Autor Tema: Zapis sa Vlasinskog jezera  (Pročitano 3422 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Zapis sa Vlasinskog jezera
« poslato: 03, 09, 2012, 20:38:54 posle podne »
Juče sam se javio sa Vlasinskog jezera na kojem sam danas proveo još jedan lep dan.

Videćete na sledećih nekoliko fotografija kako to izgleda kad dodjete ovamo.

Mi smo nenajavljeni došli i bez problema našli smeštaj u jednoj lepoj vili u kojoj smo iznajmili apartman za 15 evra (bez hrane, samo spavanje ali lepo, dobro opremljeno i čisto). Videćete kako izgleda kafica na terasi.

Videćete i još par fotografija koje pokazuju neverovatno nizak vodostaj. Na jednoj fotografiji videćete i jedno od čuvenih plovećih ostrva koje trenutno ne plovi jer se nasukalo zbog niskog vodostaja.

Videćete i lep zalazak sunca ali obratite  pažnju na oblak dima koji se vidi na nebi - negde u daljini na pravcu prema Surdulici razbuktao se veliki požar!

Što se tiče mogućnosti snabdevanja - postoji nekoliko prodavnica u kojima možete da kupite osnovne prehrambene artikle. Ali ni hrana u restoranima hotela nije preterano skupa. Mi smo upravo došli sa večere iz restorana "Best" koji ima vrlo lep pogled na jezero i gde nas večera za šest osoba sa pićem koštala 3.060 dinara. Da li je skupo ili nije neka svako proceni ali da je bilo ukusno - bilo je i to veoma.

Toliko od mene za večeras. Ujutro polazimo u Pefkohori.