Autor Tema: Antena za TV  (Pročitano 9503 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Antena za TV
« Odgovor #15 poslato: 19, 09, 2012, 14:45:47 posle podne »
Ako je dobra za auto , mozda je dobra i za camac !?

http://www.symbolin.com/www/singleitem.php?id=834
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Antena za TV
« Odgovor #16 poslato: 19, 09, 2012, 17:15:44 posle podne »
Ako je dobra za auto , mozda je dobra i za camac !?

http://www.symbolin.com/www/singleitem.php?id=834
Deda, to jeste auto antena ali dvb a mi pricamo o analognim antenama...
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
Odg: Antena za TV
« Odgovor #17 poslato: 19, 09, 2012, 17:37:01 posle podne »

85,90 EVRA

franko srbija oko 110 evra ... i ne bi trebalo da se plati carina i pdv posto je ispod 100 evra ...
Čekaj bre, kako je FCO Srbija 110€ manje od 100€?

btw, za uvoz antena treba saglasnost RATEL-a...

Nije ni čudo što su kod nas u maloprodaji značajno skuplje...

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Antena za TV
« Odgovor #18 poslato: 19, 09, 2012, 18:04:21 posle podne »
4 srafa. Ako te ne mrzi dodji i gvirni.
Dule hvala na ponudi.   hi
Ove nedelje sam u nevidjenoj guzvi na poslu, ajd' od nedelje cu da se javim pa da je iskopiram.   vidi sajkaca

Naravno ako vredi to jest ako ste zadovoljni prijemom, Koliko sam razumeo ona se ne podesava kad se postavi hvata iz svih smerova (omnidirekcionalna).     114
Marke

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Antena za TV
« Odgovor #19 poslato: 19, 09, 2012, 18:50:37 posle podne »
Pero,druze,kod nas je sve znacajno skuplje nego u regionu i dalje,ne vuci me za jezik,aman  lol 114
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Antena za TV
« Odgovor #20 poslato: 19, 09, 2012, 22:43:54 posle podne »

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
Odg: Antena za TV
« Odgovor #21 poslato: 19, 09, 2012, 22:47:54 posle podne »
Pero,druze,kod nas je sve znacajno skuplje nego u regionu i dalje,ne vuci me za jezik,aman  lol 114
Nije to tema... slažem se, da se vratimo na antene.
Obzirom na kvalitet signala i poziciju predajnika u odnosu na vodene tokove, moram da priznam da uopšte nisam oduševljen rezultatima prijema, posebno jeftinijih antena:

GLOMEX VEGA V9114 http://www.glomex.it/product_details.asp?id=V9114

Namenjena onima kojima je TV antena na brodu izgovor. Teško ćete čitati titl sa njom, ali taman dovoljno da se otprate španske/indijske/turske serije na TV-u. Velika većina kupaca je kupuje samo zato što je najjeftinija, da se kaže da su stavili TV antenu jer u suštini i ne gledaju mnogo TV na vodi... Velika prednost je što je sve u kompletu, i nosač i kabl i spliter za FM! Osetljivost 24 dB.

GLOMEX COMPACT V9125 http://www.glomex.it/product_details.asp?id=V9125/00

Ulaznica u "ozbiljnije" omnidirekcione vode. Tzv. mali disk, prečnika 25cm omogućava sasvim solidan prijem (osim u malim vodama, tamo ništa ne radi). Značajno bolji prijem nego VEGA, ali i skoro duplo veća cena. Isporučuje se sa pojačivačem koji ima potenciometar za podešavanje gain-a antene, što omogućava da se slika našteluje taman da se isčkilje oči na titl ili da na fudbalskoj utakmici vidite samo jednu loptu. Nema nosača u kompletu pa ga treba ili napraviti ili kupti nešto od gotovih Glomexovih za montažu na horizontalnu ili vertikalnu površinu. U kompletu je i više nego dovoljno koaksijalnog kabla. Osetljivost 26 dB.

GLOMEX MASTER V9112 http://www.glomex.it/product_details.asp?id=V9112/00

Takozvana velika Glomex antena, prečnik diska je 37cm i ima zaista bolji prijem od VEGE, i malo bolji prijem od COMPACT modela. Ipak u uslovima lošeg prijema videće se razlika između ova dva diska. Veći prečnik nosi i veću osetljivost, pa su rezultati bolji. Na žalost i cena je značajno "bolja"... Komplet je isti kao kod COMPACT: koaksijalni kabl, pojačivač sa potenciometrom, ali nema nosača (dokupiti po želji...) Osetljivost 27.5 dB.

GLOMEX POLARIS V9130  http://www.glomex.it/product_details.asp?id=V9130

Ispod ove kupe se krije mala "riblja kost" ili "loga" odštampana na pločici koja se nalazi na osovini koja se okreće... Na pojačivaču ima port za IC prijemnik za daljinski upravljač koji se takođe isporučuje u kompletu. Taj daljinski upravljač omogućava da okrećete antenu dok slika ne postane dovoljno dobra. Onda se poigrate sa podešavanjem gain-a na pojačivaču i eto rešenja. REalno, usmerene TV antene daju mnogo bolji rezultat od omnidirekcionih, samo ih teba stalno usmeravati. Kome je stalo do kvaliteta slike, POLARIS je čini se jedino rešenje. U kompletu su antena, kablovi, pojačivač, IC daljinac, ali ne i nosač. Osetljivost 36 dB pokazuje koliko ova antena odskače od klase omnidirekcionih!

