Autor Tema: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila  (Pročitano 9859 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila
« Odgovor #15 poslato: 14, 09, 2012, 07:50:38 pre podne »
Уводи се нови порез -  порез на борбу против пореза.  stri  stri  nutss  roll4  flasica  rolleye  ffff

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila
« Odgovor #16 poslato: 14, 09, 2012, 08:25:32 pre podne »
Znate sta,ama,i da placam,al da vec jednom naprave te separatore i filtere za preciscavanje kanalizacije i otpadnih industrijskih voda.Jedino sto priznajem EU,je to sto teraju tupave drzave da prestanu sa zagadjivanjem vodo-tokova.Pogotovo to ''nasi'' ne razumeju,a razumeli bi kad bi odgovorni popili tesku robiju,npr.Narod,kao mi,i nije zasluzio bolje,uostalom.Ostacemo, jos dugo,narod kome drpaju pare za nista,a mi,kao dobra stoka cutimo i placamo.Vozimo se po losim putevima,otpadaju tockovi,plovimo, na camcima otpadaju elise,umesto zivih plivaju mrtve ribe,ledjno,placamo racune i poreze kao da smo u EU,a plate kao evropski decji dodatak,onima koji uopste rade..''Narode moj,stoko jedna'',rece onda vojvoda Djujic,i bi potpuno u pravu,sve do danas thumbup
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Slovenac

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Jugo,Jugo, rodna grudo...
Odg: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila
« Odgovor #17 poslato: 17, 09, 2012, 12:49:17 posle podne »
Hogare zao mi je sto si u pravu,ali jesi,mozda tu ima i neka pozitivna stvar,recimo da jednog dana u svetu pocnu da izucavaju kako se narod (citaj raja) zajebava,pa nasi politicari postanu zvezde vodilje u svetu ,pa sve buduce generacije politicara izucavaju nas sistem.
Pozdrav svima!

Van mreže dalibor

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 377
  • Pol: Muškarac
    • Ime broda:Anja
  • Marina: Lepi Mika
  • Veličina: 9m
Odg: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila
« Odgovor #18 poslato: 18, 09, 2012, 06:19:38 pre podne »
Imaju Kubu za izučavanje. Ljudi već 60 god u haosu ,a oni nikad pozitivniji.
Udri brigu na veselje!
Život je jedan a Dunav večan

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila
« Odgovor #19 poslato: 18, 09, 2012, 09:15:27 pre podne »
Znate sta,ama,i da placam,al da vec jednom naprave te separatore i filtere za preciscavanje kanalizacije i otpadnih industrijskih voda.

cekaj bre hogare, zasto bih ja placao separator/filter nekoj fabrici ?

mislim da zakon postoji samo ga treba primeniti i svaki dan im pisati kazen pa da vidimo dokle ce...

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila
« Odgovor #20 poslato: 14, 12, 2016, 22:10:02 posle podne »
E pa rodjaci nauticari meni danas stigla opomena iz poreske uprave za neplacenu ukinutu komunalnu taksu za drzanje i koriscenje camca.Ko je sad tu lud ??
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila
« Odgovor #21 poslato: 14, 12, 2016, 22:56:56 posle podne »
Застарелост обавезе плаћања пореза и такси наступа пет година од првог дана наредне године од године у којој је донето решење о плаћању пореза или таксе.
Уколико пореска управа предузме било какву радњу у вези наплате у том периоду, престаје да тече рок застарелости и почиње нови, по истом принципу.
Уколико пореска управа не успе да наплати порез или таксу и поред донетих решења у року од десет година, долази до апсолутне застарелости и више нико не може да тражи наплату.
То што је државни орган донео одлуку о укидању таксе, нема утицаја. Примењује се принцип да је такса прописана у време кад је то било законом утврђена обавеза.

Дакле, овде су важне следеће чињенице:
- држава је донела пропис на основу ког је плаћање таксе било обавезно;
- држава је слањем опомене прекинула рок застаревања и нови рок од пет година тече од датума опомене;
- ако држава не наплати таксу, с каматама, у року од десет година од датума решења о такси, доћи ће до апсолутне застарелости.

Е, ко ово успе, новац за таксу може да потроши тако што ће частити пићем за ово тумачење закона.

Sent from my P9000 using Tapatalk


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila
« Odgovor #22 poslato: 14, 12, 2016, 23:02:03 posle podne »
Додао бих свему овоме само још ово: уколико човек може да докаже да му није уручено решење о порезу или такси, може с државом да направи споразум и потпише уговор којим се обавеже да ће обавезу платити у року који зависи од величине износа.
Ако измири обавезу у уговореном року или раније, држава га ослобађа обавезе плаћања затезне камате.
Имајте на уму ово јер висина камате може бити и много веćа од главнице!

Sent from my P9000 using Tapatalk

« Poslednja izmena: 15, 12, 2016, 06:11:24 pre podne LSI »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila
« Odgovor #23 poslato: 14, 12, 2016, 23:11:25 posle podne »
Има још једна занимљива ствар у вези с овим.

По новим прописима, држава може после неуспелог уручивања решења (прималац решења одсутан, непознат на адреси и сл.) донети одлуку да решење објави на огласној табли.
Кад то уради, сматра се да је решење уручено и после почињу да теку обрачуни камата и застарелости.

