Autor Tema: VHF Glomex Antena  (Pročitano 7370 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: VHF Glomex Antena
« Odgovor #15 poslato: 07, 02, 2014, 18:15:55 posle podne »
digitalna tv se vec emituje kao test , ali za prijem digitalne kod nas je potrebno prijemnik sa DVBT2 standardom i mpg4 enkoderom , postoje i dvbt samo bez toga 2 i to ne moze da prima sadasnji signal digitalni koji se emituje

bravo ! moja greska treba da pise : DVBT2 ...

Van mreže VladaCedic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 92
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • V.I.N.
  • Brod tip: Ekopanonija Dado 23
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 7.8
Odg: VHF Glomex Antena
« Odgovor #16 poslato: 07, 02, 2014, 19:13:18 posle podne »

@VladaCedic
cimni dedu da ti kaze gde ima TV na 12V , pre neki dan mi rece za neku odlicnu kombinaciju al sam zaboravio i gde i posto ...

Ja tv imam,treba mi antena.>

Sada mi nista nije jasno,ditigalna,analogna,tv,fm,dvbt i ostalo... Da li je ova antena sa linka ono sto ce meni da odgovara,tj. da li ce da radi kod nas u Srbiji i koliko dugo?

Van mreže elektricar

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 71
  • Pol: Muškarac
  • www.yt1prm.elektricar.eu
    • yt1prm prodaja i servis radiostanica
Odg: VHF Glomex Antena
« Odgovor #17 poslato: 07, 02, 2014, 20:09:04 posle podne »
antena sa gore postavljenog linka ce u potpunosti da vam odgovara , namenska je za brodove i radi sa naponom koji mu treba za to sto ima ugradjeno pojacalo u sebi i radice i sa analognim i digitalnim kasnije kanalima odlicno , samo je pravilno instalirajte , ali cena od 130eu nije bas jeftino
 upavusi
www.yt1prm.elektricar.eu prodaja opreme za komunikaciju info tel 066002212

Van mreže VladaCedic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 92
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • V.I.N.
  • Brod tip: Ekopanonija Dado 23
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 7.8
Odg: VHF Glomex Antena
« Odgovor #18 poslato: 07, 02, 2014, 20:41:16 posle podne »
antena sa gore postavljenog linka ce u potpunosti da vam odgovara , namenska je za brodove i radi sa naponom koji mu treba za to sto ima ugradjeno pojacalo u sebi i radice i sa analognim i digitalnim kasnije kanalima odlicno , samo je pravilno instalirajte , ali cena od 130eu nije bas jeftino
 upavusi

To je odgovor koji mi treba  114

Što si tiče cene... Ja sam upoređivao sa cenama u Srbiji i nasao sam u Nemackoj jeftinije...
Ako vi imate bolju opciju rado cu je poslusati  k5

Van mreže VladaCedic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 92
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • V.I.N.
  • Brod tip: Ekopanonija Dado 23
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 7.8
Odg: VHF Glomex Antena
« Odgovor #19 poslato: 26, 02, 2014, 08:57:13 pre podne »
Naručio sam sa ovog sajta http://www.segelladen.de/Inhalt-untergruppen5/am_fm_tv_antennen.htm#footer   GLOMEX "V9125/12"  antenu. Moj drugar zivi u Nemačkoj pa će je on tamo direktno preuzeti pa kada bude dolazio za Srbiju donece mi,zanima me da li neko moze da mi objasni proceduru oko carine,da li uopste to treba da prijavljuje?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: VHF Glomex Antena
« Odgovor #20 poslato: 26, 02, 2014, 09:57:00 pre podne »
Vlado,

Pre svega, kada prijatelj stigne na granicu i kada ga carinik pita da li ima nešto da prijavi - odmah treba da mu pokaže antenu, a kasnije će se doći do toga da li iamobavezu da plati carinu ili ne.

Ukoliko ne prijavi cariniku da ima antenu, a carinik je pregledom vozila pronadje, može da ima ozbiljne probleme (čak do zaplene vozila).

Carinskim zakonom predvidjeno je da se carina ne plaća na uvoz predmeta za lične potrebe, nekomercijalne prirode (nije namenjeno daljoj prodaji) čija vrednost ne prelazi 50 evra (treba proveriti da li je bilo promena ove cifre u poslednjih par meseci!).