Kod digitalnog signala (DVB-T) stvar je sa prijemom dosta bolja, ali kako se kod nas probno emituje hipersvemirski DVB-T2 standard, još uvek nisam uspeo da probam kako cela stvar radi...

A skoro dobih zanimljiv hint, IP televizija sa mobilnom GPRS/3G karticom koja na 2MB gura FUll HD! Prodavaće se u paketu sa ruterom i domaćim kanalima... cena? nemam pojma, verujem "lepa"

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Antena za TV
« Odgovor #22 poslato: 19, 09, 2012, 22:48:47 posle podne »
Verzichten Sie nicht mehr auf Ihre Nachrichten oder die geliebte Sportschau. Fernsehen auf die ganz einfache Art. Die Antenne ist einfach, die Bauweise ist einfach und der Empfang von analogen und DVB-T Sendern ist einfach. Im Lieferumfang enthalten sind neben der Antenne das 5m lange Kabel, der Verstärker und Stecker. Der Frequenzbereich liegt zwischen 46-72, 175-240 und 470-860. 12V, 50mA. Maße: 24 x 24 cm   110 franaka

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Antena za TV
« Odgovor #23 poslato: 20, 09, 2012, 08:49:11 pre podne »
Čekaj bre, kako je FCO Srbija 110€ manje od 100€?
btw, za uvoz antena treba saglasnost RATEL-a...
Nije ni čudo što su kod nas u maloprodaji značajno skuplje...

SVB nudi varijantu da racun posalje odvojeno , sto naravno trazis putem mail-a a kada i ako te pozovu iz poste (ona cuvena pored zeleznicke) odstapas stranicu sa SVB sajta gde se vidi cena  i odneses im ....
generalno UVEK stampam tu stranicu i izvod iz carinskog tarifnika... retko kad mi treba ali uvek ponesem

radio sam vec par puta nikad problema nije bilo ...

sto se Ratela tice nikad nista mi nisu trazili  uvozio sam i channel mastera vise komada koji su prilicno ozbiljne satelitske antene a trebale su mi za posao (Unilateralni feedovi) i ratel se nije mesao , doduse isli smo preko spedicije ... mozda zakonska regulativa postoji ali se generalno ne postuje ... ali me jeste zezao zavod za standardizaciju (sad se drugacije zove) kada sam uvozio najnoviju Sonijevu Betu... e tu je bila drama morala da ide u EI NIS (ja mislio to propalo odavno) na homologizaciju ... i onda je EI NIS dao dozvolu soniju  ha  srbija brale...

a ako uvozis kao fizicko lice ne zanima ih ... barem je to moje iskustvo ...

e jedino kada su me drndali jeste kada sam uvezao fletching tools za strele i vrhove za strele, pa mi iz poste trazili dozvolu za uvoz naoruzanja i optickih snajpera  ha ... odsekao sam se, reko ameri pogresan paket poslali dok sad objasnim eto meni status krijumcara oruzja u CZ-u ... odem ja tamo kad ono ispravan paket al sluzbenica pogresno sve protumacila , na kraju se ispostavilo da sam sve uvezao sa clanskom karticom kluba , ono pokazao karticu i dobio sve ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Antena za TV
« Odgovor #24 poslato: 20, 09, 2012, 09:18:09 pre podne »
Citat
Kod digitalnog signala (DVB-T) stvar je sa prijemom dosta bolja, ali kako se kod nas probno emituje hipersvemirski DVB-T2 standard, još uvek nisam uspeo da probam kako cela stvar radi...

Posto DVB-T2 nije rasprostranjen u TV prijemnicima , kakve su varijante sa antenama da li one imaju neki dekoder ?

Citat
A skoro dobih zanimljiv hint, IP televizija sa mobilnom GPRS/3G karticom koja na 2MB gura FUll HD! Prodavaće se u paketu sa ruterom i domaćim kanalima... cena? nemam pojma, verujem "lepa"

"malo" sam upleten u celu pricu , teoretski to je tacno .. prakticno u Srbiji zaboravi  .... Mi smo na marini instalirali SBB zonu i to sasvim lepo radi ali na 3G jedino ako si u gradu i to u pola noci kada niko ne koristi 3G ....

a evo ko hoce da vidi malo vise http://www.sbb.rs/d3go/

Male Vode zaboravi :D Usce , Sava , Zemun prolazi ...



Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Antena za TV
« Odgovor #25 poslato: 20, 09, 2012, 11:46:22 pre podne »
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Antena za TV
« Odgovor #26 poslato: 20, 09, 2012, 14:41:34 posle podne »
E taj disk me zanima kakav je tip antene u njemu?
 mehanicki deo je vazan a pojacala su oko 150 din Philips i eto jeftine antene.
Problem je sto su sve omnidirekcine antene koje sam video krsevi i nemaju dobar prijem.

Umesto loge i rotora u skupljem modelu mislim da je bolje napraviti fractal ili Gray Hoverman antenu.
Marke