Sent from my P9000 using Tapatalk


Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila
« Odgovor #24 poslato: 15, 12, 2016, 05:31:23 pre podne »
У сваком случају поднеси молбу за плаћање само главнице дуга уз отпис камате, због неуручења решења о порезу. Врло брзо ће те обавестити о одлуци и уколико немају доказ о уручењу тог решења (по којем и ниси платио порез и направио дуг) веватно ће ти усвојити молбу и донети решење о укупном дугу наравно без камате. Сличну ситуацију сам имао у вези са порезом на оружје и решено јена напредописан начин.  hi

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila
« Odgovor #25 poslato: 15, 12, 2016, 08:14:23 pre podne »
Sve je to lepo ali...meni stigla opomena za neplaceni porez za camac koji nije u mom vlasnistvu deset godina!!! tamburanje Kazu , plenice mi imovinu! Pri prodaji uredno placen porez , odjavljen iz kapetanije Beograd , sutradan registrovan na ime novog vlasnika u kapetaniji Pancevo !! Vec sam im pre 3-4 godine nosio dokaz o svemu a oni opet! Cekam ih da vidim oceli me i hapsiti!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila
« Odgovor #26 poslato: 15, 12, 2016, 08:43:06 pre podne »
Ово је један карактеристичан случај праксе судских извршитеља који се може оспорити адекватним и брзим реаговањемулагањем приговора на закључак о извршењу у законски предвиђеном року од пет дана. Такође, могуће је и ефектније заштитити своја права у извршном поступку.

Довољно је да приликом покушаја уручења решења о заплени, лице којем се ставља на терет дуг, достављачу предочи информације о томе да је стварни дужник одселио са адресе или да је стварни дужник неко треће лице (купац пловила) и приложи неки доказ о томе (уговор о купопродаји, потврду о измиреном порезу, доказ о новој регистрацији коју је извршио купац...).

У оваквим случајевима поверилац може да уважи примедбу, или уколико се не изјасни о истој, суд може упутити треће лице на покретање парничког поступка. Често се дешава да грађани сами намире туђа потраживања како не би дошло до већих судских трошкова од самог износа дуга, међутим, то је погрешно, уколико људи имају одговарајуће доказе.

У оваквим случајевима можете се обратити и организацији: Јустиција системи доо, Славка Родића 6, 11090 Београд, Србија, тел. 011 2322 459 – дирекција (ја знам за њих, а вероватно има и других који се баве овим проблемима).

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila
« Odgovor #27 poslato: 15, 12, 2016, 13:22:37 posle podne »
Баш сам се расписао на ову тему али не могу да вам не напишем и ово:

Кад је припреман Предлог закона о изменама и допунама закона о порезима на употребу, држање и ношење добара (навешћу само законе који су дотле  важили: „Службени гласник РС”, бр. 26/01, 80/02, 43/04, 132/04, 112/05, 114/06, 118/07, 114/08, 31/09, 106/09, 95/10, 101/10, 24/11, 100/11, 120/12, 113/13, 68/14 - др. закон и 140/14), у члану 2. став 1. после речи: „(у даљем тексту: регистрација)”, на крају текста Предллога стоји и ово:

НЕ ПОСТОЈЕ ОДГОВАРАЈУЋИ ПРОПИСИ ЕВРОПСКЕ УНИЈЕ СА КОЈИМА ЈЕ ПОТРЕБНО ОБЕЗБЕДИТИ УСКЛАЂЕНОСТ.

А стоји и ово:

У ИЗРАДИ ПРЕДЛОГА ЗАКОНА О ИЗМЕНAМА И ДОПУНАМА ЗАКОНА О ПОРЕЗИМА НА УПОТРЕБУ, ДРЖАЊЕ И НОШЕЊЕ ДОБАРА НИСУ УЧЕСТВОВАЛИ КОНСУЛТАНТИ.

Е, кад ово имате у виду, онда вам је јасно и какав је то закон и шта ми то и коме плаћамо... 56568

Свечано се обавезујем да више нећу писати на ову тему! Дајем часну пионирску реч! grandpa

Од сад ћу се бавити само озбиљним темама  dodo

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila
« Odgovor #28 poslato: 15, 12, 2016, 13:55:51 posle podne »
Pisi Lazo kako da ne pises kad sam te pitao. Mislis znaci da je meni stiglo nesto sto nisam platio u vreme kad je zakon bio na snazi pa su sad resili da "podmlade" stvari i poslali mi opomenu??
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Od 01.10. ukinuta taksa za držanje plovila
« Odgovor #29 poslato: 15, 12, 2016, 14:34:30 posle podne »
Pisi Lazo kako da ne pises kad sam te pitao. Mislis znaci da je meni stiglo nesto sto nisam platio u vreme kad je zakon bio na snazi pa su sad resili da "podmlade" stvari i poslali mi opomenu??

Управо то мислим.

Од ових "силних страних инвестиција и пораста производње" баш и не могу да извуку додатне паре, а овде, у овим порезима и таксама леже паре. Треба их само покупити.
Њих много мање кошта да напишу опомену и предају извршитељу него да улажу у праве ствари које би у будућности избацивале профит који би пунио буџет.

То овако некако иде:
- узели смо власт, сад ми пишемо законе
- написали смо законе
- применимо законе
- додајмо томе законе које су донели и они пре нас али их нису спроводили
- применимо и те законе
- "Удри по раји!"
- Ето нама пара до нових избора!
- ако на изборима и не прођемо, имаћемо - снаћи ћемо се
- ако на изборима прођемо (с оваквим народом то је врло вероватно) - е, па тек онда ћемо да шибамо рају!