Autor Tema: Ekologija i politika  (Pročitano 19553 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #60 poslato: 31, 08, 2012, 20:54:33 posle podne »
Ne dirajte u šampon.

Ja prodajem sirovinu za njegovu proizvodnju - garantujem za kvalitet sirovina!

Ma i ti si mi sumnjiv, znaš.

Dokazano je da se baviš raznim modifikovanjima. Pretvaraš patke u labudove i šta ti ja znam.  sajkaca

Pa još treba da ti verujem. Šio mi ga Đura.  lol


Pa, ono... jeste... može to i tako da se posmatra.
Auuu, sunce ti (pardon) pa to sam onda i ja neki genetički inženjer, a nisam ni znao!

Dobro reče onaj u nekom komentaru ranije: - Ne znam da li znam da sviram. Nisam probao.

Ko zna šta ja sve još mogu da uradim...?
Bolje da ne čačkam...

Idem da sednem u ugao i da čekam da me napad prodje.

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #61 poslato: 31, 08, 2012, 21:38:19 posle podne »

Razlika izmejdu tvog i mog shvatanja problema nije daleka, razlikujemo se samo u tome da ja mislim da GMO hrana nije zdrava,

Ti misliš ,da nije zdrava,ali je problem što nemaš čvrsti dokazi.

Ima dokaza kolko hoćeš samo treba malo truda da se pronađe. Odgledaj dokumentarac čiji link sam već postavio pa ćeš i videti i čuti. A ako misliš da je to samo teorija zavere, pročešljaj malo naučne časopise gde su ljudi pametniji od nas radili ispitivanja i publikovali rezultate.

Evo ti na primer ispitivanje francuza koji su laboratorijske pacove hranili 90 dana sa genetski modifikovanim kukuruzom - za samo tri meseca pojavile su se značajne promene na jetri i bubrezima. Objavljeno u "International Journal of Biological Sciences"

Link: http://www.biolsci.org/v05p0706.htm

Citat
A Comparison of the Effects of Three GM Corn Varieties on Mammalian Health

Joël Spiroux de Vendômois1, François Roullier1, Dominique Cellier1,2, Gilles-Eric Séralini1,3 

1. CRIIGEN, 40 rue Monceau, 75008 Paris, France
2. University of Rouen LITIS EA 4108, 76821 Mont-Saint-Aignan, France
3. University of Caen, Institute of Biology, Risk Pole CNRS, EA 2608, 14032 Caen, France

Poslednja rečenica zaključka celog istraživanja je:

Citat
Our analysis highlights that the kidneys and liver as particularly important ... as there was a clear negative impact on the function of these organs in rats consuming GM maize varieties for just 90 days.



Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #62 poslato: 31, 08, 2012, 21:49:04 posle podne »
Citat
laboratorijske pacove hranili 90 dana sa genetski modifikovanim kukuruzom - za samo tri meseca pojavile su se značajne promene na jetri i bubrezima.

Ti pacovi kao kinezi, posle toliko pirinča imaju kose oči: "O neee opet pirinač"
Ta kome se ne bi zgadio kukuruz da ga jede 90 dana.

Aj sad malo o kukuruzu sa druge strane.
Jugoslavija je nekad bila 4 zemlja u svetu po snazi u proizvodnji matičnog semena kukuruza.
Nakon raspada iste, sa te pozicije sme izbrisani, tj više nismo u igri.  56568

Siguran sam da ovo nije jedino polje u svetskomm biznisu ( a kukuruz je svetski biznis i to u top 3 )
sa kojeg su nas nakon ovih ratova jednostavno izgurali.

Idem da mulim u F&H.  eek

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #63 poslato: 31, 08, 2012, 22:18:26 posle podne »
Pogledao sam tekst na koji ladjaVlajko upućuje (Link: http://www.biolsci.org/v05p0706.htm).
Radi se o vrlo opsežnom naučnom radu i ja kao laik ne bih se usudio da dajem svoje tumačenje i ocenu vrednsoti rada ali ukazao bi na nešto što piše u njemu.

