navionics", тачније пробао сам како ради, али се ту не може нешто пуно видети док се не плати. Овај други "i-Boating Marine & Fishing Maps" сам прво пробао као бесплатну верзију, а касније сам купио карту Грчке за 15,99$. За ту цену добија се наутичка карта комплетне Грчке са острвима.
Једноставна је за руковање. Ако се и мало разумеш у технику за 30 мин. знаш све и има стандардне опције за креирање путање, тачака пута, има даљинар и наравно обележене дубине мора, светионике и.т.д. Може се бирати на којим мерним јединицама ће се приказивати вредности, могућност уношења датотека у "kmz" formatu, израчунава потрошњу горива и орјентационо време стизања задате путање (потребно је унети потрошњу горива по часу и  брзину којом ће се крстарити).
Наравно, има ту још опција.

Не треба да те забрињава да ћеш изгубити ГПС сигнал уколико користиш таблет. Новије генерације уназад пар година исто имају осетљив пријемник и треба изабрати модел који сем "GPS" има и "ГЛОНАСС" пријемник, тако да сем западних сателита хваташ и руске. Ово је битно, јер што више сателита прими навигација, позиција ће бити тачнија.
Навигације које имају само  "GPS" пријемник не могу користити "ГЛОНАСС" сателите. Мада не треба да те забрињава и ако је модел за само ГПС систем.
Можеш изабрати модел са процесором од 4 или 8 језгара и да има могућност убацивања "СИМ" картице. Претпостављам ако ти је потребно постоје и водоотпорни модели.
Овај модел таблета произвођача "Вивакс" задовољава већину наведеног. Екран је дијагонале 7 инча, оп. систем "Android 6.0", процесор има 4 језгра, има Блутут, 2 слота за "СИМ" картице, а цена је 8790,00 динара. Веза: http://www.emmi.rs/tablet-pc-vivax-tpc-703-3g-white-7.11.html?productId=59913
Са ценом од 8970,00 динара за таблет и 15,99$ за "i-Boating Marine & Fishing Maps" са наутичком картом Грчке, долази се до цифре од 75 евра за нов уређај са гаранцијом и новим софтвером за наутичку навигацију што заиста није пуно за оног коме је овакав уређај неопходан.

Приметио сам да многи продавци по огласима нуде разне навигације по доста великим ценама, а ради се о обичним таблетима у које је убачен неки од "крекованих" навигационих програма.

У сваком случају ако већ имаш солидан таблет или телефон са Андроид оп. системом 4.0 или новији, инсталираш програм, платиш изабрану карту , подесиш и уживаш у крстарењу за свега цирка 15 евра.
« Poslednja izmena: 18, 04, 2017, 01:16:52 pre podne Zox »

• Oficir sa Malih Voda
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
« Odgovor #23 poslato: 18, 04, 2017, 07:47:45 pre podne »
Веома лепо и опширно објашњено још једном ти захваљујем , посебно ће ми бити корисна ова информација за водоотпорни таблет .