Autor Tema: Plovni put???  (Pročitano 5208 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Plovni put???
« Odgovor #15 poslato: 20, 09, 2012, 08:59:39 pre podne »
Kapetane,kao prvo nikad te nisam ucio da jedris ispred sastava.Druga je stvar kad mu ides na bok i izvrsis letanje.Prednost imas,ali znas pricu za zeca i lovostaj.

a bre pa lepo sam napisao :
"mada me Janez naucio da se zalecem u bokove broda i da zadnjih par metara ispravim ladju"

btw juce sam zakrpio jedro, utrimovao jarbol, sad moram da nadjem platno za lazy bag i pocinje zimska sezona jedrenja :)


ljudi sto se sidrenja tice ... uvek na par minuta pregledajte 360 stepeni oko ladje ...

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Plovni put???
« Odgovor #16 poslato: 12, 11, 2012, 10:35:13 pre podne »
Ideja sidrenja u putu (osim u vanrednoj situaciji) je sama po sebi sumanuta,tako da i ako se usidrenom nesto desi,mislim da je sam kriv.Tacnije mislim na ulaz/izlaz iz mostova.
Na Savi je ovih ideja sve vise,sigurno je povezano sa povecanim brojem camaca i novih ljudi na istim.
Zamislite da ste van plovka koji obelezava put,bar neki metar,i uvereni ste da je to bezbedno.Sta uraditi ako nizvodnom brodu/sastavu,otkaze komanda?
Zasto je covek prosao kontra obelezenog prolaza?To samo on zna,a da se nesto desilo odgovornost bi bila samo njegova.