Autori su vrlo detaljno analizirali dobijene rezulltate i zaista su uočili promene na pomenutim organima. Medjutim, oni sami kažu da dobijeni rezultati ukazuju na moguće trovanje ali ne dokazuju trovanje.

Njihov je zaključak da je ispitivanje sprovedeno u vrlo kratkom vremenu i da se zapažaju samo neki akutni efekti. Za dobijanje prave slike smatraju da bi čitavo ispitvanje trebalo ponoviti na većoj grupi različitih vrsta, uzrasta i uz različite doze hrane kojima su pacovi hranjeni. I kažu da bi sve to trebalo da traje bar dve-tri godine. Tek iza toga bi mogli da se dobiju pravi zaključci.

Medjutim i ovo što su dobili, iako su rezultati u jednom delu gotovo potpuno podudarni sa rezultatima koje je Monsanto publikovao interpretirani na način na koji su to uradili autori ispitivanja, ukazuje na promene na jetri, bubrezima, nadbubrežnim žlezdama i još nekim organima.

Ono što je meni zapalo za oko, u ovom radu se posebno ističe da i pol ispitivanih životinja igra veliku ulogu.

Šta mislite - ko je gore prošao u ovom testu?
Pa, mužjaci - naravno!
I to bez obzira kojom vrstom od tri GMO modifikovana kukuruza su pacovi hranjeni.

Dakle, muški, pazite šta jedete. Čuvaje se kukuruza!

Šalu na stranu - teško da ljudi tu mogu bilo šta da urade. Ako se takvim GMO kukuruzom hrane životinje, a kasnije ljudi njihovim mesom - kako da znamo šta jedemo? A ne možemo sami da gajimo i proizvodimo svoju hranu.

Sve se svodi na svest i savest onih koji se bave gentičkim inženjeringom.
Koliko su oni svesni mogućih posledica i dokle su spremni da idu u svojoj pohlepi za bogatstvom i slavom?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #64 poslato: 01, 09, 2012, 09:23:58 pre podne »
Pa u vreme tvog rođenja ,nije bilo GMO,pa kako si onda toliki porasto,jebote ni da si odrasto na genetski modifikovanom bebironu,a koji broj cipela nosiš nesmem ni da te pitam.

Jovan Cvijic voleo da kaze Dinaroidi :)

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #65 poslato: 01, 09, 2012, 20:20:47 posle podne »
Pa u vreme tvog rođenja ,nije bilo GMO,pa kako si onda toliki porasto,jebote ni da si odrasto na genetski modifikovanom bebironu,a koji broj cipela nosiš nesmem ni da te pitam.

Jovan Cvijic voleo da kaze Dinaroidi :)
Genetska malformacija kao posledica dugotrajnog uticaja prirodnih elemenata na lokalnom nivou..  !!!
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #66 poslato: 01, 09, 2012, 21:14:40 posle podne »
ne diraj mi cvijica :)

evo koliko treba da farmaceustak industrija prizna gresku ..


http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82/1166088/%D0%98%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%9A%D0%B5%D1%9A%D0%B5+%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5+50+%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0+.html

Извињење после 50 година

Први пут после 50 година, немачка фирма "Гринентал" извинила се хиљадама деце, чије су мајке кориситиле лек "талидомид". Лек, који је повучен 1961. године, изазивао озбиљне деформитете код тек рођене деце.

Немачка фирма која је производила лек "талидомид" први пут се после 50 година извинила хиљадама деце чије су мајке током трудноће користиле тај лек, а који је доводио до озбиљних деформитета код тек рођене деце.



Извршни директор фирме "Гринентал" Харалд Шток рекао је да "његова фирма заиста жали" због тишине према жртвама "талидомида", који се продавао трудницама да се лече од јутарње мучнине 50-их и почетком 60-их година прошлог века.

"Тражимо да нашу тишину сматрате знаком шока према судбинана које су вам се десиле", рекао је Шток на једном предавању.

Представница удружења Талидомид Ејџенси из Велике Британије Фреди Астбери оценила је да би немачка фирма уз извињења требало финансијским путем да изрази своје жаљење.

