Autor Tema: Alkohol i vožnja čamcem  (Pročitano 2934 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Alkohol i vožnja čamcem
« poslato: 15, 09, 2012, 17:58:58 posle podne »
Više od 50% nezgoda pri vožnji čamcem koje imaju za posledicu smrt može biti dovedena u vezu sa alkoholom. Više od polovine svih davljenika je konzumiralo alkohol pre nesreće. Alkohol u krvi utiče na ravnotežu, vid i rasuđivanje osobe. Ovo naročiti može biti opasno na vodi.

Malo vise o ovome na linku ...............http://www.alkoholizam.com/alkohol11.htm
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Alkohol i vožnja čamcem
« Odgovor #1 poslato: 15, 09, 2012, 20:20:13 posle podne »
Ja nemam tih problema (kao neki) flasica 456

Van mreže moma-stosic222

  • Opaki rečni podnevni dremljivac
  • ***
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Alkohol i vožnja čamcem
« Odgovor #2 poslato: 15, 09, 2012, 21:02:17 posle podne »
*

Pozdrav svima. 114

Ja volim, da kada sam sa camcem u prirodi i kada pecemo rostilj, da popijem par piva ili nekoliko casa belog pa hladnog spricera. Ali jednog dogadjaja cu se secati do kraja svog zivota. Naime, vracam se sa Sevom sa Malih Voda i kao i uvek, svi koji su tamo u medjuvremenu dosli i sa nama neko vreme bili, u povratku se kace sa svojim camcima za Sevu i 'ajde nazad za Beograd. Lep dan i svi su posedali na krovu Seve. Ja za kormilom, a pored mene stoje Misko, Miki i Dule "Manolito". Pri povratku, uvek sam tretirao uzvodno kretanje pored leve obale Dunava. Prosli smo Pancevacki most i kada smo bili u nivou "25-og Maja", planirao sam da skrenem u Savu i posto nisam video od gostiju, sta se desava na vodi iza Seve, pitam Duleta, posto je bio pored samog prozora, "ima li koga iza ?". A on pogleda i kaze "nema". I ja naravno okrenem kormilo par krugova u levo, kad' kroz taj isti prozor kroz koga je gledao "Manolito", vidim pramceve dveju barzi koje je potiskivao neki gurac. Uspeo sam da napravim korisni manevar i da ne dodje do onoga sta je objektivno moglo da se desi. Usput, svi smo bili "pod gas" manje-vise. Rezultat "te skole" je da ne manevrisem dok se sam svojim ocima ne uverim !!?

Pozdrav.
I bilo je i trajalo je. I svi bi da se ponovi, a ono traje i bez da se desi ... !

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Alkohol i vožnja čamcem
« Odgovor #3 poslato: 15, 09, 2012, 22:22:46 posle podne »
Koji lik !!!!! Dusane , tita mi ,gori si od mene ! Jos malo pa ce da te primimo u  ffff htjeo ti to ili ne
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže moma-stosic222

  • Opaki rečni podnevni dremljivac
  • ***
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Alkohol i vožnja čamcem
« Odgovor #4 poslato: 15, 09, 2012, 23:41:46 posle podne »
*

Gos-in Dule pozdrav  cheers

To da li sam ja gledao ili nisam, to u ovoj prici nema veze. Problem je u tome sto pijan covek ne vidi objekat od koga mu preti smrtna opasnost. A pri izlasku iz Malih Voda sam uvek pratio situaciju na vodi, pri prelasku preko plovnog puta na stranu leve obale Dunava. Onda sam se obicno kretao opusteno na distanci od obale gde inace ne mogu da plove barze sa gazom od dva metra ili vise. Sledeca ozbiljna situacija je kada prelazim ponovo preko plovnog puta Dunava i ulazim u Savu. I prosto nisam mogao da verujem da covek pa i pijan ne vidi barze koje su mu blize od 50 metara. U tome je poenta.

Pozdrav a0335
I bilo je i trajalo je. I svi bi da se ponovi, a ono traje i bez da se desi ... !

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Alkohol i vožnja čamcem
« Odgovor #5 poslato: 16, 09, 2012, 00:19:05 pre podne »
a koji jos vozi rijekom a da nesto nije popio...pogotovo kad je par dana na vodi...inace rijetko pijem...a to rijetko bude koja casica na vodi...svi nailaze...zivili zivili na sve strane ...

Van mreže dalibor

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 377
  • Pol: Muškarac
    • Ime broda:Anja
  • Marina: Lepi Mika
  • Veličina: 9m
Odg: Alkohol i vožnja čamcem
« Odgovor #6 poslato: 16, 09, 2012, 07:08:32 pre podne »
Posle par turobnih dana ili nedelja na radnom mestu jedva čekaš da upališ motor i izadješ na vodu,pecanje.
Da ne spominjem ovu novu turu Domaće sa kojom će svako hteti da se pohvali uz kafu,u ovim predstojećim hladnim jutrima.Naravno umereno kao što bi trebalo da bude skoro u svemu.
Ali ,po nekad se omakne pa bude  "opila me voda i vazdih". 114
Život je jedan a Dunav večan

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Alkohol i vožnja čamcem
« Odgovor #7 poslato: 16, 09, 2012, 21:30:27 posle podne »
 no125

Ne znam odkuda ona bezvezna izreka "PIJAN K'O MORNAR..." a0335 flasica a0335 flasica 25648, treba tražiti da se izbaci iz upotrebe jer nema veze sa stvarnošću.... stri hahaha stri ha
Deda Zoran

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Alkohol i vožnja čamcem
« Odgovor #8 poslato: 17, 09, 2012, 08:04:46 pre podne »
 ha vala si dobro napisao

Van mreže moma-stosic222

  • Opaki rečni podnevni dremljivac
  • ***
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Alkohol i vožnja čamcem
« Odgovor #9 poslato: 17, 09, 2012, 14:31:38 posle podne »
*

Gos-in Dule,

Nema tu sta da se prizna ili ne. Naravno da smo svi bili manje-vise "pod gasom". Ja sam samo hteo da otvorim pitanje mogucnosti kako na koga deluje alkohol !?. Taj "nesrecni" Dule "Manolito", verovatno je imao blokadu u glavi, kada sa 50 ili manje metara nije video barze. A da se na taj nacin salio, tome svakako nema mesta jer je i njegov zivot bio ugrozen. Isto tako bio sam ocevidac u Segedinu, kada je camac "Deka" opleo "Asteriks"-a i polomio mu drzac motora i motor naravno. Kaze : "nije ga video" ???

Pozdrav
I bilo je i trajalo je. I svi bi da se ponovi, a ono traje i bez da se desi ... !

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Alkohol i vožnja čamcem
« Odgovor #10 poslato: 17, 09, 2012, 21:42:57 posle podne »
Posto me od pica boli glava a i blentav sam kad popijem ... ima vec deset i kusur godina kako ne pijem ...
Nisam antialkoholicar, ali  mozda sam za ovih desetak i kusur godina popio pola litre vina , litru piva i 0.05 litara zestine
Na reci 60% ljudi koje sretnem su pod uticajem alkohola , sto postaje malo frustrirajuce...

Kormilar nikako ne sme da bude pijan, ne znam da li kod mene u klubu postoji zabrana , ali nikad se nije desilo da isplovimo i da je neko od aktivne posade pijan ...

A izraz "pijan ko mornar" potice sa kopna nikako sa broda, jer mornari kada posle 3-4 meseca izadju na kopono prvo ulete u bordel pa u kafanu  25648