Koliko sam video cena ove antene je viša od cene proizvoda koji ne podležu carinjenju. Zato mislim da postoji druga mogućnost ako je kolega proveo na radu duže vreme i ako se vraća za stalno. O tome možete pročitati više u tekstu koji sledi:

Predmeti domaćinstva domaćih državljana
Ĉlan 5
Domaći drţavljani - ĉlanovi posada domaćih brodova i domaći drţavljani, koji su po ma kom
osnovu bili na radu u inostranstvu neprekidno najmanje dve godine oslobođeni su od plaćanja
uvoznih dadžbina na predmete domaćinstva, osim na motorna vozila.
Lica iz stava 1. ovog ĉlana oslobođena su od plaćanja uvoznih dadžbina, na predmete domaćinstva
koje uvoze iz inostranstva u roku od jedne godine od dana povratka sa rada u inostranstvu, do
ukupne vrednosti od 5.000 evra, u dinarskoj protivvrednosti, nezavisno od troškova prevoza.
Radi korišćenja povlastice iz stava 1. ovog ĉlana, korisnik povlastice uz pismeni zahtev za
oslobodženje od plaćanja uvoznih dadžbina carinskom organu podnosi:
1) potvrdu da je na radu u inostranstvu proveo neprekidno najmanje dve godine.
Pod neprekidnim radom u inostranstvu podrazumeva se i vreme provedeno na godišnjem
odmoru.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: VHF Glomex Antena
« Odgovor #21 poslato: 26, 02, 2014, 10:00:39 pre podne »
Ima još jedna mogućnost, a to je da prijatelj uveri carinika da se radi ne o novom predmetu, nego o polovnom, upotrebljavanom.
Tada carinik može da uvaži da vrednost antene nije ista kao cena novokupljene i da dozvoli uvoz bez carinjenja.
Ovo se relativno često dešava prilikom uvoza manjih televizora i druge tehničke robe čija vrednost je tu negde izmedju 100 i 200 evra. Ipak, važno je da cariniku kažete da imate u prtljažniku taj predmet i posle uz lepu priču i malo sreće...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: VHF Glomex Antena
« Odgovor #22 poslato: 26, 02, 2014, 10:02:11 pre podne »
Ma bre neka baci kutiju i raspakovanu antenu baci u gepek... ako pitaju posto je neka kaze kupio polovnu za 40 evra..

Sent from my K00E using Tapatalk


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: VHF Glomex Antena
« Odgovor #23 poslato: 26, 02, 2014, 10:06:55 pre podne »
Zaboravio sam da dodam i da fizička lica kada dobijaju od drugog vizičkog lica na poklon neki predmet za koji nemaju obavezu da ga plate - takodje ne plaćaju carinu.

Može da se desi da carina obračuna iznos poreza prema utvrdjenoj vrednosti robe ali neće naplatiti carinu.

Van mreže bratsaja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 97
  • Pol: Muškarac
  • bolje ispasti glup nego iz voza
    • jos nema ime
  • Brod tip: hand made,6 metara cistog celika
  • Marina: kod tasta u bašti
  • Veličina: 6
Odg: VHF Glomex Antena
« Odgovor #24 poslato: 26, 02, 2014, 19:13:02 posle podne »
Ako vec zadrzavas antenu za sebe,baci kutiju,malo je zamasti,ako je zgodno malo je iskrivi,i kazi da si nasao polovnu za 10 evra.Ili se jednostavno pravi blesav na carini,ali nikako nemoj da je prenosis sa kutijom.
Apropo radio antene,za dobar prijem je dovoljan ekser.Predaja je vec komplikovanija jer zahteva da antena bude upikovana,tj. Da ukupna duzina antene sa kablom bude tacno odredjena,zavisno od predajne frekvencije.Nama za taksi to radi Mirko iz Zemuna,ako smem stavicu ovde telefon.Ima kvalitetan kabal,i za kola sa oko 3 metra kabla i dzekom cena je 1700 din.Kad se dobro upikuje nema rasipanja i vracanja signala vec sve ode u etar.Samom zamenom kabla,bez pikovanja,se ne dobija mnogo.
Količina ribolovačkog pribora obrnuto je srazmerna broju dana provedenih na vodi.

Van mreže Zvonimir

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 142
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • NADJA
  • Brod tip: Ika Titel - s a m o g r a d n j a
  • Marina: Marina Karaburma - Visnjicki rukavac
  • Veličina: 10 meteri
Odg: VHF Glomex Antena
« Odgovor #25 poslato: 26, 02, 2014, 22:07:57 posle podne »
Stavis antenu na krov od auta i ako te neko pita, to je antena od radija u kolima. Mada te za antenu nece pitati.