Астберијева је навела да се процењује да је око 10.000 деце рођено с деформитетима, понекад без одређених органа и екстремитета, пошто су њихове мајке узимале "талидомид", који се продавао у 50 држава, а повучен је с тржишта 1961. године.

Лек, који је снажан седатив, продавао се под именином "контерган" у Немачкој. Давао се трудницама против мучнине, али је изазвапо талас деформитета код новорођене деце у Европи, Аустралији, Канади и Јапану.

Стручњаци су пронашли да лек утиче на дефекте очију, ушију, срца, гениталија и унутрашњих органа беба.

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #67 poslato: 02, 09, 2012, 23:13:27 posle podne »
Akcija Očistimo Srbiju trebalo bi da u široj populaciji razvija svest o potrebi promena navika. Ako je tokom realizacije akcije bilo malverzacija i zloupotreba - to treba sankiconisati ali akciju nikako ne treba obustaviti.

Malopre naleteh na zanimljiv podatak koliko je ova akcija koštala ... ni manje ni više nego:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #68 poslato: 03, 09, 2012, 07:25:43 pre podne »
Milijarda dinara nije mala suma. Medjutim, ova kopija odluke objavljene u glasniku samo pokazuje da je ta suma odobrena od državnog organa i da su ta sredstva trošena u skladu sa zakonom.

Da bismo mogli da komentarišemo bilo šta, potrebno je da znamo šta je pisalo u tim programima kojima je neko konkurisao za ta sredstva. Tek tada mogli bismo da kažemo da li je odobreno mnogo ili malo ili nedovoljno para.

A svemu tome trebalo bi dodati i izveštaj da li su sredstva utrošena u skladu sa onim što je pisalo u programima na osnovu kojih su sredstva odobrena.

Postoji zakonom utvrdjena procedura za trošenje budžetskih sredstava:
- zainteresovana strana podnosi projekat popunjavajući prijavu koja je potpuno definisana
- državni organ ocenjuje projekat i odobrava sredstva
- zainteresovana strana podnosi izveštaj i pravda sve troškove po okončanju projekta
- državni organ vrši kontrolu i donosi rešenje o namenskom trošenju ili zahteva povraćaj nenamenski trošenih ili neutrošenih sredstava.

Ako se ta procedura ispoštuje onda nema mesta bilo kakvoj dilemi.
Ostaje samo da mi, takvi kakvi smo, to ili prihvatimo ili ćemo i dalje da pričamao i iznosimo sumnje i pretpostavek koje nemaju nikakve osnove ali zato svima samo zagorčavaju život.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #69 poslato: 18, 05, 2014, 14:02:24 posle podne »
Ne brine mene taj HARPP.
Pukli smo mi odavno, mnogo pre nego što su oni to instalirali kod nas. Nama više ni HARPP ne može da naudi (a boga mi ne može ni da nam pomogne, ni on ni bilo šta drugo).

I, iskreno, ne verujem u ono što piše u onom ruskom tekstu na srpskom jeziku.
Vrućine su pogodile čitavu Evropu. Ali istovremeno dešavale su se i velike oluje sa poplavama. I temperature su bile iznad 40 stepeni ali daleko je to od pomenutih 60.

Jasno je da su nastupile velike promene u klimi i da će to trajati. Po nekim tekstovima, klimatskih promena bilo je i ranije u istoriji Zemlje. Nekada sa manje, a nekada sa više posledica.

Pitanje je sada koliko zaista taj HARPP može da doprinese svemu tome (ponavljam, nisam uveren da je HARPP uzrok)?

A šta sve HARPP može - sve je to pokriveno velom tajne i ljudi samo nagadjaju, a tada su moguće mnoge manipulacije ljudima. Jer kada bi svi mi poverovali u ono što je samo danas ovde u ovoj temi napisano, ne bi nam ostalo drugo rešenje, nego kuka i motika pa pravac Barajevo, da rušimo tog monstruma.
Ima li veze HARPP sa ovom katastrofom? Citao sam da su sa Aljaske demontirali opremu jer se stalno desavaju ekscesi....    no125